Skocz do zawartości
teges

SCYTHE trudny wybór

Rekomendowane odpowiedzi

witam, po krótce przedstawię sytuację mam Thermaltake Big Typhoon (sprzęt z podpisu) mam okazję wymienić chłodzenie tylko nie wiem które bo od dłuższego czasu nie mam nawet chwili żeby poczytać trochę. jednak po małej lekturze w nocy ;) mam 3 liderów:

 

1.SCYTHE YASYA SCYS-1000 - SCYTHE YASYA SCYS-1000 - NASTEPCA MUGENA GWA/24M!! (1344186324) - Aukcje internetowe Allegro

 

2.SCYTHE Ninja 3 - # SCYTHE Ninja 3 - 775,1156,1366,754,939,AM2,AM3! (1332390024) - Aukcje internetowe Allegro

 

3.SCYTHE MUGEN 2 REVISION B - SCYTHE MUGEN 2 REVISION B // NAJLEPSZE CHŁODZENIE (1338520595) - Aukcje internetowe Allegro

 

proszę o szybkie rady co do zakupu. zależy mi na ciszy i wydajności.

 

P.S. można też oczywiście podawac swoje typy w tym przedziale cenowym, oczywiście z uzasadnieniem dlaczego własnie to chłodzenie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mugen 2. Wyroznia go bardzo dobry i pewny system montazu z backplate i jest najwydajnieszy ze wszystkich wymienionych na tych samych obrotach wentylatora. Jesli cisza to priorytet nie ma co sie wahac.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście byłem posiadaczem Mugena 2, a obecnie jestem Yasya i oba produkty są jak najbardziej godne polecenia i żaden mnie nie zawiódł i mam na dzieje że ten Jaśiek (Yasya) jeszcze długo nie zawiedzie. Osobiście jeśli te 20zł nie gra roli to polecam kupić tego Yasya nie chodzi już tu o temperatury bo róznica jest mała nie więcej niż 2 stopnie ale jednak dla Yasya ale chodzi o to że zajmuje mniej miejsca i na mojej noctui podkręconej na 700 obrotów jest moim zdaniem nie słyszalny (może to wina głośnych gier FPS?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ninja 3 ? jest duży to minus. ale ma lepszy system montażu. czy jest wydajniejszy od yasya ?

 

 

Pisvino i YoGi a jak montaz jasia wyglada ? pewnie sie trzyma przy swojej wadze na tych zapinkach ? i jeszcze jedno na low jest nieslyszalny przy wyciszonym kompie ?

 

 

GeMtin1 ninja tez ma backplate'a. yasya ma regulaor obrotow np, wiec do grania mozna podkrecic, a w windzie skrecic obroty.

Edytowane przez teges
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaś (Yasya) montowany jest w taki sposób: Dołączona grafika

Dla mnie nie sprawił montaż żadnego problemu. A jeśli chodzi o wyciszenie od 900 obrotów w górę jak dla mnie jest słyszalny, ale przy 800 obrotach imponujące już ma osiągi... Osobiście mam na nim noctue ustawioną na 700 obrotów bo jestem jednak fanem ciszy, w końcu co za normalny człowiek kupuje do konfigu: Q8200, GTX260, 2Gb. Zasilacz Corsair 750 watt. :) Ale ja kupiłem bo jak juz pisałem cisza to u mnie podstawa ale jak tego Jasia (Yasya) ustawisz na 800 obrotów to powinien być nie słyszalny.

Edytowane przez Pisvino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez stalem przed tym wyborem, juz bylem zdecydowany na mugena II rev B. Ostatecznie wzialem ninje3, mugen to juz wysluzona i pozadna konstrukcja ale balem sie ze z tego powodu nie bedzie kolejnych rewizji pod kolejne podstawki. Ogolnie rzecz biorac wszystkie 3 maja podobna wydjanosc (mugen delikatnie odstaje ale roznica 1-2 stopni przy okreslonych ustawieniach wentylatora i wysokim oc).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jednak odbieram jutro Scythe Mugen 2 Rev. B - PCGH Edition -

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/111907/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Scythe_Mugen_2_Rev_B_PCGH_Edition.html

 

wersja z dwoma wentylami , mam nadzieje ze bedzie ok ;) jestem zwolennikiem ciszy i balem sie troche o glosnosc yasya oraz o odksztalcenie plyty glownej (brak backplate'a), mugen jest tez troche mniejszy i tanszy 10zł juz z dwoma wentylatorami.

 

jak zamontuje i potestuje to zdam relacje. sproboje porownac go z big typhoon'em 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...