Skocz do zawartości
g3rwazy

test zasilacza, ocencie.

Rekomendowane odpowiedzi

witam, szykuje sie do zmiany kompa i stwierdzilem ze najwiekszym syfem w nowym kompie bedzie zasilka... megabajt 300w :P postanowilem go przetestowac (prime95 torture test + pomiar z mbm5). Wyniki [ http://matarnia.republika.pl/graph/voltage.html ] mile mnie zaskoczyly i chyba sa calkiem spoko (jesli nie to mnie poprawcie), tylko nie wiem jak to sie ma do poboru mocy na nowym sprzecie.

obecnie: asus p2bf (+ przejsciowka slot1 fcpga) c566@850 (1.95v), gf2mx, 256mb sdr, barracuda 4 60gb, ibm ? 14gb, liteon cdrw 48x24x48, sieciowka, dzwiekowka, tuner tv, 6 wentyli (5 x 80x80, 1 x orb titana).

po zmianie: athlon 1700+, abit nf7s, 2x 256 hyperx 400, reszta zostaje (bez kart rozszerzen of coz) (grafa zostaje bo na razie brak kasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12V ponad normę (za wysokie!)

Reszta nieźle. Patrz jednak na wahania!

Mierz wszystko miernikiem! Odczyty z płyty są mało miarodajne!

Po co Ci aż 2V (1,95?) na Twoim celku???

Jeśli to jest 0,18mikrona (a jest?), to Ci spokojnie 1,7V powinno starczyć!

Polecam zmianę zasilacza, bo będziesz miał niezłe jazdy w przyszłości!

Popatrz na mój config. Już to zrobiłem. Szkoda, ze maiłem tak mało kasy, bo bym jeszcze lepszy zasilacz kupił...

 

Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12V troche szarpie za bardzo ale w tlumie by uszlo. Widzialem gorsze skoki. Za to 3,3 jest troche bardziej do 3,5 zbiezne :) ale chociaz nie skacze zbytnio. Szczerze mowiac nie chcial bym takiego zasilacza ale jak nie masz innego to mozna na nim podzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak zle ja mam duzo gorzej. Mam zasilacz X-Powera(taki dostalem z obudowa). I niestety slabo trzyma napięcia 3,3V-3,18V 5V-4,75V 12V-12,35V. Wszystko przy sprzecie takim jak w opisie i wlaczonym UD(stres).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci aż 2V (1,95?) na Twoim celku???

1,95V. Niestety niezbedne, dopiero przy takim napieciu mam 100% stabilnosc (sprawdzane wiele razy, nie mgoe zejsc ponizej tego bo niektore aplikacje mi sie wieszaja, a tak jest 100% stable), ale chodzi tak juz od 2 lat wiec raczej nic mu nie grozi :P

 

Mierz wszystko miernikiem! Odczyty z płyty są mało miarodajne!

... nie ma takiego numeru... :P

 

Szczerze mowiac nie chcial bym takiego zasilacza ale jak nie masz innego to mozna na nim podzialac.

Klopoty natury finansowej, moze za jakis czas dorobie sie sirteca 360/400W.

Czy podlaczenie pod ten zasilacz mocniejszego sprzetu (takiego jak w 1wszym poscie wymienialem) grozi usmierceniem zasilki badz plyty ... ? Czy raczej nie powinenem sie tego obawiac (chociazby ze wzgledu na malo pradozerna grafe) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam ja tez myslalem ze moj codegen jest cool :) jak mialem p3 733 + 2 kostki ramu + 2-3 dyski + 2 x cdrw + gf4 440mx + 2 siecioowki + scsi + 2 k muzyczne :)) trzymal napiecia jak skala znaczy w okolicach poprawnych byly. Zasilka cicha chlodna .. ale w momencie przesiadki na shuttle ak32 + duron 1200 zasialcz zaczol szalec napiecia skakaly jak szalone o o/c nie bylo mowy. Jak juz ktos wyzej napisal bedzie ruletka pojdzie / nie pojdzie / spali sie / nie spali . Jak masz kase kup cos dobrego jak nie masz to tylko dobre uklady z tym z gory Ci pomoga ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...