Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

@Nicolass jutro coś zapodam.

@azgan ile Twoja paczka waży po wypakowaniu? Mi po wypakowaniu po wyselekcjonowaniu tekstur z DLC odpadło 601 tekstur co na chwile obecna folder textures waży 8.42gb (4006plików).No niestety trzeba przeglądać i porównywać tekstury bo niektóre maja 5mb, a są dużo gorszej jakości niż te które mają np. 2,7mb lub 1,3mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować o czymś niezwykle miłym moja modyfikazja została doceniona przez GryOnLine.pl. Wyróżnienie za najlepszą modyfikację graficzną do Skyrim przyznane przez Najlepsze mody do Skyrima (luty 2012) | GRY-Online.pl ;)

 

Grafika od zawsze była istotną częścią gier z serii The Elder Scrolls. Do dzisiaj wychodzą kolejne modyfikacje ulepszające Morrowinda czy Obliviona – pojawiło się również kilka przeznaczonych dla Skyrima. Najlepsza z nich, czyli Enhancer Mod, to w zasadzie nie osobna modyfikacja, a raczej zbiór kilkudziesięciu mniejszych – stąd też duży rozmiar pliku (prawie 2 GB!). Mimo pokaźnych gabarytów warto się nim zainteresować, ponieważ wpływa on na oprawę graficzną gry w naprawdę niebywałym stopniu. Poza doskonałym, urzekającym oświetleniem i dynamicznymi cieniami, aplikacja wprowadza też bardziej szczegółowe tekstury obiektów i otoczenia oraz tysiące (jeśli nie miliony) mniejszych usprawnień – jak na przykład realistyczną fizykę krwi czy ślady po ogniu.

 

Żaden obrazek nie jest w stanie oddać pełni zmian.

Przeskok jakościowy od Skyrima zwykłego do zmodyfikowanego jest naprawdę gigantyczny. Różnice są widoczne gołym okiem, a pejzaże urzekające jak nigdy dotąd. Ceną za te graficzne wodotryski jest niestety dość spory spadek płynności gry – aby przywrócić jej pełnię chwały, warto zaopatrzyć się w modyfikacje usprawniające działanie programu (patrz: Optymalizacja i udogodnienia).

 

Modyfikację znajdziecie w tym miejscu. Nie wymaga ona instalowania żadnych dodatkowych plików ani korzystania z menadżera – wystarczy skopiować całość do katalogu „Skyrim” (tam, gdzie znajduje się „TESV.exe”).

Edytowane przez azgan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skyrim Total Enhancement Mod Pack 1.4

 

 

Dołączona grafika

 

 

Skyrim Total Enhancement Mod Pack jest moją własną kompilacją najładniejszych i najlepszych modyfikacji do The Elder Scrolls V: Skyrim. Zaznaczam, iż nie jestem autorem żadnego z użytych modów tworząc Enhancer’a korzystałem z gotowych modułów. Głównym założeniem funkcjonalności Enhancer’a było umieszczenie wszystkiego, co najlepsze w jednym miejscu w jednym pliku, z którego łatwo będzie korzystać a instalacja będzie wygodna i nie sprawi żadnych problemów.

 

 

 

Link do pobrania - Download

 

PART 1

 

https://rapidshare.com/files/434532801/Skyrim_Total_Enhancement_Mod_Pack_1.4.rar.001

 

PART 2

 

https://rapidshare.com/files/3902322387/Skyrim_Total_Enhancement_Mod_Pack_1.4.rar.002

 

PART 3

 

https://rapidshare.com/files/1618307179/Skyrim_Total_Enhancement_Mod_Pack_1.4.rar.003

 

UWAGA! Żeby pobrać plik trzeba być zalogowanym na rapidshare.com. Jeśli nie posiadasz konta konieczna jest bezpłatna rejestracja.

 

Skyrim Total Enhancement Mod Pack został podzielony na 3 części należy je wszystkie ściągnąć następnie scalić w całość i wypakować za pomocą np. programu 7z.

 

ZA CHOLERĘ NIE MOGĘ TYCH ARCHIWÓW WYPAKOWAĆ

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan

 

Podziwiam twojego moda codzinnie. Gram z wersją 1.2 i jak pokazałem Skyrim małżonce, to długo dochodziła do siebie. Kawał dobrej roboty odwaliłeś wybierając mody.

 

Mam tylko jedną prośbę:

Czy jest szansa, żebyś to wrzucił gdzieś na torrenta? Po pierwsze szybciej by się to rozeszło i mógłbyś znaleźć większą ilość odbiorców. Po drugie rapidshare dla plików >500MB średnio się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkriny z mojej paczki :D

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Uwaga od 18!!

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

@costi

Saturacje ustawiłem na maxa w fxaa injectorze.A ten którego używam najmniej fps wpiernicza.Teraz chyba wygląda to lepiej:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Edytowane przez Seba66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem ten zestaw modów od kolegi w niedzielę.Mam Skyrim w wersji 1.4.Grafika to HD4850 512Mb wykręcona do granic możliwosci.Wcześniej gra chodziła na wysokich ustawieniach z ~50Fps a po

zainstalowaniu tych wszystkich modów na tych samych ustawieniach zwolniła do około 35-40.Czuć spowolnienie jednak gra nadal jest płynna.Wczytuje się dłużej o jakieś 10 sekund.A co do grafiki-nie wiem czy jestem slepy czy nie ale zbytnio wielkiej róznicy nie czuję,oprócz ostrości tekstur i dalszego pola widzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do grafiki-nie wiem czy jestem slepy czy nie ale zbytnio wielkiej róznicy nie czuję,oprócz ostrości tekstur i dalszego pola widzenia...

 

A na jakiej rozdziałce grasz? Bo na FullHD różnica jest mocno zauważalna, 1440x900 już też. Nie wiem też, czy w kolejnych wersjach moda było SSOA - pierwsza wersja go miała, druga już nie, kolejnych nie ściągałem. A SSOA naprawdę robi. Jeżeli po instalacji moda uruchomił się ponownie setup grafiki i grafika nazywa się ENB cośtam, to masz SSOA. Jeżeli grafikna nazywa się jak się nazywała, nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić robieniem własnego configu ENB tak powstał mój nowy projekt Skyrim Enhancement Post Process i chciałbym się z Wami tym podzielić. Zapraszam do otwartych testów. :P

 

Wow aż normalnie korci żeby raz jeszcze Skyrim przejść - świetna robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej rozdziałce grasz? Bo na FullHD różnica jest mocno zauważalna, 1440x900 już też. Nie wiem też, czy w kolejnych wersjach moda było SSOA - pierwsza wersja go miała, druga już nie, kolejnych nie ściągałem. A SSOA naprawdę robi. Jeżeli po instalacji moda uruchomił się ponownie setup grafiki i grafika nazywa się ENB cośtam, to masz SSOA. Jeżeli grafikna nazywa się jak się nazywała, nie masz.

 

Gram własnie na FullHD od początku.Gra mi zaczęła znacząco przymulac,fps spadł a w dodatku niektóre nazwy zostały zmienione na angielkie mimo iż grę mam w polskiej wersji językowej.Nie mam takich efektów jak na screenach u kolegi,zadnych błysków,tak mocnych kolorów czy tym podobne.Chyba będę sięmusiał tego pozbyć i wrócić do gry bez modów.Musiałbym przywrócić oryginalne pliki gry tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FPS Ci spada, bo twoja karta nie dość, że na dzisiejsze czasy nie jest zbyt mocna, to jeszcze ma 512MB, a niektóre tekstury w tym modzie miały po 70MB. U mnie też strzyka, największe tekstury musiałem powywalć, żeby grać na high/ultra. Popatrz w zawartość moda, który skopiowałeś, znajdź je w zawartości plików gry i wywal najwięsze ze skopiowanych plików - z textures i meshes, zwłaszcza w architecture dla miast - tam ścina najbardziej. Zostaw nowe textury dla wnętrz, jaskiń, postaci. Mod nie nadpisuje nic istotnego - po prostu dodaje nowe pliki, które możesz wywalić.

 

Nie masz błysków i efektów -> nie masz SSAO -> pociągnij to, co wystawił azgan (Skyrim Enhancement Post Process v1.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gra się potwornie zacina,pokaz slajdów.Usuwam to wszystko i wracam do defaultowych ustawień.Ewentualnie wrzucę jeszcze te tekstury od Bethesdy.

 

EDIT:Pogrzebałem w ustawieniach i gra się całkiem przyjemnie.Musiałem poobniżać kilka detali ale jest ok.

Edytowane przez sebass52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Total Enhancement Mod Pack zrezygnowałem w ogóle, nie mogę zdzierżyć sztucznie wyostrzonego obrazu. Wgrałem jakiś mod na textury HD z nexusa i jestem happy. Na kompie z podpisu 1920x1080 AAx4 AFx16 i co się da na max + parę tweaków w .ini i nie spada poniżej 35fps, najczęściej około 45-50ps oscyluje i jest to dla mnie grywalne. Za czas nie tak długi zmiana karty na coś odrobinkę lepszego więc liczę, że minimalny fps będzie oscylował w granicy 40fps i wtedy to już pełnia szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up:

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak wyłączyc ENB?Czy czeka mnie całkwota reinstalacja gry?Wszystko wyglada bardzo ładnie ale po dosyć krótkim czasie zaczynają mnie bardzo boleć oczy.

Dlatego chciałbym mieć grę spowrotem czystą,bez modów.Czy jest to możliwe bez rtotalnej reinstalacji?Z tego co wiem to pozamieniałem bardzo dużo plików oryginalnych tymi modami więc ich usun iecie raczej mi nie pomoże..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk Shift + F12 i wył. działanie Skyrim Enhancement Post Process i tak samo łatwo możesz to wł.

 

PS. Polecam wyregulować sobie jasność gry w ustawieniach gry/grafiki ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie ENB - najprościej renamuj d3d9.dll z głównego katalogu gry. Sporo tracisz, lepiej po prostu poszukać 'łagodniejszego' zestawu shaderów.

 

@azgan - nawet całkiem fajny wybór sharerów, całkiem mi się podoba. Wcześniej miałem inną bibliotekę od FXAA - ta w Twoim modzie działa chyba lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUST HAVE!

 

 

 

More Dynamic Shadows - więcej dynamicznych cieni

 

Link do pobrania - Download

 

More Dynamic Shadows at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community

 

 

 

Pure Waters - ładniejsza i bardziej naturalna woda

 

Link do pobrania - Download

 

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=1111&navtag=file/images.php?id=1111&tab=3

 

 

 

Realistic Ragdolls and Force - lepsza fizyka ciał

 

Link do pobrania - Download

 

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=601

 

 

 

New Kill Moves Finishers - nowe brutalne animacje wykończania przeciwników

 

Link do pobrania - Download

 

http://skyrim.nexusmods.com/downloads/file.php?id=9329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.

 

Mam zainstalowanego Stema i co za tym idzie Skyrima na partycji znajdującej się na dyskach w macierzy RAID0 (F:\gry\steam\...\skyrim\)

System stoi na dysku SSD (partycja C:)

Po wrzuceniu Total Enhancement Mod Pack do katalogu z grą i próbie uruchomienia gry ponad 6GB plików jest przerzucane automatycznie na C:\uzytkownicy\....\Skyrim\

Powoduje to zapchanie całego dysku systemowego.

Czemu tak się dzieje? Jak to naprawić? Na podstawowej wersji skyrima bez modów w tym katalogu zapisywały się tylko saves i ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde szkoda, że nie ma faq jak w poprzednich elder scrollsach, pewnie już nikt nie ma czasu posiedzieć i wrzucić najważniejsze info do pierwszego postu. ;>

Dopiero będę zaczynał zabawę ze skyrim, jakie mody na sam początek wrzucić, póki co nie skupiam się na wyglądzie, zostanę przy hi-res texturach, które niedawno wypuścili devsi.

Jakieś mini-mody do inventory, mapki, taki must-have na chwilę obecną, co dla Was jest konieczne do wrzucenia ? Żeby przyjemniej się grało, nie chce ingerować w strukturę gry tj. poziom trudności itp.

 

No i szukam tego pliku, co przyśpiesza grę o 50%. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...