Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie jest nawet za szyko :) porównując z prędkoscia poruszania sie w morrowindzie ;p

Pozatym - łeee nie ma akrobatyki ... a ja nadal przemieszczam się skacząc xD

 

HeatheN:

ale bonusy na każdy odblokowany są ogromne ...

 

Takie same jak w Obku przy przechodzeniu z kolejnych poziomów umiejętności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak klas....da się przeżyć

Brak widoku postaci w menu....da się przeżyć

Brak statystyk (siła, vit, zręczność etc) da się przeżyć

Kijowe menu...da się przeżyć

Niby fajnie postać rozwijam sam w danym kierunku, ale za cholerę nie mogę strawić tych perków...żeby jeszcze na level były 2-3 a tu 1...:|

W Obku...używając łuku/skradania/kradziezy/mieczy każda z tych umiejętności rosła...wzras ze wzrostem zmieniał się jej poziom (od nowicjusza do mistrza!) i odblokowywały się kolejne "bonusy"....dla mnie było to idealne i naturale...

W Skyrim niby jest podobnie, z bonusów na każdym kolejnym poziomie umiejętności zrobili perki do wyboru...ale dochodzi do takiego absurdu że grając teraz złodziejem mając 10 level...zwiększam umiejętności;

-jedna ręka

-lekki pancerz

-łuk

-skradanie

ale na każdy level mogę rozwinąć jedną umiejętność tylko!

Tu może dojść do absurdu że można mieć umiejętność na maksymalnym 100 poziomie, a nadal być noobem jesli nie wpakujemy w nią żadnego perka...wrrr czyli rozwijanie skilla bez perków nic nie daje, trzeba go rozwiajac by odblokowywać kolejne perki..W Obku było to bardziej naturalne... tutaj przy levelowaniu mimo iz zwiekszalem np bron jednareczna, przy awansie pakuje w łuk i wychodzi na to ze rozwoj 1 recznej broni przy tym levelu "nic nie dał"

 

Alez oczywiscie, ze sam rozwoj skilla cos daje - bron zadaje wieksze obrazenia, pancerz jest skuteczniejszy, przy skradaniu trudniej Cie wykryc itd.

W Morku w ogole zadnych perkow ani unlockow nie bylo ;)

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alez oczywiscie, ze sam rozwoj skilla cos daje - bron zadaje wieksze obrazenia, pancerz jest skuteczniejszy, przy skradaniu trudniej Cie wykryc itd.

W Morku w ogole zadnych perkow ani unlockow nie bylo ;)

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

 

Skyrim:Skills - UESPWiki

Dziwne nigdzie na takie informacje nie natrafiłem, mało tego archery na poziomie 10 i 100 gdy nie wydasz żadnego perka na nią będzie takie samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie 16h mam za sobą i gierka mi się bardzo podoba. Przypominają mi się trochę czasy Morrowinda. Fajnie by było, gdyby świat był trochę bardziej oderwany od rzeczywistości, fantazyjny, tak jak w Morku.

Najbardziej podoba mi się bieganie po podziemiach, ciekawie są zrobione i nie nudzą się.

Tylko mam wrażenie, że jest ciut za łatwo, jeszcze jakichś większych problemów nie miałem z przeciwnikami.

 

Aha, no i jak na TESa przystało bugi rządzą. Czasem jak się wchodzi do pomieszczenia, to wszystkie przedmioty zaczynają latać. A to z nieba spadnie szkielet smoka, bo gra myśli, że właśnie tu go ubiliśmy. Czasem się wywali do pultpitu i kilka innych kwiatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latające przedmioty, irytujący pies, zagubieni towarzysze, wywalanie do pulpitu, niedorysowane tekstury/obiekty ( podziemia - różowe ściany ).

 

Znając życie jak skończę grę to dopiero wyjdą łatki. Ale pchlarza chyba zabiję jak minę 30lvl [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się domyślnie odpala na Easy -spróbuj na Masterze ;) , zmień sobie w opcjach bodajże pod "Gameplay".

 

Tylko mam wrażenie, że jest ciut za łatwo, jeszcze jakichś większych problemów nie miałem z przeciwnikami.

 

 

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten koń dostaje świra zawsze jak pojawi się przeciwnik? Dzisiaj wbiegł po drewnianym podeście na barykady i zaczął atakować łuczników, za to innym razem kiedy zaatakowały mnie wilki zaczął uciekać. Bardzo sobię cenię podróże na moim rumaku ale powinno się dać go jakoś okiełznać, niektóre jego zachowania są mocno przesadzone... no chyba że o czymś nie wiem, może da się go jakoś uspokoić?

 

Tak w ogóle to gra całkiem przyjemna, jest parę niedociągnięć tu i tam ale wszystko można poprawić, mam nadzieję że z czasem jeszcze bardziej wciągnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal0st:

 

możesz go zaczarować :D

twój przynajmniej nie ma skłonności samobójczych ...

 

Ci giganci są nieźli - akurat jak siedziałem w ich strefie z mamutami zaatakował mnie smok, chuchnął też przez przypadek na olbrzyma i ten podbiegł i go rozwalił 3hitami :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz go zaczarować

serio? można jakiś czar na konia rzucić?

 

Ci giganci są nieźli - akurat jak siedziałem w ich strefie z mamutami zaatakował mnie smok, chuchnął też przez przypadek na olbrzyma i ten podbiegł i go rozwalił 3hitami

miałem podobną sytuację, ciekawe czy to jest losowe czy przytrafia się każdemu ... mnie giganci zawsze atakują, jak to "siedziałeś w ich strefie"? nie przeszkadzało im to? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś przypadek że zaatakował go najpierw jeden smok, po chwili drugi, a na końcu cała rodzinka? Z pierwszymi dwoma dałem sobie radę. Jak przyleciały 3 na raz, to nie dałem rady. Mana i strzały wyszły, przez co szybko ze mną skończyły. A uciekać za bardzo nie miałem gdzie, bo akurat siedziałem na górze, gdzie była przepaść, z której nawet jakbym wyszedł cały, to giganty by mnie dobiły... (dwa stały i się gapiły na smoki). Po loadingu już smoków 3 nie było, ale te dwa jeden po drugim znowu się pokazały, lecz drugiego dobić nie mogłem (nie było muzyki, a jak go trafiłem to odleciał i jakąś wioskę chyba atakował, nie widziałem lecz słyszałem (góra zasłaniała) [; W ogóle da się jakoś te rumaki przyśpieszyć? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie, mi udało się zatłuc giganta na 12 lvl :) zaciął się o taką małą stodołę, ja sobie siedziałem w środku i jak atakował to dwa kroki do tyłu i atak. W sumie to bardzo wytrzymałe nie są, ze 2 min roboty z tym, że obrażenia jakie zadają są ostre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech każdy obowiązkowo wgra tego moda (d3d9) [ wgrywamy do głównego katalogu gry, czyli ...\Steam\SteamApps\common\skyrim ]

 

Antiallias and sharpen effect at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community

 

Gra wygląda fenomenalnie.

 

Dodatkowo

Enhanced Night Skyrim at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community

Edytowane przez .PaVLo.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że serwis padł, co do screenów to niestety żadne nie oddają piękna poprawek :-|

 

Na czas podniesienia serwera zamieszczam oba pliki poniżej

 

http://chomikuj.pl/pm4/Skyrim

 

Serwer powoli podnosi się, a do tego czas zamieszczę zdjęcia porównawcze

 

Przed

Dołączona grafika

 

Po

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że mi graficznie mi się podoba mam wł. wszystko na maxa i są tekstury słabe to prawda ale czasami to zamiast grać to chodzę i podziwiam zwłaszcza zamki, podziemia itp każdy wygląda inaczej nie to co w oblivionie.

Jedna rzecz tylko mnie rozwaliła tak zwana ściana lasu baa nawet lasu nie było normalnie droga i komunikat że nie mogę tam iść koniec mapy? chociaż jeszcze sporo było do krawędzi końca mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie przedmówcy, gra jest śliczna, mimo niedociągnięć. Jak zobaczyłem zorzę polarną to same ohy i ahy. Dla mnie super. Dawno mnie tak żadna gra nie wciągła jak SKYRIM. Z tym poziomem trudności to nie jest łatwo jak leci na nas np. 3 bandytów (poziom trudności przedostatni). Co do orężu to czuć, że np. taki miecz 2ręczny czy młot jest ciężki i to nie ważne czy my nim walimy, czy przeciwnik w nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj już nie tyle textury są brzydkie co obiekty terenu są fatalnie poskładane .. same "ostre" kąty zamiast delikatnych przejść ... pełna minimalizacja ilości trójkątów, żaden texture pack tego nie naprawi.

 

Co nie zmienia faktu że wciąga jak @%$#@ ;)

ostatecznie ide ścieżką Skradania -> assasin :) już dawno nikt mnie nie uderzył - wszystkich załatwiam po cichu, nawet całe grupki wybijam pojedyńczo :)

Banalnie da się wszyskich wytłuc łukiem z jakiegoś zacienionego zakątka - nawet jak podejdą 20cm od nas to nie zauważą :D

no a z bliska 15x mnożnik sztyletowania x2 (2 sztylety):> tylko widzenia w ciemości brakuje

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie, mi udało się zatłuc giganta na 12 lvl :) zaciął się o taką małą stodołę, ja sobie siedziałem w środku i jak atakował to dwa kroki do tyłu i atak. W sumie to bardzo wytrzymałe nie są, ze 2 min roboty z tym, że obrażenia jakie zadają są ostre.

 

Ja giganta zakatowałem podstawowymi czarami destrukcyjnymi i jakimś podstawowym łukiem gdzieś tak na 5lvl :)

Zrobiłem to tylko przez pomyłkę. Wydawało mi się, że quest tego wymaga i jak pozbyłem się 2 dużych gości to zorientowałem się, że lokacje mi się pomyliły. Oczywiście kluczem jest żeby nie dać się dogonić.

 

 

Teraz mam większy problem bo muszę przebrnąć przez miejsce gidze są 3 średniej wielkości pająki i 2 tygrysy. Tu mimo lvl11 jest słabo bo magii wystarcza mi tak na 2 pająki. Zwierzaki niestety szybkie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim:Skills - UESPWiki

Dziwne nigdzie na takie informacje nie natrafiłem, mało tego archery na poziomie 10 i 100 gdy nie wydasz żadnego perka na nią będzie takie samo!

 

Jestem tego pewien, każde TES tak działało.

Zresztą, zrobiłem mały eksperyment - mam pancerz, który podnosi mi umiejętność Ciężki Pancerz o 15 punktów, i oprócz tego zbroję stalową w plecaku. Z założonym na postać owym pancerzem stalówka ma 43 pancerza, po jego zdjęciu - 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...