Skocz do zawartości
raven_88

Uncharted 3: Drake's Deception

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie, w praktyce PS4 już się robi tak jak i X720 i daję im max 2013 rok. Pojawia się coraz więcej znaków na niebie ;). Zresztą ND powiedziało, że kończyli jedną część i zaczynali następną a teraz idą na zasłużony odpoczynek. Sądzę, że w przyszłym roku siadają do stołu kreślarskiego i piszą nowy silnik by w 2013 zaprezentować nowy materiał i być gotowym na launch NextGenów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by PS4 był w 2013. Prędzej w 2014. Prezentacja ma być na E3 w 2013 ponoć. więc produkcja pewnie ruszy pod koniec 2013. Może i się wyrobią, ale wątpię. A co do połowy drogi to lekka przesada. Bardziej w 3/4 drogi bym powiedział. Wątpię by dało sie wygenerować coś lepszego niż to co pokazali w U3 przy tak małej ilości ramu w tej konsoli. Nie wiem jak wygląda BF3 na PS3, bo nie grałem. A przy sporych mapach jakie są w tej grze aż jestem ciekaw jak to wygląda względem wersji PC. Nie wspominając o braku DX11, AA i FullHD. Niestety połowę drogi konsol już mamy dawno za sobą. Chociaż i tak należą się brawa ekipie z Naughty Dog że stara się wyciskać wszystkie soki z tejże konsoli. Co do samej gry to już nie mogę się doczekać aż zagram. Dosłownie 10 minut temu skończyłem grać w U2. Misja w Nepalu. IMO to najładniejsza graficznie misja w tej części. Najbardziej kolorowa i ładnie oświetlona. Ponoć w U3 jest jeszcze lepsze oświetlenie map. Martwi mnie nieco wolniejsze tempo akcji. Owszem wolę więcej zagadek. Ale jakieś 2 godziny temu skończyłem 1 i zacząłem 2. Jedynka mnie troszkę nużyła i w rezultacie przechodziłem ją 2 tygodnie po trochu (ok pół godzinki dziennie). W U2 grałem dzisiaj ok 2 godzin i wyłączyłem tylko dlatego że robie sie powoli senny ze zmęczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się coraz więcej znaków na niebie? haha dobre :D Ploty o nextgenach to są od momentu wyjścia currentgenów, więc czytaj dalej internet ;) Ja się ze znajomym założyłem że nowa konsolka SOny najwcześniej dla klientów zawita w 2014, jak narazie w tym momencie obie konsole mają dobrą sprzedaż i ich producenci musieliby mieć trociny zamiast mózgu żeby w najbliższym czasie ucinać ten strumień pieniędzy.

 

Generalnie wszyscy którzy zamierzają kupić pierwszą konsolę i mówią o czekaniu na nextgena czającego się już za rogiem skończą w momencie premiery PS4/X720 z tekstem "za drogie - poczekam rok". Po roku, dwóch będą czekać na kolejnego nextgena. Tacy kupujący teoretycy ;)

Edytowane przez Yog-Sothoth
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh gierka skonczona :\

 

jedyna czesc ktora zrobila na mnie tak duze wrazenie jezeli chodzi o lokalizacje. pare chapterow jest naprawde zachwycajacych. nie bede zdradzac, ktore a ich numerkow niepamietam. przede wszystkim statek/i ;]

 

swietna gra, mnostwo zabawy. takie tytuly warto kupować!

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ci zajęło przejście. Piszcie ile wam zajeło przejście. Ja również tak zrobię. Byłem dzisiaj w Realu i przy okazji chciałem zerknąć na cenę. A tam nawet gry jeszcze nie mają. Przynajmniej u mnie we Wrocku. Śmiech.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem. nie licze czasu przejscia gier. orientacyjnie jakies kilkanascie godzin. nie wiecej niz 18. nawet mniej o jakies 2-4 godziny. bez gmerania w levelach i szukania skarbow. zawislem na paru zagadkach,

 

ostatecznie. chapterow jest wiecej, ale sa krotsze.mimo to sa zajebiste.

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm i inni którzy już przeszli -

 

Są w grze jakieś mutanty/nawiedzone yeti czy inne tego rodzaju stwory ? W jedynce mi to strasznie spieprzyło klimat pod koniec, w dwójce też nie bardzo pasowało ;/

 

Nie miałem czasu żeby się nawet wybrać na zakupy, teraz się nawet zastanawiam czy nie poczekać do świąt (na co dzień 24 cale to jednak nie to samo co 40, już tą zbrodnię przy okazji U2 i GOW3 popełniłem ;/) ;)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raven_88.

 

 

nie ma nic paranormalnego. poza gosciami w 2o chapterze. sa jacys tacy ogniści i trzega im zaaplikować 2x wiecej ołowiu niż normalym. 2x granat ze spluwy i po nich! nie ma tu jakiś chory akcji typu s-f. pod tym wzgledem gra sie bardzo przyjemnie

 

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm

 

A to nie jest tak, że te ogniste postacie są tylko w czasie, kiedy Nate jest pod wpywem tej wody z fontanny a więc jest to iluzja?

Wtedy można przyjąć, że udziwnienia na szczęśnie nie występują w rzeczywistości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się coraz więcej znaków na niebie? haha dobre :D Ploty o nextgenach to są od momentu wyjścia currentgenów, więc czytaj dalej internet ;) Ja się ze znajomym założyłem że nowa konsolka SOny najwcześniej dla klientów zawita w 2014, jak narazie w tym momencie obie konsole mają dobrą sprzedaż i ich producenci musieliby mieć trociny zamiast mózgu żeby w najbliższym czasie ucinać ten strumień pieniędzy.

 

Generalnie wszyscy którzy zamierzają kupić pierwszą konsolę i mówią o czekaniu na nextgena czającego się już za rogiem skończą w momencie premiery PS4/X720 z tekstem "za drogie - poczekam rok". Po roku, dwóch będą czekać na kolejnego nextgena. Tacy kupujący teoretycy ;)

 

Nie mówię o plotach tylko np. o reklamie XBOX 720 w filmie Giganci ze stali. Każdy myślący potrafi sam przekalkulować co jest fikcją a co nie. Nie można wykorzystać znaków handlowych i firmowych ot tak sobie. Nie zapominaj, że pierwszy będzie dominował na rynku. Tak było z poprzednimi generacjami, tak jest z tą i tak będzie następną. A teksty "za drogie" to chyba z własnego doświadczenia wziąłeś? Sorry, ale ja nie znam takich osób. Każdy mój znajomy pracuje i czeka na PS4. Jak wychodziło PS3 to wszyscy kupiliśmy w preorderze za 2399zł i tak samo będzie z PS4. To samo widzę na PS3Site. Kogo stać to domaga się już teraz PS4, kogo nie stać bo najczęściej nie pracuje to pisze, że NG nie jest potrzebne. Wszystko jest klarowne! W 2012 wychodzą 4 rdzeniowe telefony, w 2013 moc PS3 zamknięta będzie w najmocniejszych smartfonach, które zbliżą się lub prześcigną PS Vita więc sądzisz, że duże konsole zostaną w tyle do 2016 roku (cykl 10letni)? hmm?

 

Ale kończę z Tobą dyskusję przez ironiczne podejście. Masz swoje zdanie? Ok. I niech tak zostanie.

 

@Sarkazm

Większych problemów z zagadkami nie miałem, ale zauważyłem, że po chwili można w tle usłyszeć podpowiedzi ;). Wydaje mi się, że zbędnie. Wolę je samemu rozwiązać wykorzystując znaki otoczenia i pamiętnik. Ale gra ma być przystępna dla wszystkich więc dali ułatwienia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm

 

A to nie jest tak, że te ogniste postacie są tylko w czasie, kiedy Nate jest pod wpywem tej wody z fontanny a więc jest to iluzja?

Wtedy można przyjąć, że udziwnienia na szczęśnie nie występują w rzeczywistości.

 

 

 

w zasadzie to nie. bo najpierw z tego co pamietam pojawily sie "na trzezwo" zaraz po cutscence z fontanną. a potem gdy Drake mial haluny.

 

 

a tak w ogole to

Sully w tej czesci zbyt czesto byl porywany.

 

 

troche mnie to zaczelo irytowac juz pod koniec.

 

co do podpowiedzi przy zagadkach to faktycznie mogli to odpuscic, ale delikatnie zaczelo sie to juz w poprzedniej czesci. a moze to jest zwiazane z poziomem na jakim gramy?

Edytowane przez Sarkazm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię o plotach tylko np. o reklamie XBOX 720 w filmie Giganci ze stali.

O cholercia, nie myślałem że ktoś weźmie na poważnie tą "reklamę" :lol: Powiedz wierzysz w to że nowy Xbox będzie się nazywał Xbox720? Ja to wziąłem raczej jako żarcik + stworzenie klimatu przyszłości, ale jeśli już chcesz wierzyć w ten film to muszę cię zmartwić, bo wygląda w takim razie na to, że dopóki po ringu nie będą biegały roboty to nowy Xbox nie wyjdzie, a jak narazie nie zauważyłem takiego trendu ;)

A teksty "za drogie" to chyba z własnego doświadczenia wziąłeś?

Jeśli ja ironizuję to co ty robisz? Gratki że cię stać ale dowartościowywanie się w ten sposób nie wygląda najlepiej.

W 2012 wychodzą 4 rdzeniowe telefony, w 2013 moc PS3 zamknięta będzie w najmocniejszych smartfonach, które zbliżą się lub prześcigną PS Vita więc sądzisz, że duże konsole zostaną w tyle do 2016 roku (cykl 10letni)? hmm?

I? Dopóki te urządzenia będą do wszystkiego to będą przegrywać z konsolami które są stworzone tylko do grania.

Ale kończę z Tobą dyskusję przez ironiczne podejście. Masz swoje zdanie? Ok. I niech tak zostanie.

"Pani profesor, on ironizuje! Ja się z nim nie bawię!" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Może i konsole były stworzone do grania, ale zmienia sie to szybciutko. Coraz więcej nowych bezsensownych ficzerów żeby przyciągnąć mase nowych klientów, którzy stricte graczami nie są.

 

A skoro mówisz że nowa generacja niepotrzebna bo sie obecna dobrze sprzedaje, to w takim razie nowa nigdy nie będzie potrzebna. Czemu by sie miały słabo sprzedawać konsole skoro nie ma alternatywy? Chyba nie podasz PC jako alternatywy. Wszystko się będzie dobrze sprzedawać dopóki nie będzie czegoś nowego, albo nie wzrośnie konkurencja.

 

Poza tym znowu mówisz tak jakby nowa generacja miała natychmiast zastąpić poprzednią. Zobacz sobie na PS2, i tyle. Obecne konsole mogą być sprzedawane jeszcze wiele lat, można z nich zrobić coś jak Wii, ale czy to przeszkadza w wypuszczeniu nowych? Nie, kto będzie chciał kupi starą, a kto będzie chciał kupi nową. Owszem, na początku na nowych konsolach znowu będą tracić, ale kto je kupi automatycznie będzie kupował gry.

 

 

 

Nie wiem tylko czemu rozmawiamy w tym temacie, skoro jest temat dedykowany next-genom. Ja tylko napisałem jak bez żadnych kosztów (dla producentów) zwiększyć dwukrotnie moc obecnych konsol (skoro i tak już jest to wykorzystywane w konfiguracjach wielomonitorowych), a jakimś cudem zrobiła się z tego dyskusja o następnej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to jest prawidłowe myślenie. Gdy weszły nextgeny to PS2 przynosiło największe dochody. Myśląc nieprzyszłościowo, po co wprowadzać PS3 i na nim tracić jak można dalej doić PS2? A no po to, że po jakimś czasie PS2 wypali się. Następnie wprowadzenie PS3 nic by nie dało bo nikt by już tego kupować nie chciał. A zanim by się rozruszała, zanim by zbudowali bazę użytkowników to wtedy wszedłby nowy Xbox i pogrzebałby do reszty nowego Soniacza. A tak wprowadzili PS3 i budowali przyszłą bazę użytkowników a PS2 nadrabiał straty PS3 i równowaga zachowana.

 

A ignorowanie smarfonów to największy błąd. Wystarczy spojrzeć na dochody IPhona i coraz większą bazę Androidów. Rynek gier mobilnych rośnie z dnia na dzień więc stacjonarki muszą iść szybciej. Już dziś mogę sobie podpiąć pada do Galaxy S2 i podpiąć go do TV po HDMI i mam przenośną konsolkę. A gry są coraz lepsze. Na Tubie jest pełno filmików z gier na Andka np Dead Space, 9MM, The Adventures Of TinTin, Gun Bros, ShadowGun, seria Toms Clancy, NFSy czy Fify i Peesy i wiele wiele innych. Wystarczy spojrzeć na grafikę. Dodam, że to gry wykorzystujące fony z zeszłego roku. W testach wychodzi mi, że Galaxy S2 jest ok 4x szybszy od poprzedniej generacji. Zresztą wszystko mi zapitala płynnie. A na przyszły rok zapowiadany jest Galaxy S3 2x2GHz. Na 2013 mają się pojawić 4 rdzeniowce. Nie wolno ignorować tego rynku.

 

http://www.youtube.c...player_embedded

 

 

Z drugiej strony atakuje PC więc trzeba się szykować na nową generację.

 

 

 

@Yog-Sothoth

 

Nikt Ci nie każe brać tej reklamy na poważnie. Jestem pewny w 100%, że nowy X nie będzie nosił nazwy 720. Ale pomyśl co mieli dać? Xbox3? Xbox Advantage czy coś w tym stylu? Pewnie i tak jeszcze nie ma nowej więc co mieli dać? A tak wysłali przekaz: "Uwaga gracze, Następca Xboxa 360, znany Wam do tej pory jako Xbox 720 zbliża się wielkimi krokami! Szykujcie się!" Wpisz w okularach hasło: XBOX 3 i Xbox 720 i zobacz co znajdziesz. Rozumiesz już przekaz?

 

Odnośnie ironi, chyba nie sądziłeś, że pozostanę dłużny? Lubię merytoryczną rozmowę, chamstwa nie znoszę!

 

 

 

Tyle co miałem do dodania w tym temacie.

 

 

 

 

Wracamy do tematu gry. Grał ktoś w Coopa? Gra się kampanię czy tak jak w 2 części, pociętą grę na kawałki?

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś dopiero nabyłem swoją kopie. Miałem czekać z zakupem do grudnia. Ale poszedłem sobie do sklepu nie dla idiotów (MM) pośmiać się z cen jakie tak zwykle są. A tu szok :| 179 zł za zwykła wersję. Zastanawiałem się przez chwilę. Poszedłem obejrzeć parę TV 3D i wracając wziąłem jedną kopię ze sobą i do kasy. Cena do grudnia raczej tak mocno nie stanieje. A gra sobie leży w oryginalnej foli i czeka na wolną chwilę. Na razie muszę skończyć U2 ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem skąd ten pierścień ;) Ale do rzeczy. Przeszedłem na razie 5 rozdziałów i jestem we Francji. Co mogę napisać na wstępie to że graficznie jest jednak lepiej. Widać to gołym okiem. Większość tekstur pokrywających obszar jest bardziej szczegółowa. Oświetlenie map też jest lepsze. Modele też. Wydaje mi się że trochę mimika twarzy jest lepsza. Na razie tyle jeśli chodzi o grafikę. Gameplay. No cóż od początku w sumie zapowiada się nieco inaczej niż U2. Potem dochodzę do wniosku że faktycznie gra zwolniła. To co napisał Kojak to jednak prawda. Mimo że gra nie nudzi i jest ciekawa to czegoś jej brakuje. Mamy tu zdecydowany powrót do stylu z U1. Czyli więcej wspinania sie, biegania, skakania, ale bez jakiejś dynamiki. Brakuje tu nieco filmowego stylu, ale i tak jest nieźle. Są zagadki i to dość ciekawe jak ta z garażem. Staram się nie korzystać z podpowiedzi. Ogólnie na początek gra u mnie dostaje 8.5/10. Dałbym 9, ale brakuje tu tej dynamiki. U2 miało u mnie 10/10, ale gdyby dali podobny styl to i tak byłoby tylko 9/10. Po prostu to kolejna część. Musieli by czymś zaskoczyć. Dać coś zupełnie nowego. Znacznie poprawić kolizje obiektów i postaci , bo ta jednak jest taka sobie jak i fizyka mogłaby być nieco lepsza. Ale to są naprawdę bardzo drobne szczegóły. 8.5 jak na początek to i tak dla mnie naprawdę dużo i jak na ten rok. Który do końca udany to on nie był. Na kilku tytułach mocno się zawiodłem. Ale było też kilka naprawdę godnych gry roku. Jak na razie U3 wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zbiera trofea ? Ostatnio po namowie kumpla z pracy się wziąłem za nie. Mam obecnie 46% ukończone. Zebrane 81 skarbów ze 100 (ponoć jest 101). . Przeszedłem na normal i gram teraz na hard. Co do gry to podzielam zdanie że gra jest naprawdę mocna. Zwłaszcza misja na statku.Tak od 12 epizodu gra się rozkręca na dobre. Są lekkie przestoje na początku, ale w 2 też nie było bez przerwy akcji. Chociaż wg mnie kolejność miodności to 2,3,1. Jedynka ze względu na nieco wolniejsze tempo akcji no i słabsza grafikę. Nadrabia za to zagadkami i ogólną grywalnością. Co do grafiki w U3 to jest lepsze niż w 2. Widać to wyraźnie po teksturach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zbiera trofea ? Ostatnio po namowie kumpla z pracy się wziąłem za nie. Mam obecnie 46% ukończone. Zebrane 81 skarbów ze 100 (ponoć jest 101). . Przeszedłem na normal i gram teraz na hard. Co do gry to podzielam zdanie że gra jest naprawdę mocna. Zwłaszcza misja na statku.Tak od 12 epizodu gra się rozkręca na dobre. Są lekkie przestoje na początku, ale w 2 też nie było bez przerwy akcji. Chociaż wg mnie kolejność miodności to 2,3,1. Jedynka ze względu na nieco wolniejsze tempo akcji no i słabsza grafikę. Nadrabia za to zagadkami i ogólną grywalnością. Co do grafiki w U3 to jest lepsze niż w 2. Widać to wyraźnie po teksturach.

 

jest 100 skarbór + 1 strange relic..

ja mam cos kolo 63 czy 67% ... nie chcialo mi sie przechodzic jeszcze raz ;] tym bardziej na crushing

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę zdechło. Jakby ludzie dorośli i przestali grać ;) Inna sprawa, że przynajmniej w moim przypadku okres jesienno-zimowy zdecydowanie lepiej wygląda pod tym względem niż wiosenno-letni (żadna nowość). Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem tylko raz ostatnio. Teraz wszedłem i normalnie grałem, a pamiętam że pass wpisywałem z książeczki. Nie wiem o co wcześniej chodziło. Gra jest nówka z Media Markt I była zafoliowana wtedy (kupiłem ją kilka dni po premierze ;) ). W każdym razie online już działa, bo sprawdzałem i grałem parę dni temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dopiero jestem w 5 chapterze i jak na razie widzę trzy minusy: non stop przerywanie akcji, wstawkami filmowymi. Oczywiście klimat musi być, ale jest to męczące: minuta gry, minuta filmu, 30s gry i znów przerywnik. Poza tym za dużo skakania i łażenia po gzymsach, za mało akcji - w 2 proporcje pod tym względem bardziej mi pasowały. No i tak zjeb.ana kamera, jak ze starych Residentów - jedyny powód dla którego powtarzam fragmenty to kwestia kamery, który raz śledzi bohatera, żeby po chwili się zatrzymać. Poza tym gra super, fabuła wciąga no i graficznie pięknie chociaż już bez takiego szoku jak przy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szoku jak przy 2... Przyjrzyj się teksturom są lepsze niż w 2 i nie tylko ja tak uważam. Mogę za to się zgodzić, że otoczenie nie robi takiego wrażenia. Mimo wszystko Nepal i Szambala zrobiła na mnie większe wrażenie. Tu mamy jakby nieco większy ścisk. Sporo poruszania się w budynkach, gdzieś tam w podziemniach etc. A w 2 było więcej na powietrzu. Dodam jeszcze że IMO oświetlenie w 3 jest lepsze niż w 2, ale tylko troskzę. Modele imo wyglądaja też ciut lepiej, ale moze pod względem kolorystyki. Dopiero co niedawno skończyłem 3 i potem zacząłem 2. Przy tych samych ustawieniach i tym samym wyświetlaczu Drake wygląda w 2 bardziej blado. Jabky inna paleta barw i brak jakiegoś efektu.

 

Kamera no cóż może i jest taka sobie, ale o cutscenkach to się nie zgodzę, bo w 2 też bywało ich dość sporo. Chociaż zauważalnie mniej. Co do wspinaczki no cóż dla mnie to akurat +, bo od strzelania to ja mam inne gry, a tu masz zagadki i wspinaczke niczym w Tomb Raiderze. Gra bardziej nawiązuje do 1 części pod tym względem. Po za tym uważam że jest ciut lepsza od 2, ale to kwestia gustu. Im dalej tym więcej się dzieje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no na razie dopiero zacząłem więc nie będę oceniał przed końcem. Mówiąc o szoku miałem bardziej różnicę między 1 i 2, a 2 i 3. Oświetlenie i w 2 i w 3 kopie zad i to ostro, jedyna gra na X, która ma porównywalne efekty pod tym względem to IMO Alan Wake, ale tam gra świateł to trochę inna para kaloszy. Tak czy inaczej Sony powinno wypuszczać tak dopieszczone tytuły zdecydowanie częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...