Skocz do zawartości
raven_88

Uncharted 3: Drake's Deception

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio okazję zagrać w U3 beta w 3D. Powiem Wam, że wrażenia z gry powalają na kolana. Najlepiej zrealizowana gra 3D w jaką grałem. Niewiele straciła na jakości, a wrażenia płynące z uczestniczenia w rozgrywce nie do opisania. Nie mogę się doczekać singla. Oby ten czas szybko zleciał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gralem w 3D, ale pod katem grafiki to powiedzialbym cieniutko, to nie jest 2008-2009 zeby taka grafa sie podobala...

 

Pogralem chwile, poza drewnianymi postaciami (biega/skacze/rusza sie jak kloda) samo multi obrzydliwie slabe (gdzie tam do takiego B:BC2), graficznie slabe... Ehhh co to za excl. ???

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest przecież BETA i wydana głównie pod Multi. Nie sugerował bym się więc grafiką na podstawie tej śmiesznej Bety. W tej grze i tak najważniejszy jest Single Player, a nie jakiś Multi. Od tego są inne lepsze gry. Wierzę, że dopieszczą grafikę w wersji finalnej i oczywiście w Single. Bo MP i tak nie tykam nawet. Niech poprawią fizykę i kolizję obiektów, bo jest fatalna. Już w 2 części kolizja obiektów była nie najlepsza. Ale grafika była za to porządna. Po filmikach z 3 części raczej nie powinno być tak źle. Ale obawiam się całego tego 3D ,że mogło wpłynąć na efekt końcowy i zamiast skupić się na detalach (jak porządne tekstury niczym w U2) to poświęca uwagę efektom 3D. Naprawdę całe to 3D jest dla mnie chybionym pomysłem, gdyż w obecnej postaci (ogólnie w dzisiejszych filmach i grach) i tak jest średnie. Często pogarszając jakość generowanego obrazu dając średnie efekty trójwymiaru.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 listopada... Ehh to jeszcze tak daleko ;) Grę kupuję w dniu premiery. Nie będę tam czekał na obniżkę jak w przypadku Heavy Rain. Zapowiada się syto. Chociaż staram się jak najmniej oglądać filmików, by nie psuć sobie zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale po prostu nie mogę się przekonać do polskiego dubbingu w grach. Czy to Uncharted, czy to Killzone czy to Mass Effect czy cokolwiek innego - wersje angielskie to zawsze znacznie wyższa półka niż polskie. I tak jest znaczny postęp i podkłady robią się coraz lepsze, ale mimo angażowania takich gwiazd jak Krystyna Janda to nadal napisy>>>dubbing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale po prostu nie mogę się przekonać do polskiego dubbingu w grach. Czy to Uncharted, czy to Killzone czy to Mass Effect czy cokolwiek innego - wersje angielskie to zawsze znacznie wyższa półka niż polskie. I tak jest znaczny postęp i podkłady robią się coraz lepsze, ale mimo angażowania takich gwiazd jak Krystyna Janda to nadal napisy>>>dubbing.

 

moze gdybysmy mieli dubbingowane niemal w wszystkie filmy przez ostatnie 20-30 lat tak jak niemcy czy wlosi, to pewnie taki polski dubbing nikomu by nie przeszkadzal a wrecz odwrotnie ludzie by sie zbuntowali jakby go nie bylo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale po prostu nie mogę się przekonać do polskiego dubbingu w grach. Czy to Uncharted, czy to Killzone czy to Mass Effect czy cokolwiek innego - wersje angielskie to zawsze znacznie wyższa półka niż polskie. I tak jest znaczny postęp i podkłady robią się coraz lepsze, ale mimo angażowania takich gwiazd jak Krystyna Janda to nadal napisy>>>dubbing.

 

Mam to samo, no może oprócz Wiedzmina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś znajdzie najtańszą możliwie ofertę na Allegro z tanią wysyłką to proszę się podzielić. Na razie znalazłem za 174.90 zł, ale przesyłka 13 zł (polecony priorytet), więc wychodzi tylko 1.10 zł mniej co u mnie w jednym sklepie we Wrocku (Gekon za 189 zł). Oczywiście również oferty po premierze, bo i tak pewnie kupię dopiero kolo 10 po wypłacie, ale zamówienie mogę złożyć w każdej chwili ;) Szczerze to nie spieszy mi się aż tak bardzo, bo chciałbym jeszcze raz przejść obie części, a jestem dopiero w połowie 1. Nie miałem za bardzo czasu na granie i ostatnio doszedł BF3.

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od poniedziałku. Swoją kopię kupiłem w Kielcach w AllPlay w Galerii Echo. Do U3 dostałem w gratisie RedBulla na zarwanie nocki :D. Dałem 195zł. Pozostałe 2 kopie kupiłem w Sony Center za 219/szt.(utargowałem z 229zł). Mam za sobą 58% gry. Fajna przygoda ale niestety wolniejsza. Dali więcej eksploracji i zwiedzania niż intensywnej akcji jak to było w 2 części. Poprzednik U3 przyzwyczaił nas do pełnego skupienia od początku do końca. Przy tej można spokojnie jeść Chipsy i przepijać browarem. Mniej mi się to podoba mimo, że wychowałem się na Tomb Raiderze. Pewnie dla tego, że serię Uncharted traktowałem inaczej niż Tomba. ;) Oczywiście od samego początku gram w 3D i jak dla mnie gra urywa jaja. Mowa o aktualnym sprzęcie i tak nie wielkich możliwościach. Nie mogę się doczekać PS4 i natywnego 3D. To dopiero będzie efekt :).

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to pomijając 3D, bo nie każdy je ma i nie każdy widzi ten efekt (wada wzroku ). Jak prezentuje się grafika w 2d względem U2 ? No i jak oceniasz długość gry ? Ile zajęło Ci przejście tej połowy gry. To że akcja zwolniła to mnie troszkę martwi jednak. Jak wygląda sprawa z zagadkami ? Jest ich troszkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie w ogóle wpienia caly ten pie.. JB. Zabawy przy tym masa, a ludzie i tak na upartego się w tym bablają. Nie wspominając o tym,że po 3-4 miesiącach jak się dobrze poszuka to można mieć grę w okolicach 100zł. Co nie jest specjalnie dużo. Gier na PS3 nie wychodzi tak dużo. I raz na 2-3 miesiące można sobie odłożyć na taką grę. A nie martwić się czy pójdzie. Czy trzeba ściąnącć jakiegoś patch. Jakiś soft i inne bzdury jakie tam mają w tym JB..

 

 

Nie musimy kupować zaraz po premierze. Ja nawet chyba poczekam sobie do grudnia i na święta kupie. Gra na pewno nie zdrożeję. To nie części komputerowe. Możliwe że nawet stanieje. Akurat będzie co grać w przerwie świątecznej ;) Poczytałem na forum PS3Site (tam forum o PS3 żyje w porównaniu do tego ). Grafika ponoć ciut lepsza w kampanii. Ludzie chwalą sobie też multi. Co do akcji w grze to też czytałem że jej nie brakuje. Może i jest więcej wspinaczki, ale akurat to ja lubię. To była domena Tomb Raidera. Przynajmniej tych starych LEPSZYCH części od Core Design. Więc akurat coś dla mnie. Oby nie zabrakło tylko zagadek. U1 była pod tym względem dużo lepsza. U2 był nastawiona na akcje bardziej. Jak misja z pociągiem np. Obie części byłe dobre i oby 3 zbytnio nie odbiegała. Ludzie już pokończyli Single. Jeden wspomniał o nieco ponad 7 godzin grania na Easy. Nie wspominał jednak czy grał na pałę czy nieco wolniej. Ale to już norma. Obie części były krótkie niestety. Zależy tez na jakim poziomie trudności się grało. A wracając od JB to i tak to już powoli kres PS3. Owszem parę gier do 2014 jeszcze wyjdzie, ale większość już w 2013 będzie czekała na nowe zabawki od Sony. Zakładam że w 2014 już się pojawią . Ale poczekamy , pożyjemy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

Nie wiem jak gra wygląda w 2D bo odpaliłem tylko 3D. Jak skończę w 3D to zagram raz jeszcze w 2D. Ale skoro w 3D wygląda świetnie to w 2D pewnie będzie lepiej niż U2. Gra ma super zrealizowane oświetlenie. Wczoraj po zakończeniu rozgrywki patrzyłem na czas gry i zegar pokazał ponad 4h. W realu zajęło mi jakieś 8-9h. Gram normalnym tempem czyli główny wątek przy okazji zbieranie skarbów przy okazji podziwiania ładnych miejscówek. :) Gra nie trzyma takiego napięcia jak U2. Rozluźnili atmosferę ale w rewanżu dodali zagadek. Nad niektórymi trzeba chwilę pogłówkować. Ogólnie gra świetna i warta wydania mej kasy. Ostateczny werdykt wydam po ukończeniu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat większa ilość zagadek odpowiada. U2 za pierwszym i drugim podejściem łeb urywał. Ale potem ta większa ilość strzelania bywała nieco monotonna. Ale ta grafika po prostu powalała i nadrabiała jakiekolwiek niedoróbki. Jedynie co mi się nie podobało to końcówka czyli walka z Lazarevic'em. Poszli troszkę na łatwiznę. Myślałem że w ogóle misja w Szambali będzie bardziej złożona. Że dodadzą coś więcej. A tak troszkę walki i boss, który tez specjalnie trudny nie był. No cóż U3 i tak kupię. Może nie tak od razu bo mam też inne ważne wydatki. Zresztą ostatnio odkładam gry na półkę. Z braku czasu i od groma pracy przechodzi mi ochota na granie. Dlatego właśnie wolę na spokojnie zagrać sobie w przerwie świątecznej. No chyba że się zdenerwuje na kogoś i walnę L4 ;)

 

 

p.s Kojak_CT już pewnie wyzej ją stawia od 2. ;) Faktycznie ludzie sobie chwalą na PS3 site efekt 3D. Aż żałuję że nie mogę tego zobaczyć. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku niczego niżej niż 11/10 się nie spodziewam :lol2:

 

Uważaj bo się zdziwisz :D!

O ile U2 w skali od 1 do 10 dałbym 11, tak U3 w tej skali raczej 9,5 za spowolnienie akcji i brak rozwałki z poprzedniej części. Fabuła ze zwrotem akcji w pociągu to był świeży pomysł i bardzo efektowny. W tej jest podobnie ale bez kopniaka, jaki dał U2. Do oceny 9.0 dodałem 0.5pkt za efekt 3D.

 

p.s Kojak_CT już pewnie wyzej ją stawia od 2. ;) Faktycznie ludzie sobie chwalą na PS3 site efekt 3D. Aż żałuję że nie mogę tego zobaczyć. ;)

 

Niestety nie postawię ją wyżej od 2 :P.

PS. 3D urywa jaja przy samym kroczu!!! Lepszego efektu 3D nie widziałem nigdy wcześniej. Dodatkowo efekt potęguje ekran 100cali. Zajebiście wygląda 2 metrowa dziura w 4 metrowej ścianie, a w dziurze niedaleko w oddali biegający Drake z ekipą :D. Ale tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć! Próbkę 3D miałem okazję przetestować w becie i wtedy wypowiedziałem się na jej temat. Zdanie nadal podtrzymuję ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

What if Uncharted 3 ran at 60FPS? • Eurogamer.net

 

 

W sumie to mi przyszedł do głowy pewien pomysł - są w niektórych grach tryby wielomonitorowe (przynajmniej wiem że w Forzy jest), gdzie trzeba mieć dwie/trzy konsole. Czemu nie zrobić czegoś takiego dla framerate? Kupujesz dwie konsole i dwie kopie gry, i cieszysz sie 60 FPS w każdej grze. Myślę, że wielu chętnych by sie na takie rozwiązanie znalazło.

 

Ja osobiście nie musze mieć 60 FPS, w takich grach to nawet 30 fajniej wygląda, bo bardziej filmowo. Mimo wszystko uważam że było by to bardzo ciekawe rozwiązanie.

 

 

 

Co do samej gry to ja nie lubie raczej takich przygodówek, ale ta walka mi sie nawet podoba. Bardzo fajne różne rozwiązania typu odrzucanie granatów, czy łapanie broni upuszczanej przez padającego przeciwnika. Ogólnie ciekawie rozgrywka wygląda, tylko z tego co czytam, to właśńie na nadmiar strzelania najbardziej narzekają fani poprzednich części.

 

Grafika fajna, ale nie tyle jako całość, tylko bardziej w kwestii detali. Przede wszystkim tekstury są super, ciekawe jak to robią, i czy jest to aż tak trudne że w multiplatformach sie prawie nikomu nie chce.

 

Jakbym miał PS3 to może bym zagrał po paru przecenach. Może jeśli PS4 będzie mieć wsteczną kompatybilność, to będzie okazja.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru PS4 z większą ilością pamięci, mocniejszym GPU i CPU itp lub dokupić drugie PS3, wybrał bym to pierwsze. Może i FPS podniesiesz ale tekstur już za bardzo nie. U2/U3 i tak ma świetne tekstury ale nowy sprzęt pozwoli na znacznie więcej niż dodatkowe FPSy. ;)

 

Odnośnie nadmiaru strzelania to jest odwrotnie. W tej jest zdecydowanie mniej strzelania a więcej eksploracji oraz zagadek. Mi to niestety nie pasuje. Pierwsza część była jakby zbadaniem rynku. Chyba samo ND do końca nie wiedziało, w którą stronę iść. Po części pierwszej poszli w filmowość i akcję i to był strzał w dziesiątkę. Ludzie łącznie ze mną chcieli drugiego Tomba. Z czasem zrozumiałem, że nie dałoby się połączyć eksploracji z Tomba i efektowności z Uncharted. Fascynacja nad U2 to właśnie jej filmowość i akcja, która od wciśnięcia START trzymała za jaja do samego końca! Walące się budynki, pościgi i ucieczki, urywające i walące się elementy otoczenia, atakujące helikoptery i masa innych elementów przeszkadzających Drejkowi w podróży, podkreślały dramaturgię głównego bohatera, podróż na krawędzi życia, niekiedy jego bezradności i kłopoty, z których ledwo uchodził cały. Drake balansował na granicy i ciągle pakował się w kłopoty. Koniec jednego problemu rozpoczynał kolejny i tak prawie przez całą grę. ND nie pozwoliło nawet na chwilę odetchnąć graczowi. To tak wciągało, że człowiek nie chciał odejść od ekranu bo był ciekaw, co się za chwilę wydarzy, w jakie kłopoty znów wpadnie Nathan?! Niestety U3 bardzo zwolnił pod tym względem i już tak nie nakręca jak poprzednik. Akcja jest spokojniejsza i tylko miejscami miałem wrażenie, że wrócił stary dobry Drejk. Za to dodali kilka zagadek i większą eksplorację terenu. Gra zwolniła i stała się bardziej przewidywalna. Nie ma tej dramaturgi jak U2. Ale i tak jest nieźle i daję wysoką ocenę. Niestety takiej jak U2, dać nie mogę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kojak_ct
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A masz PS4 do wyboru? Chyba nie. Do takiego ficzera nie musieli by nic robić, poza dodaniem opcji w menu i zrobieniem jakiejś synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nikt ci nie każe. "Myślę, że wielu chętnych by sie na takie rozwiązanie znalazło." Nic by to Sony nie kosztowało, a chętni by byli, tak jak do wielomonitorowych konfiguracji. To samo by można z 3D zrobić, żeby nie ograniczać rozdzielczości. Może ty byś sie wolał wstrzymać, ale na zachodzie mało kto by miał taki dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw jak ta zupelnie nowa jakosc bedzie wygladac.skromnie co do samej gierki.grafika ladniejsza niz w U2. pierwszy kontakt z dzungla zrobil na mnie wrazenie. porownywalne do tego z Crysisa na PC :)twarze bohaterow bardziej szczegolowo odzwierciedlone.jednak odnosze wrazenie ze chaptery sa krotsze niz w U2. bang, bang wczoraj troche, dzis troche i juz chyba jestem w 12astym :/ albo to rzeczywiscie bledne wrazenie, bo godziny przy grze leca bardzo szybko :(jest mniej strzelania niz w poprzedniej czesci, a o dziwo spotkalem sie z opinia ze jest na odwrot.U2 jakby bylo bardziej spektakularne. ostatecznie zobaczy sie jak skoncze U3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie każe. "Myślę, że wielu chętnych by sie na takie rozwiązanie znalazło." Nic by to Sony nie kosztowało, a chętni by byli, tak jak do wielomonitorowych konfiguracji. To samo by można z 3D zrobić, żeby nie ograniczać rozdzielczości. Może ty byś sie wolał wstrzymać, ale na zachodzie mało kto by miał taki dylemat.

 

Gdyby od początku zaprojektowali PS3 pod tzw "SLI" i 3D obsługiwało 720p w każdej grze, to i ja pewnie bym kupił. Ale nie pod koniec generacji ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...