Skocz do zawartości
wamak

Problem z forum na Orange Free

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dziwny problem, mianowicie gdy korzystam z internetu na Orange (zarówno na doładowania, jak i na umowę), nie mogę wejść do działu "Gry": Gry - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Na Firefoksie zamiast listy tematów widzę wówczas czystą białą stronę.

Na IE 8 pojawia się natomiast: "Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found."

Bezpośrednio w "konsole" mogę wejść, ale potem stamtąd w "gry" nadal nie.

Gdy włożę kartę plusa do modemu, to działa wszystko prawidłowo.

 

Pomysły?

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orange ma problem z dns, jak widać z komunikatu. Albo skonfiguruj ręcznie połączenie orange tak, aby ip/msk/gw dostawać automatycznie, a dns mieć na sztywno, np.  153.19.250.100 (task.gda.pl), albo 208.67.222.222, 208.67.220.220 (opendns.com), albo zgłoś problem do orange i czekaj na rozwiązanie, ale ja serwerom dns tepsy podziękowałem już jakiś czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z orange jest taki, że dostaje się przymusowo transparent proxy które kompresuje strony wg. swojego widzimisię i to w większości przypadków bez sensu (np. wrzucając CSSy inline).

Niestety nie mam wątpliwej przyjemności posiadania takiego abonamentu, ale jeśli byłbyś w stanie wrzucić zrzut ekranowy z zakładki Network w Firebugu (dodatek do Firefoxa) to spróbuje zobaczyć co tym razem powoduje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Firefoksie teraz częściej działa (strona normalnie się ładuje), niż nie (wtedy czysta strona). IE8 nadal zgłasza problem dns.

 

Firebug

Pierwszy screen (firebug 0)- nie działa, czysta biała strona bez zawartości

Drugi i trzeci screen (firebug 2 i 3)- strona załadowana normalnie

 

ImageShack Album - 3 images

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...