Skocz do zawartości
ZicoS

Wybór optymalnej podkładki pod mysz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed dylematem zakupu podkładki pod myszkę, czytam, porównuję i nie umiem jednoznacznie wybrać. Mysz której będę używał do podkładki to Logitech MX1100, zależy mi na dobrym wykonaniu no i "ładnym" wyglądzie do wydania 120zł, podsumowując podobają mi się sztywne podkładki o "niestandardowym" wyglądzie. Coś na styl Thermaltake Tai-Chi M2 Thermaltake Tai-Chi M2 niestety nie jest nigdzie dostępny. Podoba mi się Razer Destructor Dołączona grafika ma ciekawy kształt i jest wykonany z aluminium, czytałem jednak że jest bardzo ślizgaczożerny (ślizgacze nie są dużym problemem) natknąłem się jednak na opinie że potrafi się wycierać po niekoniecznie długim i intensywnym użytkowaniu co znacząco obniża komfort jego użytkowania (podkładka raczej do neta, gry rzadko gdyż mam od tego konsolę,czy przy takim użytkowaniu również szybko będzie widać przetarcia). Znalazłem również ciekawie wyglądającego Roccat Sota Dołączona grafika jest znacznie tańszy, jednak to bardziej "szmaciana" podkładka. Czy ktoś miał do czynienia z ww podkładkami i jest w stanie podzielić się informacjami jak się sprawują, ew zaproponować coś innego, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wygląd to ciężko coś doradzić, kwestia preferencji.

Generalny podział to: szmacianki, plastik i twarde (szkło/metal). Są też hybrydy plastik-szmata (cos ala steelpad 5l).

Głównym kryterium powinno być to co preferujesz, podkładki twarde i plastikowe są szybkie, dają bardzo małe tarcie, materiałowe dają większą kontrolę. Plastikowe ulegają zużyciu, wycierają się, zmieniając z czasem swoje właściwości. Szmaciane są zachowują "parametry", ale też ulegają zużyciu, brudzą się itp, głównie cierpi na tym ich wygląd. Aluminiowe podkładki też się z czasem polerują. Jedyna twarda podkładka którą znam i której nie da się zużyć to icemat/steelseries I-2, ale jest trudna w utrzymaniu, wrażliwa na kurz, i tylko dla osób preferujących bardzo niskie tarcie.

 

Generalnie najbardziej neutralne są szmaciane podkładki, używane przez zdecydowanie największą liczbę użytkowników. To najbezpieczniejszy zakup jeżeli nie wie się co wybrać, jakiś steelpad qck albo razer goliathus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...