Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

dostajesz jakichś śmiesznych premii.

 

Te śmieszne premie (czasowe zwiększenie szybkości rozwoju umiejętności) + odpowiedni Kamień np Złodzieja umozliwia bardzo szybkie awanse umiejętności.

Moja taktyka to był kamien zlodzieja+ sen we własnym łóżku w domu, wstawałem o 2 w nocy i szwendałem się po mieście skradałem/kradłem skille rosły jak szalone:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie. Stałem się wilkołakiem (zaliczyłem qesta itp) ale nie wiem jak się w niego zmieniać - jakiś przycisk jest od tego ? Gdy wejdę w "magię" to mam tam zaklęcie wilkołak ale wybieranie go nie daje żadnego efektu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja też pilnuje - taka ciekawostka - każcie jej iść spać i szybko zagadajcie do niej jak będzie leżała ;>

pozatym przyzwyczaiła sie już chyba do mojego domu - przechadza się po nim, gotuje, siada, śpi :D

 

witam, mam pytanie. Stałem się wilkołakiem (zaliczyłem qesta itp) ale nie wiem jak się w niego zmieniać - jakiś przycisk jest od tego ? Gdy wejdę w "magię" to mam tam zaklęcie wilkołak ale wybieranie go nie daje żadnego efektu

 

nie jestem wilkołakiem, ale sądze że tak samo jak z mocami - przyciskiem "Z"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś jeszcze ciekawego do zrobienia w tej grze? Główny wątek przeszedłem, jestem arcymagiem i w ogóle... i jedyne questy jakie w sumie mam, to od ludzi w miastach niektórych, które brzmią nudnie, i po zrobieniu paru stwierdziłem że... gra się skończyła... Może coś ominąłem ciekawego? Głównie porobiłem questy dla najwiekszych miast. Jak się mają questy w gildii złodziei itp? Bo dla żadnych gildii/straży poza magów nie robiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie poi przez klawisz Z tak jak z krzykiem wybierasz wilkołaka i "Z" chociaż aż tak dobry to nie jest chyba że jak ktoś napisał do szybkiego przemieszczania się bo z zadymy to czasami żywy nie wychodzi.

A ktoś używa otwierania zamków tzn szkoli się w tym? bo ja już otwieram mistrzowskie łamiąc przy tym z 5 czasami mniej a mam z 40 pkt. i nic nie dodawałem w tym kierunku.

I pytanie co do domu? To można go otrzymać czy trzeba kupić za 5tyś? bo wydawało mi się że miałem go otrzymać od Jarla za pomoc a jego minister finansów chce 5tyś za dom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś jeszcze ciekawego do zrobienia w tej grze? Główny wątek przeszedłem, jestem arcymagiem i w ogóle... i jedyne questy jakie w sumie mam, to od ludzi w miastach niektórych, które brzmią nudnie, i po zrobieniu paru stwierdziłem że... gra się skończyła... Może coś ominąłem ciekawego? Głównie porobiłem questy dla najwiekszych miast. Jak się mają questy w gildii złodziei itp? Bo dla żadnych gildii/straży poza magów nie robiłem :D

 

? questy są fajne niektóre proste niektóre bardziej skomplikowane i nawet w tych małych osadkach jest coś do zrobienia ja mam 24 lvl a dopiero zaliczyłem główny wątek z dotarciem i rozmową z siwobrodymi;) teraz mam róg przynieść.

Grając w tą grę aby iść tylko po głównym wątku mija się z celem jest tyle miejsc i zadań do wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam większość mapy odkryte, gram po 8h dziennie od premiery... Nie leciałem po samym głównym wątku. Wiem że mogę dostać się do straży cesarskiej, złodziei itp. i pytam czy u nich są ciekawe questy :) Btw. 30 lvl miałem kiedy ukończyłem główny wątek fabularny :) w sumie nie wiem po co się śpieszyłem, teraz smoków ni ma :<

 

A co do domu. Też mi się tak wydawało że powiedział, że otrzymam, ale tu chyba o promocje chodziło :D Musiałem zapłacić te 5k.. Btw. Ile można mieć "zawodów" w grze? tzn. jest jakieś ograniczenie w tych gildiach? Że jak jestem w gildii złodziei, to mogę być i w gildii cesarski? Bo w sumie jestem Tanem w dwóch miastach już, więc chyba ograniczeń nie ma. A i nadorny Mag w środkowym mieście nadal mi mówi, bym poszedł do magów z moimi zdolnościami, mimo że właśnie arcykapłanem jestem :D Btw. świetny jest scenariusz u magów Jest co robić. A teraz po głównym wątku... Jakoś nie wiem... nie chcę mi się zbytnio. Bo co, zrobię wszystkie dostępne questy (gdzieś twórcy mówili że jest nieograniczona ilość... yhy...) i nadal mogę grać?...

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie poi przez klawisz Z tak jak z krzykiem wybierasz wilkołaka i "Z" chociaż aż tak dobry to nie jest chyba że jak ktoś napisał do szybkiego przemieszczania się bo z zadymy to czasami żywy nie wychodzi.

A ktoś używa otwierania zamków tzn szkoli się w tym? bo ja już otwieram mistrzowskie łamiąc przy tym z 5 czasami mniej a mam z 40 pkt. i nic nie dodawałem w tym kierunku.

I pytanie co do domu? To można go otrzymać czy trzeba kupić za 5tyś? bo wydawało mi się że miałem go otrzymać od Jarla za pomoc a jego minister finansów chce 5tyś za dom.

 

Od jarla dostajesz prawo zakupu domu, sam to wyraźnie mówi. Trzeba wyskoczyć z 5 tysi + potem wyposażenie ;)

 

W otwieranie zamków nie inwestowałem, minigierka zupełnie do tego nie zachęca (zupełnie jak Perswazja w Obku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W otwieranie zamków nie inwestowałem, minigierka zupełnie do tego nie zachęca (zupełnie jak Perswazja w Obku).

 

Serio? Ja uwielbiam tą minigierkę, mam w sumie może lockpicking na ok 20 poziomie, ale staram się otwierać wszystkie zamki, nawet experta otworzyłem, choć zmarnowałem chyba z 20 lockpicków na to, ale satysfakcję miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam większość mapy odkryte, gram po 8h dziennie od premiery... Nie leciałem po samym głównym wątku. Wiem że mogę dostać się do straży cesarskiej, złodziei itp. i pytam czy u nich są ciekawe questy :) Btw. 30 lvl miałem kiedy ukończyłem główny wątek fabularny :) w sumie nie wiem po co się śpieszyłem, teraz smoków ni ma :<

 

Hę? Ja mam 30 lvl ok 20-25 aktywnych questow, a w glownym watku nie odwiedzilem jeszcze nawet Siwobrodych czy jak im tam...

Tak przy okazji od czasu do czasu streamuje Skyrima tutaj - own3D.tv - k3lt :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hę? Ja mam 30 lvl ok 20-25 aktywnych questow, a w glownym watku nie odwiedzilem jeszcze nawet Siwobrodych czy jak im tam...

Tak przy okazji od czasu do czasu streamuje Skyrima tutaj - own3D.tv - k3lt :-P

 

A, zapomniałem że na poczatku gry co jakiś czas obniżałem sobie lvl do 1, bym miał punkty do rozdania, ale wcale szybciej nie leciało, i w sumie można powiedzieć że teraz miałbym... hm. 32-34lvl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W otwieranie zamków nie inwestowałem, minigierka zupełnie do tego nie zachęca (zupełnie jak Perswazja w Obku).

 

Jedno pytanie:

Grasz na klawie czy padzie?

Ja na padzie x360 i ta minigierka jest idealna, gałki pozwalają na płynne "grzebanie" a wibracje dodatkowo pokazują jak bardzo jest źle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwieranie zamków mam na 29poziomie - żadnego punktu tam nie przeznaczyłem - nie ma to sensu - mistrzowskie i ekspertskie zamki otwieram łamiąc 2-5 wytrychów - wystarczą dobre słuchawki, określamy zakres i otwieramy ;p inwestowanie czegokolwiek w to to strata punktów.

Sama minigierka lepsza niż obku - bardziej realistyczna i mniej czasu zabiera :>

 

co do questów - masz do zrobienia jeszcze wszystkie dla gildii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwieranie zamków mam na 29poziomie - żadnego punktu tam nie przeznaczyłem - nie ma to sensu - mistrzowskie i ekspertskie zamki otwieram łamiąc 2-5 wytrychów - wystarczą dobre słuchawki, określamy zakres i otwieramy ;p inwestowanie czegokolwiek w to to strata punktów.

Sama minigierka lepsza niż obku - bardziej realistyczna i mniej czasu zabiera :>

 

co do questów - masz do zrobienia jeszcze wszystkie dla gildii

 

Inwestowanie w czegokolwiek to strata punktow? Sprawdz perka Treasure Hunter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś jeszcze ciekawego do zrobienia w tej grze? Główny wątek przeszedłem, jestem arcymagiem i w ogóle... i jedyne questy jakie w sumie mam, to od ludzi w miastach niektórych, które brzmią nudnie, i po zrobieniu paru stwierdziłem że... gra się skończyła... Może coś ominąłem ciekawego? Głównie porobiłem questy dla najwiekszych miast. Jak się mają questy w gildii złodziei itp? Bo dla żadnych gildii/straży poza magów nie robiłem :D

 

W poprzednich TES dużo ciekawiej było równolegle z głównym questem robić wszystkie poboczne, jakie znajdziesz. Często dobijałem do limitu doświadczenia, a główny leżał. Często zaczynając mały, poboczny quest okazuje się, że ma ciąg dalszy w kilku odsłonach, albo otwierają się równolegle kolejne... i gra się fajniej, jak robi się to równolelgle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Ja uwielbiam tą minigierkę, mam w sumie może lockpicking na ok 20 poziomie, ale staram się otwierać wszystkie zamki, nawet experta otworzyłem, choć zmarnowałem chyba z 20 lockpicków na to, ale satysfakcję miałem:)

 

Jedno pytanie:

Grasz na klawie czy padzie?

Ja na padzie x360 i ta minigierka jest idealna, gałki pozwalają na płynne "grzebanie" a wibracje dodatkowo pokazują jak bardzo jest źle:)

 

Źle mnie panowie zrozumieliście - chodziło mi o to, że ta minigierka jest tak skonstruowana i na tyle prosta, że nie ma sensu ładować punktów w perki z nią związane czy pieniędzy w trenowanie skilla. Nie bez powodu wspomniałem o Perswazji z Obliviona - tam nie było sensu rozwijać retoryki, bo nawet mając śmiesznie niski jej poziom można było doprowadzić sympatię rozmówcy do setki bez większego kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Gamasutra: Eric Schwarz's Blog - Skyrim, or How Not to Make a PC Game

 

Nie bijcie jak było, ale miałem 15 stron tematu do przeczytania, czego mi sie robić nie chce.

 

Artykuł w sam raz dla was, jest dokładnie to samo narzekanie w przypadku każdej gry. Oczywiście moge sie z tym zgodzić od strony hardkorowych pecetowców, w grze powinny być opcje do zmiany dosłownie wszystkiego, powinien być rozbudowany i dopasowany do monitorów interfejs, ale to wyłącznie jako opcja, a nie wymuszony. To już nie czasy gdzie na PC siedzi sie tylko przed monitorem, sam gram na TV więc jak dla mnie interfejsy są idealnie, tak jak i FoV (nigdy nie miałem potrzeby zmiany), a w przypadku sterowania mam pretensje wyłącznie gdy nie mam poprawnej obsługi pada (a czasem nawet nie ma żadnej). Dla mnie PC od strony gier to ma być dokładnie to samo co konsola, tylko z lepszą grafiką.

 

Możecie sie za to pocieszyć że wersje konsolowe też potrafią zaliczyć faile - Texture problems hit Xbox 360 Skyrim • Eurogamer.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry mam takie samo zdanie.

Gram na plazmie 42+pad od x360 i rzadko siedze przed monitorem (no chyba że quake live :lol2: ), tak naprawdę wszystko co nie jest strategią (FPS/tpp/wyscigi) zaliczam z padem w ręku (o ile jest jego dobre wsparcie)..

Wkurzał mnie właśnie Obek...bo tam pada zmusić do pracy się nie dało, w Skyrim jest świetnie.

I proszę mi tu nie wyskakiwać (fanatycy PC) z tekstami że pad to do konsol....bo ja uważam się za gracza, a każdy gracz powinien być otwarty...ograniczenie do myszki i klawy skończyło się gdzieś w czasach q1...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2500K @4,5ghz po wykresach w menadżerze wygląda że 2 jajca obciąża bardziej.... jednak zużycie jest nadal śmieszne.

Z 4 korzysta ale utarg jest niewielki z tego tytułu

O tu można czytnąć:

http://www.tomshardware.com/reviews/skyrim-performance-benchmark,3074-9.html

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I proszę mi tu nie wyskakiwać (fanatycy PC) z tekstami że pad to do konsol....bo ja uważam się za gracza, a każdy gracz powinien być otwarty...ograniczenie do myszki i klawy skończyło się gdzieś w czasach q1...

 

Oczywiście, ale twórcy wypuszczają grę na PC powinni się liczyć z tym, że będzie ona obsługiwana w dużej mierze przez klawiaturę i myszkę. Więc UI powinno być zoptymalizowane również pod tym kątem. W przypadku Skyrima olali sprawę i przenieśli interfejs z konsoli bo łatwiej, resztę zrobią moderzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze pomykam sobie magiem. Dziś trafiłem pierwszy raz na białego niedźwiedzia. Walka z nim była na prawdę męcząca. Jestem teraz na 21 poziomie.

Możecie mi powiedzieć czy wraz ze wzrostem poziomu postaci rosną również poziomy przeciwników takich jak zwierzęta? Jakoś nie zwróciłem uwagi czy wilk był wcześniej trudniejszy.

(gram na średnim poziomie trudności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...