Skocz do zawartości
Baker8

Laptop do 1900 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

Zastanawiam się nad kupnem laptopa do 1900 zł.

Jestem uczniem 1 klasy technikum informatycznego i uważam, że przyda mi się on do nauki, poczatków programowania, chciałem również zacząc bawić się grafiką (Ps itd)

Mam normalnego pc, lecz współdzielenie go z siostrą jest bardzo trudne, a w miare z czasem bęzdzie coraz gorzej.

Czego wymagam od laptopa? Hmm, chciałbym, by był w miarę wydajny jak na tą cenę. Wiem, nie będzie to w 100% możliwe, lecz mam nadzieje, że pomożecie mi znaleść coś naprawdę godnego polecenia.

Mam już upatrzone modele, lecz moje ''upatrzenie'' na pewno jest w jakimś stopniu błędne.

1. SZOK ACER 5552 5551G P320 4 320 HD5650 1G HDMI BON (1333742058) - Aukcje internetowe Allegro

Ma nie zintegrowana kartę, 4gb ramu o niezłej szybkości, lecz podobno dupny procesor , bo tylko 1mb pamięci podręcznej. Podoba mi się w nim dosyć duży ekran i ogółem wygląd.

 

2. Laptop Asus K52F K52 i3-370M 4GB 500GB LED HDMI (1338027532) - Aukcje internetowe Allegro

A ten? ma lepszy procek, lecz znowu zintegrowaną kartę ;/ Jak nie urok, to sraczka (jak to mówia ._.)

 

Czekam na Wasze modele. Dodam, że chciałbym też móc pograćw jakieś gry na lapku, nie mówię tu o grach typu Crysis, ale zawsze miło by było, gdyby można było pograć w coś nowszego, niekoniecznie CS 1.6 :D

Pozdrawiam i czekam na propozycje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszą opcją będzie 1, bo grafika zdecydowanie lepsza (co prawda cs a obie obsłużą) ale jak chcesz się bawić grafiką i jakieś inne "giercałki" ci podejdą do gustu to się przyda. W 2 masz lepszy proc (P320 chyba jest mniej wydajnym odpowiednikiem i3-330) i większy dysk, ale to ostatnie akurat zawsze można wymienić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że od 2 tygodni rozglądam się za laptopem dla siebie. Najpierw za czymś do ~2200zł, ostatecznie budżet się zmniejszył (święta idą i nie wyrobię) - ~2000zł.

 

Jeśli chodzi o gry, to tylko Radeon 5650. A jeśli on, to w tej cenie tylko Acer. Radeon 5650 to mobilny 5730, są to identyczne układy, różnią się tylko taktami GPU, w przypadku tego Acera to równe 100MHz (550vs650MHz), wyczytałem, że spokojnie idzie wykręcić. W tej cenie możesz mieć również Radeona 5470, czy GF 320GT, które są przeszło 2x mniej wydajne. Nawet przy znacznie wydajniejszym procesorze w grach i tak dostaną baty.

 

Tu masz porównania (ogólnie strona jest bardzo fajna):

ATI Mobility Radeon HD 5730 - Notebookcheck.net Tech

ATI Mobility Radeon HD 5650 - Notebookcheck.net Tech

ATI Mobility Radeon HD 5470 - Notebookcheck.net Tech

NVIDIA GeForce GT 320M - Notebookcheck.net Tech

 

Wyszukałem Acera 5552G, ale z procesorem Phenom II N830 2,1GHz. Nie jest może demonem szybkości, ale 3 jajka są dodatkowym atutem.

 

Najtaniej (wg. skąpca):

ACER ASPIRE 5552G-N832G50Mnkk BRĄZOWY - Reset

1999zł, 3GB RAM

ACER ASPIRE 5552G-N832G50Mnkk BRĄZOWY - Reset

2049zł, 4GB RAM

 

Moim zdaniem warto dołożyć. Tu masz recenzję modelu 5551G (różnią się obudową) właśnie z podanymi podzespołami:

Notebookcheck.pl: Recenzja Acer Aspire 5551G

 

EDIT. Mobilne R5650/5730 to odpowiedniki desktopowych Radeonów 5570 (tylko takty pamięci obniżone o 100MHz). Lepszą kartę w laptopie to dopiero gdzieś w okolicach 3000 zł dostaniesz :wink:

Edytowane przez mr^_^max
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest ten (3 wersje kolorystyczne). W najtańszej wersji ma 2GB RAM, myślę, że o ile 4 nie jest jakoś niezbędne, to warto chociaż dołożyć te ~50zł do 3GB. Możliwe, że w przyszłym tygodniu będę go zamawiał, ale czekam na brakujące pieniądze i różnie może być.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was!

Zastanawiam się nad kupnem laptopa do 1900 zł.

Jestem uczniem 1 klasy technikum informatycznego i uważam, że przyda mi się on do nauki, poczatków programowania, chciałem również zacząc bawić się grafiką (Ps itd)

 

Ekran laptopowy i tak się nie nadaje do zabaw z grafiką (gamma jest w kosmosie ... podobnie jak temp. barwowa, a char. kątowa sprawia że to co widać pomimo patrzenia na wprost jest mocno przekłamane "góra wzgl. dołu" ...
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran laptopowy i tak się nie nadaje do zabaw z grafiką (gamma jest w kosmosie ... podobnie jak temp. barwowa, a char. kątowa sprawia że to co widać pomimo patrzenia na wprost jest mocno przekłamane "góra wzgl. dołu" ...

 

Czyli zabawa z photoshopem odpada? D: Nie sądziłem, pierwszy raz coś takiego słyszę... Ale dzięki za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. SZOK ACER 5552 5551G P320 4 320 HD5650 1G HDMI BON (1333742058) - Aukcje internetowe Allegro

Ma nie zintegrowana kartę, 4gb ramu o niezłej szybkości, lecz podobno dupny procesor , bo tylko 1mb pamięci podręcznej. Podoba mi się w nim dosyć duży ekran i ogółem wygląd.

 

2. Laptop Asus K52F K52 i3-370M 4GB 500GB LED HDMI (1338027532) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Masz zamiar nosić go do szkoły jak rozumiem (laptopa kupuje się do mobilnej pracy w końcu) ... miałeś kiedyś "przyjemność" podróżowania z czymś co waży ponad 2,5 KG i ma ponad 38x25cm gabarytu? ;)

 

Mam akurat laptopa takich rozmiarów i nie wyobrażam sobie targać tego w plecaku na codzienne zajęcia ;) (jeśli założymy że jestem uparty to zapewne skapitulował bym dopiero po tygodniu x-P )

 

Czyli zabawa z photoshopem odpada? D: Nie sądziłem, pierwszy raz coś takiego słyszę... Ale dzięki za radę.

 

Jak chcesz coś skorygować w barwach nawet nie dobrze a poprawnie to tak ... odpada całkowicie, bo bardzo przekłamuje barwy (niedawno badałem kolejnego laptopa na poprawność wyświetlania i po testach samej gammy zrezygnowałem z dalszej kontroli. Aby nie było - musiałem kiedyś coś przygotować z grafiki w pracy ... na laptopie właściwie do końca nie wiedziałem jaki jest efekt tego co robię ... po prostu obłęd.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zamiar nosić go do szkoły jak rozumiem (laptopa kupuje się do mobilnej pracy w końcu) ... miałeś kiedyś "przyjemność" podróżowania z czymś co waży ponad 2,5 KG i ma ponad 38x25cm gabarytu? ;)

 

Mam akurat laptopa takich rozmiarów i nie wyobrażam sobie targać tego w plecaku na codzienne zajęcia ;) (jeśli założymy że jestem uparty to zapewne skapitulował bym dopiero po tygodniu x-P )

 

Wiadomo, torba i po sprawie xD Na pewno nie będę męczył się z nim codziennie, tylko w razie potrzeby. Ale jeśli miał by słuzyć do nauki i pracy to też musi być do tego jakoś przystosowany.

 

Jak chcesz coś skorygować w barwach nawet nie dobrze a poprawnie to tak ... odpada całkowicie, bo bardzo przekłamuje barwy (niedawno badałem kolejnego laptopa na poprawność wyświetlania i po testach samej gammy zrezygnowałem z dalszej kontroli. Aby nie było - musiałem kiedyś coś przygotować z grafiki w pracy ... na laptopie właściwie do końca nie wiedziałem jaki jest efekt tego co robię ... po prostu obłęd.

I definitywnie na każdym tak jest? To jak ludzie mogągrać na lapku, skoro kolory są jakieś ''kłamliwe'' ? Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I definitywnie na każdym tak jest?

 

Dawno nie widziałem laptopa z inną matrycą niż "tragiczne TN". I tutaj proszę uprzejmie szanownych kolegów o podanie choć jednego modelu laptopa na innej matrycy niż TN

 

To jak ludzie mogągrać na lapku, skoro kolory są jakieś ''kłamliwe'' ?

Jak będziesz miał przebarwione niebo w grze to pogorszy Ci się K/D ratio? ;) ... tak więc do grania się jakoś nadaje ... do zachwycania tym co widać już niekoniecznie ;)

 

Wiadomo, torba i po sprawie xD

 

No właśnie nie do końca po sprawie ... nigdy nie lubiłem poza plecakiem targać jeszcze nie lekkiej i nie małej torby ;) Edytowane przez Kyle
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem laptopa z inną matrycą niż "tragiczne TN". I tutaj proszę uprzejmie szanownych kolegów o podanie choć jednego modelu laptopa na innej matrycy niż TN

 

Jak będziesz miał przebarwione niebo w grze to pogorszy Ci się K/D ratio? ;) ... tak więc do grania się jakoś nadaje ... do zachwycania tym co widać już niekoniecznie ;)

 

 

No właśnie nie do końca po sprawie ... nigdy nie lubiłem poza plecakiem targać jeszcze nie lekkiej i nie małej torby ;)

 

No tak, ale jak będzie trzeba, to się potarga... W końcu chcę by mi się jakoś przydał, rozwinął mnie trochę w dobrym kierunku, nie chcę go tylko po to by rano na łóżku móc przejrzeć demoty... ;x

Na matrycach się nie znam, serio. W ogóle jak na początkującego informatyka to cienko z moją wiedza, no ale nie jest też ''aż tak'' źle :P

Szkoda że nie da się poprostu podać konkretnego modelu, który spełnił by wszelkie oczekiwania, również cenę (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, ja to planuje w domu przy dłuższej pracy z komputerem podpinać najzwyczajniejszy monitor CRT 17". Mam nadzieję, że nie będzie z tym jakiś problemów? Stary bo stary, miejsca trochę zajmuje, ale kolory wyświetla elegancko :wink:

 

Dobrze chociaż, że ten Acer ma podświetlanie LED, które jest równomierne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle, ja to planuje w domu przy dłuższej pracy z komputerem podpinać najzwyczajniejszy monitor CRT 17". Mam nadzieję, że nie będzie z tym jakiś problemów? Stary bo stary, miejsca trochę zajmuje, ale kolory wyświetla elegancko :wink:

 

Dobrze chociaż, że ten Acer ma podświetlanie LED, które jest równomierne.

 

Właśnie, też miałem napiasć. LED daje chyba jakąś różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED to tylko technika podświetlania, także główną zaletą jest to, że podświetla równomiernie cały ekran. No i jest mniej prądożerna. Reszta zależy tylko (chyba) od zastosowanej matrycy, więc oczywistych wad nie da rady przeskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED mniej pobiera energii ... to fakt (wystarczy porównać nagrzewanie laptopów {macać łapką klapkę laptopa z matrycą głównie na obrzeżach} z CCFL vs. LED ... LED'y zdecydowanie mniej energii marnują na ciepło - przynajmniej to co ja sprawdzałem po kilku godzinach pracy wybranych modeli). Oczywiście w jakimś tam stopniu pozytywnie odbija się to zapewne w czasie pracy na bateriach.

 

Ale jeśli chodzi o równomierność to w sumie przy LED krawędziowym jest podobnie jak przy CCFL krawędziowym.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyczerpujące odpowiedzi na temat matrycy ^^

Lecz nadal nie jestem do końca zdecydowany, za którym modelem się rozglądać. Gdybym 100% wiedział co wezmę, to było by mi prościej.

Kurde wczoraj znalazłem tego acera Acer Aspire 5552G-P343G32MNRR od Saturion (1337538574) - Aukcje internetowe Allegro czarnego, z 2gb ramu (albo 3 za 2049) a dziś nie mogę go za cholere namierzyć.

Ale ogółem wystarczy mi taki acer?

Sory chodziło o ''mnkk'' a nie ''mnrr''

2gb ramu wystarczą?

Hej :D Znalazłem filmy na yt prezentujące gry na lapku, tu jest akurat 5551g, ale parametry opisywane sie nei różnią

http://www.youtube.com/watch?v=aouUS7ATRc0&feature=related

nawet mw2 poszło D: http://www.youtube.com/watch?v=jEF0wXXKbOk&feature=related

Z tego co widzę da się na mim w coś zagrać, no i wiadomo że przy nagrywaniu liczba fps spada.

Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No choćby tutaj:

Laptop Acer 5552 5552G N830 3GB 500GB HD5650 HDMI (1344776226) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ja właśnie na tego poluję, myślę, że 3GB to ilość optymalna, 2GB na dłuższą perspektywę może być trochę mało. Ewentualnie dorwać wersję 4GB za 2049zł (wyżej chyba podałem linki do reset.com.pl).

 

Jeszcze kwestia czy warto dokładać 150zł do lepszego procesora, bo taka jest różnica między P320, a N830.

Acer 5552 5552G P320 3GB 320GB HD5650 HDMI LED (1348389996) - Aukcje internetowe Allegro

 

Co do wydajności grafiki, mobilny Radeon 5650 akurat w tym modelu ma taktowania 550/800MHz, desktopowy Radeon 5570 ma takty 650/900MHz, ale reszta jest identyczna (ilość jednostek cieniujących, teksturujących, ROP, zastosowana pamięć), także popatrz sobie na testy R5570 i będziesz wiedział w co możesz pograć. Oczywiście trzeba pamiętać, że mobilne procki są znacznie niżej taktowane niż te w zwykłych blaszakach, więc i na wydajność to się przełoży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No choćby tutaj:

Laptop Acer 5552 5552G N830 3GB 500GB HD5650 HDMI (1344776226) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ja właśnie na tego poluję, myślę, że 3GB to ilość optymalna, 2GB na dłuższą perspektywę może być trochę mało. Ewentualnie dorwać wersję 4GB za 2049zł (wyżej chyba podałem linki do reset.com.pl).

 

Jeszcze kwestia czy warto dokładać 150zł do lepszego procesora, bo taka jest różnica między P320, a N830.

Acer 5552 5552G P320 3GB 320GB HD5650 HDMI LED (1348389996) - Aukcje internetowe Allegro

 

Co do wydajności grafiki, mobilny Radeon 5650 akurat w tym modelu ma taktowania 550/800MHz, desktopowy Radeon 5570 ma takty 650/900MHz, ale reszta jest identyczna (ilość jednostek cieniujących, teksturujących, ROP, zastosowana pamięć), także popatrz sobie na testy R5570 i będziesz wiedział w co możesz pograć. Oczywiście trzeba pamiętać, że mobilne procki są znacznie niżej taktowane niż te w zwykłych blaszakach, więc i na wydajność to się przełoży.

 

Hmm, ten przynajmniej ma ram 1333mhz, a nie 1033 jak niektó☼re modele. Czyli ten za 2000 co podałeś ( N830 ) jest wydajniejszu ze względu na procesor? No w sumie ta, ma więcej pamięci cache, choć i tak nie wiele.

Co do gier, to chyba nie powinien mieć problemów np z assassinem 1?

Edytowane przez Baker8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2 ma więcej, ale w przeliczeniu na każdy rdzeń, wychodzi po tyle samo - 512KB. Jeśli patrzeć na zaś, dodatkowy rdzeń się przyda. Do tego mobilne Athlony II zostały wykastrowane pod względem FPU (64 vs 128 bit dla Turionów i Phenomów). Chyba warto dołożyć.

 

Jakby co, możesz wziąć teraz wersję z 2GB RAM (1949zł), a w przyszłości dołożyć dodatkowe 2GB. RAM włożyć to nie problem, natomiast wymiana procesora to już gorsze i droższe zadanie.

 

Gra powinna śmigać spokojnie, przynajmniej patrząc na wydajność w innych grach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, są dwa sloty na RAM, z czego dostępne opcje to 2GB + 0, 2GB + 1GB, 2GB + 2GB. Czyli jeśli weźmiesz 3GB i będziesz chciał "dołożyć" to 1GB będzie musiało wylecieć.

 

Ja raczej wszystko co wiem już napisałem, jeśli chcesz pograć "konkretniej" to Radeon 5650 jest wskazany, a w tej cenie tylko w Acerze 5552G go znajdziesz. Inne karty w tym przedziale cenowym (Radeon 5470, GT320) są dwa razy mniej wydajne, więc różnica ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...