Skocz do zawartości
thical

Matrix Reloaded - niejasnosci.

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzalem w kinie i niezrozumialem przynajmniej 2 rzeczy .Pytalem 3 kumpli ktorzy tez ogladali i tez tego nierozumieja na swoj sposob kazdy.

 

1. Zion zostal zniszczony juz 6 razy - dobra ale dlaczego zawsze zostawiaja przy zyciu niepamietam okolo 25 osob - Po Co ?

 

2. Dlaczego ci co zostali przy zyciu niemogli uprzedzic o tym co sie bedzie dzialo i co im za kilka lat grozi i co sie dzialo z poprzednimi wybrancami ?

 

Woogole cala ta rozmowa w tym pokoju z telewizorami na scianie z gostkiem od Matrixa jest na maxa skomplikowana.

 

Moze jakis megamozg potrafi wszystko mi wyjasnic bo zem pusty inside :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem w kinie i niezrozumialem przynajmniej 2 rzeczy .Pytalem 3 kumpli ktorzy tez ogladali i tez tego nierozumieja na swoj sposob kazdy.

 

1. Zion zostal zniszczony juz 6 razy - dobra ale dlaczego zawsze zostawiaja przy zyciu niepamietam okolo 25 osob - Po Co ?

 

2. Dlaczego ci co zostali przy zyciu niemogli uprzedzic o tym co sie bedzie dzialo i co im za kilka lat grozi i co sie dzialo z poprzednimi wybrancami ?

 

Woogole cala ta rozmowa w tym pokoju z telewizorami na scianie z gostkiem od Matrixa jest na maxa skomplikowana.

 

Moze jakis megamozg potrafi wszystko mi wyjasnic bo zem pusty inside  :D

1. Zeby odbudowac

2. Nie wiem

3. Musze sciagnac sobie i dokladnie poogladac bo tez mam troche niejasnosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mało było tematów o tym zasranym Matrixie ?

 

MALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 

Jak dla mnie moga zamienic ta strone na matrix.tweak.pl :D 8)

 

a dla ciebie Grinch mam tylko :

 

follow the white rabit :!: DO IT 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mało było tematów o tym zasranym Matrixie ?

 

MALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

 

Jak dla mnie moga zamienic ta strone na matrix.tweak.pl :D 8)

 

a dla ciebie Grinch mam tylko :

 

follow the white rabit :!: DO IT 8)

Masz juz skarzony umysł tym matrixem :lol: :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tak naprawde to ten gosc w pokoju z telewizorami, to byla totalna improwizacja matrixa. Gadka o tym ze juz 6 razy byla tylko po to zeby neo zmienil zdanie. Ale i tak najciekawszy watek jest w tym ze teraz Agent smith jest w realnym matrixie, czyli tam gdzie byl zion. Moim zdaniem to i zakonczenie bedzie niejasne. W 3 czesci, obstawiam ze autorzy beda dazyli do komplikacji watkow. Generalnie jak mysle bedzie sie to opierac na wzglednosci, ze wszystko jest wzgledne, jak w jedynce. Ze przeciez nawet realnosc w ktorej byl zion, okazala sie matrixem, a ta realnosc jeszcze "realniejsza" tez bedzie matrixem, i summa sumarum, nikt nie bedzie wiedzial czy w danym momencie znajduje sie w matrixie czy poza nim. Mysle, ze bylby to dobry rozwoj akcji, ale co sie stanie to sie okaze.

 

 

Jesli ktos ma jakis pomysl jak moze byc jeszcze byloby fajnie podywagowac.

 

 

Opcja druga jest taka, ze poza drugim matrixem, neo pojdzie do nieba i bedzie bogiem ;-), i wszystko bedzie dobrze, i beda zyli dlugo i szczesliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doszedlem do wzniosku po tym ze swiat ktory oni uwazaja za ten normalny nadal jest matrixem ale "level wyzej", jak mowil pan architekt :P ludzie nie moga zyc w idealnym sweicie, wiec muszieli stworzyc cos aby ten idealny swiat zostal zachwiany, dlatego tez tworza co jakis czas zion i wybranca itd... takie ejst moje odczucie na ten temat, pytales tez czemu nikt ich nie powieadomil... ogladales animatrixa ? tam w ostatnim locie ozirisa byla ze ta naiobi czy jak jej tam :P wlasnie chciala to dosatraczyc ale nikt nie mial pewnosci ze to sie udalo... rozmowa jej z ta staruszka przy skrzynce na listy...

wiadomo tylko tyle ze wszystko sie rozstrzygnie w 3 czesci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doszedlem do wzniosku po tym ze swiat ktory oni uwazaja za ten normalny nadal jest matrixem ale "level wyzej", jak mowil pan architekt :P ludzie nie moga zyc w idealnym sweicie, wiec muszieli stworzyc cos aby ten idealny swiat zostal zachwiany, dlatego tez tworza co jakis czas zion i wybranca itd... takie ejst moje odczucie na ten temat, pytales tez czemu nikt ich nie powieadomil... ogladales animatrixa ? tam w ostatnim locie ozirisa byla ze ta naiobi czy jak jej tam :P wlasnie chciala to dosatraczyc ale nikt nie mial pewnosci ze to sie udalo... rozmowa jej z ta staruszka przy skrzynce na listy...

wiadomo tylko tyle ze wszystko sie rozstrzygnie w 3 czesci :D

Dobrze gdasz. Ta koncowa scena swiadczy o tym ze to jest Matrix w Matrixie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak Noe zatrzymał Fade'y???

Moim zdaniem ten ich Zion tesh jest w Matrixie, tylko że oni o tym nie wiedzą ;) Myślą że są wolni ;) ale są w BŁĘŹIE!!!!!!!!!

]:->

 

To ze Neo, nie Noe :lol: :lol: (fajne przejezyczenie) zatrzymal te fadey to jest wazny fakt, ale malo osob go zauwazylo.

Wiec wyglada to narazie tak, ze Ten cały Zion tez ejst w matrix, i jest on juz 6 zrzedu, taksamo jak wybraniec.

To ze Neo Morfeusz i inni NIBY wyszli z matrixa, to jest ta własnie anomalnia, oni całyczas sa w matrixie, ale przez ta anomalie wyobrazaja sobie te wzsytkie historie.

Wczesniejsze 6 Zionow, znazcy sie ludzie ktorzy sobie go wyobrazali zostali unicestwieni, ale anomaia powtorzyla sie kolejny raz i znowu ludzki umysl wykreowal podobną historyje z matrixem, a moze te anomalie są błendem programistycznym w kodzie matrixa

 

Moze 3 czesc bedzie polegala na tym, ze neo jest jednak neico innym wybrancem, i poprowadzi Zion do pierwszego zwycięztwa :lol:

 

 

Pozdrawiam syskich zakręconych Matrixomaniakow 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Neo, nie Noe  :lol:  :lol:  (fajne przejezyczenie) zatrzymal te fadey to jest wazny fakt, ale malo osob go zauwazylo.

malo? :lol: chyba wszyscy po wyjściu z kina o tym rozmawiali

Moze 3 czesc bedzie polegala na tym, ze neo jest jednak neico innym wybrancem, i poprowadzi Zion do pierwszego zwycięztwa  :lol:

Albo obudzi się przed kompem (początkowa scena z jedynki). To Morfeusz wyprowadził go z matrixa, czyli jest "w objęciach Morfeusza" :lol: . To byłoby zaskoczenie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudziliscie sie z reka w nocniku. Przeciez to oczywiste ze jest matrix w matrixie. Kwestia tylko tego na jakiej zasadzie. Jedyna mozliwoscia, w ktorej nie ma matrixa w matrixie, ejst taka ze neo jest czyms na ksztalt jezusa i zbawi swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym, ten caly arhitekt czy jak mu tam gadal ze maszyny sa gotowe na poniesienie pewnych strat. Gdyby mieszkancy Zion'u byli odlaczeni od maszyn i zyli wolno to ich zabicie nie bylo by dla matrixa zadna strata. Jesli jednak ten Matrix lev 2 jest jakims awwaryjnym systemem zabezpieczen to ich zabicie rownoznaczne jest z straceniem pewnej ilosci bateryjek, na co mozna se pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to by sie nawet nie zdziwil jak by to sie skonczylo w ten sposob..... ostatnie minuty, taki ujecie kamery w glowe neo, potem "wyciagniecie" tej kamery i pokazane jak neo jest na tym swoim statku przypiety do kompa i kolejne "wyjscie" kamery jak neo i reszta bandy sa w kokonach :D naprawde sie nie zdziwie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos w tv puszczal plotki, a moze to wcale niebyły plotki, ze matrix to jest plagiat, a jak nie plagiat, to ta cala historia zaostala niemal skopiowana, tylko na smierc zapomnialem od kogo, jezeli to prawda, to mozna by podejrzeć jak skończyla sie "bliźniacza" historia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo cos takiego :) tez czytalem.... :D z tego co pamietam to pol roku przed matrixem wyszedl film z bardzo podobna (praktycznie identyczna :!:) fabula, ale gorszymi efektami ..... malo kto o nim slyszal :( jak ktos pamieta tytul to bylbym szczesliwy :D sciagnalbym se go i zobaczyl jak wyglada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmy podobne to eXistenZ... ale on chyba nawet po matrixie byl.. i straszne badziwie.. więc porównywać nie am co..

a wspominany już wcześniej 13 piętro..

fajny film..

więcej fabuły.. mniej efektów.. prawie wcale ;) polecam ;)

mam nadzieje że sie to tak nie skończy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 piętro - bardzo dobry film, z zaskakującym zakończeniem. Prawdopodobnie w Rewolucji będzie identyczny koniec.

 

BTW "architekt" był maszyną czy człowiekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem na filmie w sobote i poczatku za bardzo nie kumam ale koniec to raczej tak :) moim zdaniem ten gosciu tzn ojciec matrixa stwarzal zion po raz 6 poniewaz mowil ze jakos co jeden raz wiecej staja sie mocniejsi i trudniej odbudowac go czy cos takiego nie wiem czy to tak bylo akurat ale powiem ze tenfilm jak dla mnei przesadzili z bijatyka a z tymi Smith'ami to jus hprzesada na maxa :) najlepshe bylo akcja z motorkami jak trinitri prubuje odpalic motocykl i klucz nie ma to gada z tym no jak mu tam niewazne zreszt ai mowi ze zraraz zaraz za moment a klucznik wyciaga sposrod kluczy i mowi sie cieszac tu masz klucz hehehe a na autostradzie to bajer wogole ta akcja.; nom to by bylo na tyle :) prosze sie na mnie nie denerwowac jesli cos pokrecilem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje spostrzezenia co do prawdziwego swiata w Matrixie Reaktywacja sa takie ze mam wrazenie iz Real World jest czyms w rodzaju systemu zabezpieczajacego (firewall?) wydostanie sie ludzi z MATRIXA gdzyz mysla ze jednak sa w prawdziwym swiecie i nie mysla o tym zeby wydostac sie dalej a tylko zniszczyc matrixa poziom 1 (dla nich jedyny) choc NEO raczej bedzie wiedzial co jest grane jak sie tylko obudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to w tym filmie tak naprawde nikt niewyszedl do prawdziwego swiata, wedlug mnie ten zion, to jest wlasnie anomalia w matrixie, ludzie ktorzy w nim sa mysla ze to jest prawdziwy swiat. Tylko niepasuje mi to skad sie wzieli pierwsi ludzie w Tym Zion'ie, dlazego ci persi ludzei regularnie pojawiali sie po smieric kazdego z wybrancow. Kurde sma juz niewiem

 

Ta fabuła jest dziurawa jak sito i zagmatwana jak makaron w spagetti :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście jak Noe zatrzymał Fade'y???

A Nabuhodonozor to "ARKA NOEGO" :lol: :lol: :lol:

 

Przepraszam, ale nie moglem sie powstrzymac, zdaje sobie sprawe, ze to tylko przejezyczenie :wink:

 

 

 

Najbardziej podoba mi sie koncepcja daFojtka. Pewnie wlasnie sie tak skonczy. Jednak po cichu wierze, ze Wachowscy nas zaskocza i takie przewidywalne zakonczenie nie bedzie mialo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos w tv puszczal plotki, a moze to wcale niebyły plotki, ze matrix to jest plagiat, a jak nie plagiat, to ta cala historia zaostala niemal skopiowana, tylko na smierc zapomnialem od kogo, jezeli to prawda, to mozna by podejrzeć jak skończyla sie "bliźniacza" historia :)

Tak, na TVN'nie było o tym.POdobno niektóre sceny są na żywca ściagnięte z księżki ROBOT polskiego autora który zmarł.A jego brat chcę odszkodowanie dostać.Zleja go :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dlamnie to w tym filmie tak naprawde nikt niewyszedl do prawdziwego swiata, wedlug mnie ten zion, to jest wlasnie anomalia w matrixie, ludzie ktorzy w nim sa mysla ze to jest prawdziwy swiat. Tylko niepasuje mi to skad sie wzieli pierwsi ludzie w Tym Zion'ie, dlazego ci persi ludzei regularnie pojawiali sie po smieric kazdego z wybrancow. Kurde sma juz niewiem

 

Ta fabuła jest dziurawa jak sito i zagmatwana jak makaron w spagetti :|

tez tak moze byc, Zion jako podsystem, do ktorego sie kieruja osoby, ktore nie pasowaly do swiata iluzji i mysla, ze Zion, to juz prawdziwe zycie, a tak byc moze nie jest wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...