Skocz do zawartości
Darcon

Niski wydajność 4870 + 4GB +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

PROBLEM:

Niska wydajność w aplikacjach 3D, 3D markach itp.

 

SPRZĘT:

Ati Gigabyte 4870 ustawienia default-owe

Intel Pentium D 940 (3,2ghz) ustawienia default-owe

DFI LANParty DK P35-T2RS

2x2Gb Adata

Dysk 160 gb sata

Huntkey 360W

Windows 7 64bit Ultimate

Sterowniki najnowsze ze strony amd/ati (próbowałem też starsze np. 10.1)

 

ROZWIĄZANIE:

Brak :( czekam na pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Zdecydowanie wymiana procesora Cię czeka bo nawet OC dużo nie pomoże.

Masz płytę na P35 z tego co widzę, to aż dziw bierze, że żeś w ogóle brał tego przedpotopowego Pentaka.

Kup na allegro choćby Pentium DC coś z E5XXX/E6XXX, albo jakieś C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Zdecydowanie wymiana procesora Cię czeka bo nawet OC dużo nie pomoże.

Masz płytę na P35 z tego co widzę, to aż dziw bierze, że żeś w ogóle brał tego przedpotopowego Pentaka.

Kup na allegro choćby Pentium DC coś z E5XXX/E6XXX, albo jakieś C2D.

 

 

PS. Zapomniałem dodać ze wynik w 3dmarku 06 to 7000 punktów - możliwe żeby aż tak słabe wyniki były przez procesor ?

 

Czy zmienić procka na C2D ? czy płyte i procesor zmienić na np X2 245 ?

 

A procek trafił przez przypadek domnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Q6600 GO(300 -350 zł ) i podkręć go do minimum 3ghz bez ruszania V bez problemu powinien iść i będzie oki ps nie napisałeś ile chcesz wydać na procka a tak zmiana co Ty chcesz zmieniać płyte i tego procka na X2 245 nie ma sensu mając dobra płytę pod LGA775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey=smieć

Huntkey 360watt ma podołać Ati 4870+Q6600 uff... nawet tego sobie nie wyobrażam. Jeśli kupił byś ocz 500watt to mógłbyś kupić tą konfiguracje Ati 4870+Q6600.

Obecnie ratuje cię tylko E2160/E2180.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huntkey=smieć

Huntkey 360watt ma podołać Ati 4870+Q6600 uff... nawet tego sobie nie wyobrażam. Jeśli kupił byś ocz 500watt to mógłbyś kupić tą konfiguracje Ati 4870+Q6600.

Obecnie ratuje cię tylko E2160/E2180.

 

 

Odnośnie zasilacza to jest to model który jak dobrze pamiętam był sprzedawany jako Neotec 420W - więc nie wydaje mi się, że jest to śmieć !?

 

A pytałem o zmianę platformy na AMD bo płyta gł jest pożyczona więc albo ją kupie albo coś pod AMD - jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilacza to jest to model który jak dobrze pamiętam był sprzedawany jako Neotec 420W - więc nie wydaje mi się, że jest to śmieć !?

 

Nawet markowe 360 czy 420W to nic nie mówi bo jak to jest zasiłka starszego typu to może mieć sporo mocy na 5V, zobacz ile ma A na 12V, choć nawet jakby było 20-25 to ciężko widzę na niej jakiegoś quada(czy to phenom czy Q6600) + HD4870.

 

Btw ja trzymałem jakiś czas kompa 1 z siga na AX450-PNF(400W) i mimo że komp działał jak najbardziej stabilnie(napięcia ok), to zasiłkę wymieniłem bo grzała się podczas grania, hałasowała. Co do smarka 06 to na tym konfigu mam ~15300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest tak czy siak za słaby, Q6600 potrafi sporo wciągnąć.

W tym wypadku musiałoby być coś w 45nm np Q9400. Tylko wtedy kwestia ceny. Athlon II moim zdaniem jest nie warty i lepiej zostać przy 775.

Zmiana na AMD to albo na X4 albo Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...