Skocz do zawartości
Pawcio

problem z grafika

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

niedawno zlozylem taki komp:

epox rda+ (c1), 1700+ (dlt3c), twinmos pc2700 256mb, seagate 60gb 5400 rpm, riva tnt2 m64 32mb, na WinXP

 

wczesniej mialem p500, 64mb sdr, 1.2gb samsung, ta sama grafika, na WinME

 

pomijajac to ze robilem z 10 razy instalacje winXP (blue screen przy ladowaniu sie systemu), mam taki problem: w grze Worms (nawet w najmniejszej rozdzielczosci) obraz jest przesuniety w lewo oraz sie lekko zacina (chodzi gorzej niz na starym kompie). Nic nie podkrecalem.

 

Probowalem wielu sterownikow. Obecnie jestem na:

grafika - standardowe windows (niektore stery powoduja ww blue screen)

plyta - nforce 2.03 (ze sterownikami IDE SW), bios z maja

 

 

niestety nigdzie nie moge znalezc solucji. pomozecie ?

 

dzieki, papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agpx8 - enabled

fast writes - enabled

buffer - 64mb

nie twierdzę, że to pomoże, ale przy tej grafie to:

agpx8 - disabled

fast writes - disabled

 

A co do problemów to obstawiałbym pamięci lub zasilanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem na gf2 64mb ddr, tak samo lipa

Ponieważ zasadniczo wyeliminowałeś przyczynę po stronie grafiki, jak i w kwestii ustawień w biosie. To pozostaje szukać innych winowajców. Na początek jeszcze raz przypomnę, że obstawiałbym problemy z pamięciami lub zasilaniem (blue screens). Także proponuję pożyczyć od kogoś pamiątki i zasilacz ;). Testy oczywiście na default! Ewentualnie jak się nie boisz to spróbuj wgrać na nowo jakiś inny bios (ew. ten sam ale jeszcze raz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blue screens biora sie z samego windowsa, nie mialem zadnych klopotow przy instalacji winME, natomiast niektore sterowniki w winXP sprawiaja, iz nie mozna uruchomic systemu

Ale które sterowniki? Od grafiki - przecież jedziesz na standardowych, a poza tym na GeForce miałeś to samo. XP ma to do siebie, że nawet jeśli na uwalonej pamięci zainstlujesz Win9x, to na XP może sypać się na starcie. Sprawdź ewentualnie pamięc jakimś GoldMem. Sterowniki od płtyty? Ja miałem 2.0, 2.03, 2.41 i wszystkie chodzą bez Blue screenów (dopóki pamięciom nie przywalam 200 MHz :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...