Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś jak zwiększyć mocno zasięg rysowania trawy oraz jakość drzew?

Udało mi się zwiększyć zasięg rysowania trawy o kilkadziesiąt procent, ale dalsze zwiększanie wskaźnika nie daje już efektu.

Modyfikuje plik SkyrimPrefs.ini z moich dokumentów, próbowałem też ten w steam/steamapps/common/skyrim/skyrim i dalej nic.

Może trzeba oprócz tej trawy zwiększyć też wartość innych linijek?

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całe drzewko umiejętności jest tak nieporęczne że głowa boli. Mam pytanie bo albo ja nie umiem albo poprostu się nieda - chodzi mi o pasek szybkiego dostępu. Czy on wogóle występuje w tej grze? czy trzymając miecz muszę za każdym razem wcisnąć "Q" czyli tak zwane "ulubione" i tam dopiero wybrać łuk, czar bądź miksturę? Jeśli tak to podziękował za strasznie zwalony i niewygodny interfejs robiony pod konsole (wiadomo klawiatury nie mają to trzeba wszystko pod pada obłożyć). Co do gry to wciągła na maksa. 1 Quest w pierwszym mieście długi i ciekawy.

Textury mogły być ostrzejsze, ale jak patrzę na wielkość gry (5gb) to śmiech mnie ogarnia jak przypomnę sobie Rage (20gb).

 

Jak masz otwarte menu ulubionych, najedź kursorem na przedmiot i wciśnij klawisz od 1 do 8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to blokada silnika gry czy trzeba coś odblokować, ale tak samo jak z zasięgiem trawy, który można tylko trochę poprawić tak samo jest z jakością ruchomych cieni.

Poprawa następuje do jakiegoś momentu a dalsze zwiększanie wartości w .ini nie daje poprawy.

 

W miniaturze widać, że jakość cieni zwiększyła się, ale nie umiem ich doprowadzić do takiego stanu, żeby nie były widoczne ząbki.

Zaznaczam, że ząbki widać tylko z bliska, z 5-10 metrów cień wydaje się już "gładki".

post-183805-0-38886900-1321042031_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz otwarte menu ulubionych, najedź kursorem na przedmiot i wciśnij klawisz od 1 do 8 ;)

 

przy dualu konfiguracja się kaszani - po przełączeniu 1.dual->2.czar->1.dual(trzymamy broń tylko w jednej ręce)

brak możliwości przypisania kilku przedmiotów do 1 cyferki.

 

dobra, pora znaleźć darkbrotherhood no i zamienić sie jakoś w wampirza ;D

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozwiązałem tak, że przedmioty z lewej i prawej ręki mają oddzielne numerki, ale zgadzam się - brakuje możliwości przypisania setu do klawisza.

 

Co do fdefaultfov - to ma być w końcu w Display czy General, bo się zakręciłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do takiej ilości FPSów na 8600GT. Jak widać procesor sporo nadgania. Jednak opcje graficzne to zaledwie MEDIUM. Przy AAx8 i grafice Ultra to pojawiłby się niezły slideshow. Nie wspomnę już o rozdziałce...

Ale jak na tak wiekową kartę to i tak nieźle :P

Edytowane przez shooter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie podobał mi się system rozwoju postaci w poprzednich częściach, rozumiem, że nie mam czego szukać w Skyrimie?

 

Niekoniecznie, jest sporo zmian. Moim zdaniem system nie jest taki zły, a na pewno lepszy niż w Obku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, czemu da się edytując plik .ini zwiększyć jakość grafiki ponad to co domyślnie daje gra. Nie lepiej byłoby to wrzucić do ustawień gry? Lepsza grafika = mniej marudzenia userów. Czy nie o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedno, czemu da się edytując plik .ini zwiększyć jakość grafiki ponad to co domyślnie daje gra. Nie lepiej byłoby to wrzucić do ustawień gry? Lepsza grafika = mniej marudzenia userów. Czy nie o to chodzi?

 

O lenistwo, roboczo-godzina, moderzy zrobią to za nas, potem nas pochwalą za możliwość robienia modów, i.t.d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche za szybko rośniemy do rangi bohatera :D ale to już domena TESów ;) zawsze musimy być mega-uber wybańcem który zbawi świat (będąc 5min wcześniej więźniem ofc ;) ) a nie zwykłym obibokiem ;p

Poboba mi się że szybko dorabiamy sie towarzyszki - milej się z kimś biega niż samemu :) można też doprowadzić do śmiesznych sytuacji rozkazując jej cos :)

Koń - już 2x mi sie zabił próbując mi pomagać ... właził na czubek wierzy/urwiska - i w pogoni za przeciwnikiem spadał na dół ... w sumie bardziej zawadza niż pomaga, niewiele wolniej poruszamy się pieszo, a jak jesteśmy na koniu to nikt nas nie zaatakuje ani nie zatrzyma ;) dodatkowo konie nie lokują sie już chyba automatycznie w stajniach, więc łatwo go gdzieś zapodziać.

 

teraz pora kupić dom ;>

 

ps: mapa jest albo taka mała albo poruszamy się znacznie szybciej ...

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam psa ;) do tego jestem wilkołakiem ale wracając do psa pies jest lepszy niż straż przyboczna. Mam wykonać misje dla jego pana ale to kawał drogi więc na razie mam kompana ;)

Tygrys szablo zębny to przy nim kicia z jednej misji to zagryzał wampiry zanim dobiegłem.

Ale ma jedną wadę jest strasznie natrętny aha no i mówi.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mała mapa? Mapa jest ok. Gorzej z tym, że koń porusza się tak, jakby chciał a nie mógł :/ Da się gdzieś ustawić prędkość poruszania "na koniu"/pieszo? Bo zabić się z tym idzie.. godzinę jechałem na koniu na sam szczyt gory do tych brodaczy, oczywiście pomogłem sobie wcześniej i użyłem autonóżek dzięki mapie i pierwszej lokacji, ale nie wiele mi to dało. Gdyby nie to, to bym się tak na grę nie wkurzał. Btw. szybko się w grze wieści rozchodzą. Bawiłem się głosem w mieście, i po 3 minutach kurier przyszedł z listem od wodza typu: wkurzasz ludzi, wiesz? :D Gra jest ok, ale ta prędkość poruszania się zabija mi całą przyjemność z gry... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wciskasz alt jak chodzisz? :P

 

A ja mam psa do tego jestem wilkołakiem ale wracając do psa pies jest lepszy niż straż przyboczna. Mam wykonać misje dla jego pana ale to kawał drogi więc na razie mam kompana

Tygrys szablo zębny to przy nim kicia z jednej misji to zagryzał wampiry zanim dobiegłem.

Ale ma jedną wadę jest strasznie natrętny aha no i mówi..

Jeśli chcesz go zachować to nie kończ questu z nim. Moim zdaniem się nie opłaca.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak klas....da się przeżyć

Brak widoku postaci w menu....da się przeżyć

Brak statystyk (siła, vit, zręczność etc) da się przeżyć

Kijowe menu...da się przeżyć

Niby fajnie postać rozwijam sam w danym kierunku, ale za cholerę nie mogę strawić tych perków...żeby jeszcze na level były 2-3 a tu 1...:|

W Obku...używając łuku/skradania/kradziezy/mieczy każda z tych umiejętności rosła...wzras ze wzrostem zmieniał się jej poziom (od nowicjusza do mistrza!) i odblokowywały się kolejne "bonusy"....dla mnie było to idealne i naturale...

W Skyrim niby jest podobnie, z bonusów na każdym kolejnym poziomie umiejętności zrobili perki do wyboru...ale dochodzi do takiego absurdu że grając teraz złodziejem mając 10 level...zwiększam umiejętności;

-jedna ręka

-lekki pancerz

-łuk

-skradanie

ale na każdy level mogę rozwinąć jedną umiejętność tylko!

Tu może dojść do absurdu że można mieć umiejętność na maksymalnym 100 poziomie, a nadal być noobem jesli nie wpakujemy w nią żadnego perka...wrrr czyli rozwijanie skilla bez perków nic nie daje, trzeba go rozwiajac by odblokowywać kolejne perki..W Obku było to bardziej naturalne... tutaj przy levelowaniu mimo iz zwiekszalem np bron jednareczna, przy awansie pakuje w łuk i wychodzi na to ze rozwoj 1 recznej broni przy tym levelu "nic nie dał"

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie jest nawet za szyko :) porównując z prędkoscia poruszania sie w morrowindzie ;p

Pozatym - łeee nie ma akrobatyki ... a ja nadal przemieszczam się skacząc xD

 

HeatheN:

ale bonusy na każdy odblokowany są ogromne ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN - moim zdaniem żadna z wymienionych przez Ciebie rzeczy na początku nie powinna mieć miejsca, a już zwłaszcza brak widoku postaci w menu i brak atrybutów. Z tego co piszesz również o tych perkach wychodzi na to, że rozp*** cały system awansu postaci, z którego słyneła ta seria.

 

Porównałem sobie też wersje polską i angielską gry - dubbing to prawdziwa tragedia. Trzeba wrócić do morka i daggerfall i wspominać stare dobre czasy, gdy konsole miały swój osobny świat od pecetowego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morrek też był na konsole :P.

 

Pokazywanie postaci w menu jest charakterystycznym elementem TES, szkoda, że z tego zrezygnowali. Zrezygnowano zresztą z wielu charakterystycznych elementów tej serii.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miło, od miesięcy w nic nie gram (nawet game PC nie włączam) a tutaj przychodzę do pracy, odpalam Filmweb i atakuje mnie banner z info o premierze Skyrim'a :)

 

Niestety do 21 siedzę w robocie, więc dzisiaj już pewnie nie kupię, ale jutro z rana skaczę do tesco. Przy poprzednich ES zawsze czekałem z graniem kilka miesięcy i zaczynałem dopiero, jak co większe bugi poprawili, przy okazji robiąc upgrade sprzętu, ale w ten sposób zaczynając grę po pierwsze, traci się przyjemność odkrywania czegoś samemu (bo wszystko jest już opisane w rozmaitych howto), po drugie, traci się przyjemność dyskusji w takich tematach i podrzucaniu sobie różnych odkrytych smaczków.

 

Po przeczytaniu wcześniejszych postów wnoszę, że nie będę miał na moim sprzęcie problemów (pomijając wszelkiej maści normalne na tym etapie glitche) z odpaleniem gry na w miarę wysokich ustawieniach (1440x900)?

 

@kelcior - mamy podobne configi, jak Ci to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do takiej ilości FPSów na 8600GT. Jak widać procesor sporo nadgania. Jednak opcje graficzne to zaledwie MEDIUM. Przy AAx8 i grafice Ultra to pojawiłby się niezły slideshow. Nie wspomnę już o rozdziałce...

Ale jak na tak wiekową kartę to i tak nieźle :P

 

Spoko na GTX570 grałem na max z AAx8 i AFx16 i zmienionym .ini na self shadows włączone i parę innych dupereli i miałem w 1920x1080 w sumie ciągłe ponad 50fps. Na HD5850 nie sprawdzałem jeszcze bo siedzi na wymianie u sprzedawcy, a że długi weekend i sprawdzą kartę dopiero w poniedziałek to szybko nie sprawdzę gry na ATI. 8600GT to moja zapasowa karta i szczerze myślę by wymienić ją na 8800GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pies z drogi? Kurde ja na razie dobijam średnio 1lvl/h, mam dom, problem z byciem/nie byciem wilkołakiem ( w obku zapieprzałem jako wampir ) i generalnie jestem mała imperialna punkówą z mieczem dwuręcznym/toporem [;

 

Znalazł ktoś trenera od skradania się? :mur:

 

Kotki przed Whiterun...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o braku widoku postaci w menu, macie na myśli inwentarz? Jeśli tak, to wystarczy użyć rolki przed otwarciem jego okna. To powiedziawszy - coś takiego powinno być naturalne i osiągalne bez dodatkowych czynności w RPG. Ale skoro Skyrim to RPG, w którym nie ma statystyk, to chyba nie ma się czemu dziwić. Jednak scenerie i muzykę ma wyśmienite. To tyle z wrażeń po godzinie grania.

 

Ja to mam taki kłopot, że dostałem strzałą w oko, a postać najwyraźniej ją polubiła, bo bez troski przemierza w jej kompanii krainę Skyrim.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...