Skocz do zawartości
szyman12

Pomysł na komiks ...

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak ... Potrzebuję zrobić komiks na temat wiązań chemicznych na minimum 30 obrazków. I powiem szczerze, że nie mam jakoś weny :? Pomyślałem, że np. skoro wiązania kowalencyjne to właściwe same niemetale, a jonowe to połączenie niemetali i metali to pomyślałem na zrobieniu postaci metala i osoby która nim nie jest i aby jakoś spikneli się ze sobą, lecz z drugiej strony chyba nie oto chodzi :/.

 

Czy moglibyście mi coś podpowiedzieć w tej sprawie, bo ja już nie mam pomysłów <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wiązania niemetali powstają dzięki kowalowi, mimo, że nie są metalowe.

 

2. Połączenia niemetali z metalami powstają dzięki Świętemu Jon-owi.

 

 

AD 1. Dziwny kowal kuje co mu się pod rękę nawinie. jego młot jest zrobiony z katalizatora, czy czegokolwiek innego co jest mu potrzebne aby te niemetale połączyć. Powód dla którego łączy tlen z wodorem to osobna mini historyjka z jajem i zabawa słowami/skojarzeniami bazującymi na polskim lub łacińskim nazewnictwie pierwiastków.

 

AD 2. Święty Jon godzi wiecznie zwaśnionych fanów Tyler Swift z wyznawcami Nergala czy Korn-a

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

djsilence dzięki za pomysł, ale mam zapytanie odnoście punktu 1.

 

AD 1. Dziwny kowal kuje co mu się pod rękę nawinie. jego młot jest zrobiony z katalizatora, czy czegokolwiek innego co jest mu potrzebne aby te niemetale połączyć. Powód dla którego łączy tlen z wodorem to osobna mini historyjka z jajem i zabawa słowami/skojarzeniami bazującymi na polskim lub łacińskim nazewnictwie pierwiastków.

Ogólnie to w mej ksiązce od chemii jest napisane, że wiązanie konwalencyjne to takie, gdzie atomy uzyskują trwałą konfigurację elektronową poprzez uwspólnianie jednego lub kilku swoich elektronów z elektronami innego atomu, więc o co chodzi z tym katalizatorem? I o co chodzi także z wodorem i tlenem, czyżby chodziło o słowo genium występujące w obu wyrazach w for. łacińskiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalizator, substancja, której obecność w układzie reagentów wywołuje zmianę szybkości reakcji chemicznej. Bierze udział w zachodzących reakcjach, jednakże tak, że pozostaje po ich zajściu w niezmienionej ilości i postaci chemicznej, w związku z czym nie pojawia się w sumarycznych równaniach opisywanych reakcji.

Substancje zwiększające szybkość są nazywane katalizatorami dodatnimi (lub skrótowo katalizatorami), zaś substancje hamujące daną reakcję zwane są jej inhibitorami (katalizatorami ujemnymi). Katalizatory dodatnie przyspieszają reakcje obniżając ich energie aktywacji poprzez zmianę drogi reakcji.

 

W skrócie, katalizator uruchamia lub przyspiesza reakcję czyli uwspólnianie elektronu tlenu pomiędzy cząsteczkami, dzięki czemu mogą się one połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...