Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie podobają mi się te dodatkowe pliki, które wymaga ten mod, czyli "Skyrim Script Extender (SKSE)", czy to nie jest jakiś hack do steam mogący wykraść hasła ?

 

Nie jest.

 

Script Extender w serii TES to norma, był MWSE, był OBSE i większość fajnych modów ich wymagała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie znalazłem remedium na ulepszenie zasięgu rysowania obiektów :)

 

Do pliku w moich dokumentach..../skyrim.ini należy wkleić:

 

[General]

sLanguage=POLISH

uGridsToLoad=11

uInterior Cell Buffer=32

uExterior Cell Buffer=204

iPreloadSizeLimit=262144000

 

Z uGridsToLoad= trzeba posprawdzać kilka ustawień. Na 1 screenie bez modyfikacji ini na drugim uGridsToLoad=11

 

 

 

wkleiłem to do pliku, ale straciłem za dużo klatek więc chciałem wrócić i usunąłem to,

przywracając plik który zmieniłem i teraz gra się wysypuje do pulpitu po próbie załadowania

ostatniego stanu gry + samo menu startowe wczytuje się dłużej

 

wcześniej wszystko działało stabilnie i bez zastrzeżeń,

 

czy ten wpis zmienia coś jeszcze co trzeba z powrotem poprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz to na powrót do tego pliku, odpal grę i wczytaj save, następnie zminimalizuj grę, przejdź do tego pliku i zostaw:

[General]

sLanguage=POLISH

uGridsToLoad=5

 

5 to domyślna wartość, teraz wróć do gry i w konsoli wpisz refreshini teraz wystarczy zapisać grę i już :)

Ja po kilku próbach zostawiłem uGridsToLoad na 7. Dalej widać znaczną różnicę a wydajnościowo jest już ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Było)

 

Za wszystko odpowiada zmienna "uGridsToLoad", która zapisywana jest razem z zapisami gry, więc jej zmiana na mniejsza powoduje wysypanie. Poniżej sposób na zmniejszenie tej wartości.

 

1. Uruchom grę (wczytaj zapis i wejdź do gry) z ustawionym uGridsToLoad na te 11

 

2. Alt + Tab, a następnie otwórz Skyrim.ini i zmień wartość uGridsToLoad do domyślnie 5 lub takie, które uznasz za płynne w czasie gry. Zapisz ini.

 

3. Alt + Tab z powrotem do gry, a następnie naciśnij klawisz ~ aby otworzyć konsolę i wpisz "refini" (bez cudzysłowiu), aby odświeżyć plik ini. Zapisz grę.

 

4. Zmień obszar gry lub najlepiej ją zrestartuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TESV Acceleration Layer (mod podnoszący sporo wydajność w miejscach zależących bardzo od CPU, czyli np miastach) i link do tematu How can Skyrim be so unoptimized? Modders do better job than Bethesda. W skrócie jest spora "burza" na temat tego jak nie optymalnie został chociażby skompilowany build do release-a. Nie mówiąc o samych źródłach, nawet kompilacja nie została zrobiona w trybie "produkcyjnym", czyli włączeniu/wyłączeniu odpowiednich flag w kompilatorze. Modderzy domagają się udostępnienia wewnętrznego kompilatora. Ciekawe jaka będzie odpowiedź Bethesdy. Także próbujcie bez zastanowienia :) Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości zainstalowałem te beta sterowniki i nic nie dały, sprawdzałem w jednym miejscu w białej grani.

Teraz mam wrażenie nawet, że gra jakby bardziej szarpie, tzn. fps jest dość wysoko, ale ma się wrażenie jakby animacja szarpała.

Chyba, że z modami przesadziłem bo o ile wcześniej przy zmienionym launcherze (skyrim 4gb) gra była stabilna jak skała to ostatnio zdarza się raz na kilka godzin jej wysypać.

Modów już nazbierałem 4,2GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z ulubionych zajęć mojej 5-cio letniej córki wieczorami przed snem było oglądanie jak tata "gra w rycerza". Nie powiem, aktywny kibic. Dzisiaj troche leniwym popołudniem przyszła z pytaniem czy Ona też może sobie zagrać. Sceptycznie odstąpiłem klawiaturę, pokazałem tylko którym klawiszem się chodzi :

 

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z ulubionych zajęć mojej 5-cio letniej córki wieczorami przed snem było oglądanie jak tata "gra w rycerza". Nie powiem, aktywny kibic. Dzisiaj troche leniwym popołudniem przyszła z pytaniem czy Ona też może sobie zagrać. Sceptycznie odstąpiłem klawiaturę, pokazałem tylko którym klawiszem się chodzi :

 

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

 

Umarłem przy pułapce. Opanowałem się, ale niedźwiedź mnie dobił. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...