Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

mody wgrywamy wyłącznie przez nexusa jedyny sposób żeby zapanować nad nimi. ja wywaliłem wszystkie mody i wgrałem zgodnie z instrukcję w realvisionENB i działa. oczywiście dołożyłem parę innych ale nie wysypują mi gry.

 

z ugridem dobrze kombinujesz. moim zdaniem najlepszy i tak jest domyślny level 5 ponieważ komp sobie z tym radzi. 7 mi się zaczyna przycinać. ale mam włączoną opcje A FULL do tego jeszcze kilka dodatkowych modów poprawiających grafę. wczoraj zapodałem  wersję 245 realenb i działa gładko jak masełko ale coś mam namieszane bo obraz jest trochę dziwny taki jakby kontrast był za mocno wykręcony i wszystko aż bije po oczach. trzeba pogrzebać w konfigach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też wczoraj zrobiłem i zaczęło ładować się 10 sekund z HDD. Ja mam enb 246 i też trawa coś przekolorowana, zobacze sobie jeszcze mod ENB Realistic nie wygląda tak cukierkowo. Jak będę miał więcej czasu to się pobawię bo nie wygląda to tak jakbym chciał. W morrowindzie było dużo łatwiej z modami ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mody wgrywamy wyłącznie przez nexusa jedyny sposób żeby zapanować nad nimi. ja wywaliłem wszystkie mody i wgrałem zgodnie z instrukcję w realvisionENB i działa. oczywiście dołożyłem parę innych ale nie wysypują mi gry.

 

Ja tam zawsze używałem WryeBash w połączeniu z BOSS. Trochę bardziej pracochłonne, ale pozwala zachować lepszą kontrolę nad tym co się w modach dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9936/?

 

lub

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/23765/?

 

Trzeba będzie popróbować bo na tym co mam to trawa jest wyraźnie jaśniejsza od reszty. Szkoda, że trzeba to robić poprzez ENB a nie na shaderach samej gry. Nie lubie tej nakładki bo zawsze są z nią problemy i zajeżdża sprzęt 

 

Tutaj ENB

http://www.skyrimtuner.com/files/enbseries_skyrim_v0246.zip

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze używałem WryeBash w połączeniu z BOSS. Trochę bardziej pracochłonne, ale pozwala zachować lepszą kontrolę nad tym co się w modach dzieje.

 

 

nexusa używam dlatego że łatwo się przez niego wrzuca mody i panuje nad aktualizacjami. wrye mi nie podszedł. a boss to oczywiście podstawa Dołączona grafika

 

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9936/?

 

lub

 

http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/23765/?

 

Trzeba będzie popróbować bo na tym co mam to trawa jest wyraźnie jaśniejsza od reszty. Szkoda, że trzeba to robić poprzez ENB a nie na shaderach samej gry. Nie lubie tej nakładki bo zawsze są z nią problemy i zajeżdża sprzęt 

 

Tutaj ENB

http://www.skyrimtuner.com/files/enbseries_skyrim_v0246.zip

 

dzięki za linki ale po screenach już widzę że mi te wersje nie odpowiadają Dołączona grafika

 

co do kolorów trawy to pewnie masz jakieś mody powgrywane dlatego się coś miesza, też tak miałem ale gdy wywaliłem wszystkie i wgrałem jeden rodzaj to się uspokoiło. 

 

zaciekawiło mnie ostatnio to że koleś od realvision sugeruje nie korzystanie całkowicie z tych dziadowskich HighResolutionTexture od bethesdy. wcześniej tego chyba nie doczytałem albo nie było ale muszę to sprawdzić dokładnie w swoim czasie za tydzień Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ktory uzywam nazywa sie project enb, jest na nexusie. Na full cfg mialem 35-40fps i grac sie nie dalo, zrobilem custom cfg i mam 60 praktycznie non stop a jakosc grafiki niewiele gorsza. Na pewno nie mam ambient occlusion. Ten enb najbardziej obciaza sprzet sposrod wszystkich przeze mnie testowanych. Gram bez dofa bo on tylko na screenach super wyglada, w rzeczywistosci tylko przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dof kiedykolwiek w jakiejś grze pomagał? :P Praktycznie nigdy go nie włączam. A te 60 masz z AA i AF? Pytam się, bo mamy bardzo podobny config (masz lepszą grafikę) i mniej więcej mogę się tym wzorować. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

project enb tak samo jak realvision wprowadza zbyt realistyczny obraz zabierając tą piękną szarość z podstawowego skyrima
 
Gopher też używa tego Phinix Natural ENB - popatrzcie w opisie pod filmem ile on ma tam modów :P muszę dzisiaj przećwiczyć tego ENB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60fps mam z MSAA x8 oraz AF16x. Czasem spadnie z niewiadomych mi przyczyn do 55fps ale to rzadko. Na standardowym cfg byla katorga i nie dalo sie grac

 

DOF w morrowindzie dziala super, pare innych gier tez by sie znalazlo. W skyrimie dof jest bardzo agresywny i dziala zawsze, nawet jak naceluje na listek to rozmazuje pol ekranu.

 

Wole project ENB poniewaz biale powierzchnie nie swieca sie jak psu jajca. Przetestowalem juz z 10 roznych wersji enb i ta mi najbardziej odpowiada

Pod koniec fragment gameplayu,

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ENB zawsze sugerują wyłączenie AA i AF pewnie dlatego masz takie spadki wydajności. enb używa jakiegoś tam własnego systemu AA - sweetFX i temu podobne. 

 

przy Project ENB też jest napisane w opisie instalacji : - Disable AA in the SkyrimLauncher options 

 

oraz

 

- Option 4. Disable Anisotropic Filtering in the SkyrimLauncher options. (ENB handles this better)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, AA z poziomu skyrim mam wyłączone (ze standardowym nie ma niektorych efektów i wyświetla komunikat na ekranie aby wyłączyć), Wygładzanie mam z poziomu ENB i jest to właśnie SMAA. Standardowo było 16x ale zmieniłem na 4 i nie widze specjalnej różnicy + jakieś dodatki ColorEdge, uberpixel i inne ciach!ły. Obraz jest wygładzony i ostry, nic nie rozmywa jak przy FXAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisalem ze w nocy chce widziec wszystko jak na dloni? Mam wszystko dobrze skalibrowane. Pisalem abys wyslal WIECEJ screenow m.in za dnia aby zobaczyc jak to wyglada.

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w końcu udało mi się pozbyć wywalania do pulpitu gdzie proces skyrim zajmował coś około 3,2gb lub trochę więcej.Wystarczyło trochę bardziej pogrzebać w plikach od enb(tzn. plik enblocal.ini ) .Niestety do tej pory byłem zmuszony grać na teksturach medium. Za pierwszym razem pozbyłem się CTD.No super gra już nie wywalała.., lecz strasznie się cięła dosłownie slajdy,a sam skyrim zabierał nawet 4gb..Dopiero za drugim razem trochę bardziej pogrzebałem,udało się pozbyć przycinek i w ogóle nie występują Dołączona grafika. Co przy moim konfingu wydaje się nie możliwe,  gram na podstawce gra zajmuje 24gb w tym oryginalne podstawione tekstury skyrima to 11gb.Reszta teskstur to jakieś 2gb z modów(armor,weapons itp.). Teraz gra wygląda bosko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Listę upiększających modów zaraz ktoś Ci wklei, a tymczasem jeden mod bez którego nie potrafię grać: A Quality World Map. Poza tym najlepiej otwierać sobie każdą kategorię z nexusa i przeglądnąć w niej po 2-5 pierwszych stron z sortowaniem "najlepiej oceniane", sam sobie dobierzesz co Ci się spodoba.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...