Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nieczesto kupuje gry ale pomyslalem ze ta jest warta sprawdzenia. Powiedzcie mi czy jedyna mozliwa instalacja jest przez Steam i trzeba czekać 3h az cos tam zassa z neta zeby w ogole odpalic gre? To po co jest plyta, dla ozdoby? A jak ktos nie ma neta, to co nie pogra wcale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest po to, żebyś nie ściągał "20 gb" plików. Instalujesz, aktualizujesz, steam offline i grasz bez sieci - a chyba warto czekać 3h, żeby pograć w Skyrima z ciut mniejszą ilością bugów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że bez internetu sobie nie pograsz [; Bo i tak czy siak musisz mieć choć na chwilę połączenie z netem, by wrzucić cd-key do steam'a. A co do pobierania - Masz płytę to masz i instalkę. Gry które się tylko pobiera mają specjalne oznaczenie na opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko jeszcze 16 minut i moze zagram. Obym nie musial reinstalla robic z jakiegos powodu. Moim zdaniem debilizm. Jedynym warunkiem grania w gre powinno byc zakup licencji (klucza) a nie instalacja dodatkowego oprogramowania, połączenie z internetem, pół dnia czasu na instalacje i inne durnoty. I niech sie dziwia ze piractwo jest duze, a niech ktos powie ze wlasnie z powodu piractwa tak to wyglada i musza byc takie zabezpieczenia to ja odpowiem ze gra i tak w dniu premiery byla do sciagniecia (pomijam fakt ile kasy na to wyrzucili).

 

Kupilem normalna boxową edycję gry, instalacja z plyty trwala 30 sekund. Byc moze jestem idiota i zrobilem cos nie tak i ciagnie mi sie cała gra przez steama korzystając z klucza z pudełka, ale innego wyboru przy instalacji nie bylo, wszystko polecialo z automatu.

Edytowane przez gr0chu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zainstalowało z płyty normalnie. Po instalacji następuje weryfikacja plików gry, co wygląda jakby Steam chciał ściągać całą - może o to chodzi? Poza tym dociągną Ci się patche od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

nie wiem czy tylko ja napotkalem nastepujaca sytuacje (czy jest to bug? a moze o czyms nie wiem? :)

- przy awansie postaci, przy drzewku umiejetnosci chcialbym zwiekszyc perk'a 'postawa bojowa'. Wszystkie warunki sa spelnione - wymagany jest fechmistrz (mam go na poziomie drugim), 20 punktow w walce bronia jednoreczna - mam 50; perk mi sie swieci wiec teoretycznie nie powinno byc problemu.. Jednak za nic w swiecie nie moge zwiekszyc jego wartosci od 0 do 1, wciskam ENTER po kilka razy - nic. Ktos spotkal sie z podobnym przypadkiem? / Wie jaka moze byc przyczyna? Szukalem na roznych forach - nic. Czytalem instrukcje - nic. Moze o czyms nie wiem?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam lamerskie pytanie...

Czy sprzet deadrycki mozemy zdobyc tak jak w morrowindzie? znaczy tlukac sie z deadrami czy tylko z zadan od nich?

Zaczalem grac ale mialem pewna przerwe... i darowalem sobie czytanie watku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłukąc się raczej chyba nie można bo mi jedynie serce zostawiały do crafting-u item-ów daedrycznych. Gdzieś czytałem, że jedynie chyba łuk daedryczny można znaleźć, ale nie dam sobie głowy uciąć. Resztę tylko przez crafting/smithing.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z ulubionych zajęć mojej 5-cio letniej córki wieczorami przed snem było oglądanie jak tata "gra w rycerza". Nie powiem, aktywny kibic. Dzisiaj troche leniwym popołudniem przyszła z pytaniem czy Ona też może sobie zagrać. Sceptycznie odstąpiłem klawiaturę, pokazałem tylko którym klawiszem się chodzi :

 

http://www.youtube.c...eature=youtu.be

 

Chciałbym się tak ekscytować grami jak ona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Czarnej możesz wpakować jedynie duszę istot rozumnych, te dusze mają maksymalną moc więc pozwalają na duże ładunki. Jeśli zabijasz masowo bandytów to ta odmiana gwiazdy się przyda. Biała Gwiazda pozwala na wrzucenie do niej wszystkich dusz potworów, zarówno tych małych jak i tych równym duszom ludzi.

 

Ja oczyściłem Gwiazdę bo grałem postacią, która z założenia miała być dobra ;). Szczerze mówiąc po pewnym czasie miałem już tyle kamieni, że Gwiazda jakoś super przydatna nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem zadać to samo pytanie - więc i pewnie jeszcze parę osób z chęcią się dowie - jaki jest spadek fps ?

Od siebie dodam że gram w wersje vanilla i w sumie zaczyna mi się nudzić troszkę gra (30lvl leśny elf - łucznik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą grę i zrobiła ona na mnie duże wrażenie. Grafika spoko, prostolinijna obsługa, pułapki, mapa. Ale teraz pomyślcie! Poprzednią wersję tej gry producent wydał w 2007r. jak dobrze pamiętam i jak na 4 lata roboty przy grze to nie odnieśli oni aż takich dużych efektów pracy, albo mieli jakieś problemy i braki(środków, pomysłów). Polecam mimo to tą grę. Na wielu rankingach ma ona 1 pozycję dzięki dobrym ocenom expertów i mało zajmuje jak na takie wymagania i grafikę w grze! I to mnie zdumiło(???!). Można pograć, chociaż polecam lepsze gry: Battlefield 3, Call of Duty Modern Warfare 3 itp.

 

Pozdrawiam. Kazyk7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpaliłem. najmniejszy fps w Białej Grani - 32fps. średnio 45, więc nie jest źle, ale widać że ciut tnie. ;) 1440x900, nie wiem jak w HD, nie mam jeszcze normalnego monitora ;)

 

Ale widać różnicę. :) No nic, kupię monit i pozbieram na drugiego 580 [;

 

Kazyk - Ja wiem że nowy na forum to musisz 3 grosze dorzucić, ale "Polecam lepsze gry: Battlefield 3, Call of Duty Modern Warfare 3 itp." ? Nie pomyliło Ci się coś?... RPG do FPS porównywać? :D

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... chociaż polecam lepsze gry: Battlefield 3, Call of Duty Modern Warfare 3 itp.

 

Pozdrawiam. Kazyk7777

 

Tia, nie dość, że porównujesz RPGa do FPSów, to jeszcze polecasz grę którą można przejść idąc przed sibie trzymająć FIRE w ciągu 5h.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim Enhancer Mod -> nie ściągałem bo sam zrobiłem sobie "paczkę" modów, ale z tego co widzę to na starcie brakuje "skyrim 4gb", przy opisie większości modów pisze, że jest potrzebny bo inaczej gra zaczyna się wieszać.

 

Oprócz tego dorzuciłbym:

- lepszy papier w książkach jak i same okładki

- tekstury wszystkich zbroi i broni

- skyUI czyli widok naszego ekwipunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą grę i zrobiła ona na mnie duże wrażenie. Grafika spoko, prostolinijna obsługa, pułapki, mapa. Ale teraz pomyślcie! Poprzednią wersję tej gry producent wydał w 2007r. jak dobrze pamiętam i jak na 4 lata roboty przy grze to nie odnieśli oni aż takich dużych efektów pracy, albo mieli jakieś problemy i braki(środków, pomysłów). Polecam mimo to tą grę. Na wielu rankingach ma ona 1 pozycję dzięki dobrym ocenom expertów i mało zajmuje jak na takie wymagania i grafikę w grze! I to mnie zdumiło(???!). Można pograć, chociaż polecam lepsze gry: Battlefield 3, Call of Duty Modern Warfare 3 itp.

 

Pozdrawiam. Kazyk7777

 

 

Widze ze nowy znawca gier nam wyrasta na forum...

Niezle

Bede mial Cie na oku... a moze nawet dodam do listy moich idoli

 

Zaistniales ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Skyrim Nexus znajduje się taka kompilacja modów, opracowana niechybnie przez jakiegoś maniaka, którego nie odstraszylo repetytywne sprawdzanie kolejnych konfigow, porównywanie tekstur itd. Dość powiedzieć że po implementacji wszystkiego gra wygląda obłędnie. Projekt ten zowie się S.T.E.P i wszystkim entuzjastom gorąco go polecam. Uwaga: mnostwo modów do zassania, ale pewnie maniaków wodotrysków to nie odstraszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka zwiększająca płynność TES V: Skyrim o nawet 40% | PurePC.pl

 

Polecam zassać. Nic nie zajmuje, ciut dłużej się gra wczytuje, ale chodzi jak błyskawica. Po wgraniu modów na grafę itd. miałem maks 45-50fps, a min 34. Teraz mam średnio 60fps, min. 45. Polecam! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zhir -> Jak dla mnie to prawie nic nowego tam nie ma :P

Każdy "maniak" sam dotarł do tych modów i ma już je zainstalowane,

obecnie posiadam ~45 modów :) ale jak komuś nie chciało się szukać to w sumie niezłe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim Enhancer Mod 1.1

 

Dołączona grafika

 

 

Skyrim Enhancer Mod jest moją własną kompilacją najładniejszych i najlepszych modyfikacji do The Elder Scrolls V: Skyrim. Zaznaczam, iż nie jestem autorem żadnego z użytych modów tworząc Enhancer’a korzystałem z gotowych modułów. Głównym założeniem funkcjonalności Enhancer’a było umieszczenie wszystkiego, co najlepsze w jednym miejscu w jednym pliku, z którego łatwo będzie korzystać a instalacja będzie wygodna i nie sprawi żadnych problemów.

 

 

Zawartość paczki zawiera między innymi:

 

 

• textury jakości HD całego otocznia i środowiska

• textury jakości HD miast i wiosek

• textury jakości HD jaskiń i ruin

• ładniejsze góry i skały

• ładniejszy śnieg i realistyczny lód

• ładniejsze drzewa i roślinność

• lepszej jakości oddalony teren (ulepszony efekt LOD)

• lepszej jakości obiekty

• lepszej jakości meble

• lepszej jakości jedzenie

• lepszej jakości wnętrza budynków

• ładniejszej jakości postacie w grze

• lepsze włosy, usta oraz skóra

• poprawione modele niektórych zwierząt

• poprawiony wygląd wilkołaka

• ładniejsze smoki

• lepszej jakości efekty specjalne

• ładniejsze słońce i dodane promienie słońca

• nowa jakość oświetlenia

• nowa bardziej realistyczna kolorystyka mroczna, surowa a zarazem stanowiąca ucztę dla oczu i idealnie komponująca się z klimatem Skyrim

• lepszej jakości woda i efekty cząsteczkowe

• poprawiony efekt deszczu

• ładniejszy ogień

• ładniejsze niebo nocą

• ładniejszy księżyc i gwiazdy

• ciemniejsza noc i podziemia

• ładniejsza krew

• szybsze i bardziej wytrzymałe konie

• trudniejsze smoki

• poprawiony wygląd (lepsza, jakość textur) niektórych broni

• dodano nowe dźwięki i odgłosy przyrody, których poprzednio brakowało

• poprawione dźwięki atmosferyczne

• drogowskazy i szyldy z polskimi nazwami

• usunięto ENB + FXAA Post Process Injection & Graphic Enhancement Config

• dodano Bump Mapping otoczenia

• nowy lepszy wygląd stołów alchemicznych, - jakość HD (obecny jest bardziej zbliżony do oryginału)

• lepszej, jakości książki oraz papier

• poprawiono wygląd, Riften dodano więcej textur, jakości HD (wyższa wydajność dzięki lepszej kompresji)

• dodano lepszej, jakości chmury zachowując ich pierwotny wygląd

• poprawiono niektóre istniejące już elementy z poprzedniej wersji Skyrim Enhancer Mod’a

 

 

oraz wiele innych „ulepszaczy”.

 

 

Instalacja:

 

Wypakuj całą zawartość folderu Skyrim do "C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Skyrim"

 

Całość kompilacji miała być zgodna z oryginalnym wizerunkiem, Skyrim’a chodziło mi o ulepszenie całości a nie jej zmienianie.

Mam nadzieje, że Skyrim Enhancer Mod przypadnie Wam do gustu gdyż przygotowanie go zajęło mi wiele czasu, mniej lub bardziej udanych prób łącznia z sobą poszczególnych modułów, testowania i kombinowania.

 

 

Link do pobrania - Download

https://rapidshare.com/files/496951546/Skyrim_Enhancer_Mod_1.1.rar

 

Atlantean Sword

 

Dołączona grafika

 

Aby uzyskać Atlantean Sword w grze należy wpisać za pomocą konsoli poleceń "help atlantean 0" następnie "player.additem" i przepisać ID miecza na końcu podając ilość np. "1". Przedmiot zostanie dodany do ekwipunku.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...