Skocz do zawartości
zzizzy

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

do czarów nie ma bonusów za atak z ukrycia, ogólnie to inny styl gry.

Jak już zasuwać z ukrycia to ze sztyletem :) 30x mnożnik a sama satysfakcja większa

Fizyka strzał jest tu beznadziejna - w oblivionie była zdecydowanie lepsza, nie wspominając o tym że od pewnej odleglości strzały nie zadają dmg ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem dziś gwiazdę azury (aktualnie zwie się czarną gwiazdą).

Mam czar pułapka dusz, ale nie potrafię napełnić tegoż kamienia duszami. Czy może ten czar służy do czegoś innego?

 

Właśnie do tego. Rzucasz czar na cel (tylko on ma chyba zasięg na dotyk, nie jestem pewien, w każdym razie na dystans nie próbowałem) i musisz go zabić w ciągu 60s - poznasz, że jest pod wpływem czaru, po fioletowej poświacie. Wtedy dusza zostanie wciągnięta do najmniejszego kamienia, który ją pomieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nieźle. Ja najpierw zabijałem, a później próbowałem czarować :)

 

Mam jeszcze pytanie związane z postem nr 813. Wziąłem sobie jakiś czas temu pomocnika z Zimowej Twierdzy. Niestety dość szybko zginął. Tych pomocników można jakoś wskrzeszać? W zasadzie to na aktualnym poziomie nie są mi już potrzebni, ale jeśli się da to byłoby dobrze wiedzieć jak. Teraz już go nie znajdę, ale w razie gdybym kiedyś kogoś wynajął to może dam mu szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzyma się tylko tych nieśmiertelnych towarzyszy (np ta co dostajemy na początu z main questa :D ) reszta do niczego sie nie nadaje. Poza tym ich poziom jest też skalowany wedle naszego ...

 

jak masz ciało to możesz wskrzesić z konsoli, innego sposobu wskrzeszenia nie było chyba w żadnym ES - z trupa najwyżej możesz zrobić zombie ;D

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzyma się tylko tych nieśmiertelnych towarzyszy (np ta co dostajemy na początu z main questa :D )

 

Mówisz o Lydii? Ona wcale nie jest nieśmiertelna...

 

Swoją drogą, laska ma strasznie wkurzający zwyczaj wpychania się między mnie a wroga... niby to jest klimatyczne, w końcu jest moim ochroniarzem, ale mega irytujące. No cóż, domu też musi ktoś pilnować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot_lopez:

 

player.moveto X - Can move you to an NPC. X stands for the NPC's refID. Example: If you wanted to move your character to Wujeeta, you would type into the console: player.moveto 00019DDF

 

wczytaj sobie jakiś save w którym twoj towarzysz jeszcze zyje / odpal konsole tyldą / kliknij na niego i zapisz ID

potem sie teleportujesz w ten sposób do jego zwłok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, laska ma strasznie wkurzający zwyczaj wpychania się między mnie a wroga... niby to jest klimatyczne, w końcu jest moim ochroniarzem, ale mega irytujące. No cóż, domu też musi ktoś pilnować

mnie z kolei niepokoi fakt, że ilekroć wrócę do domu ona zazwyczaj przesiaduje w mojej sypialni ... creepy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał/ma ktoś problem z inventory modem? Musiałem go wywalić, bo przy stole kowalskim, do zaklinania albo ważenia mikstur lewe menu jest poza lewą krawędzią ekranu i nie widzę nazw itemów. Inna sprawa, że tak na prawdę, to niewiele wnosi - poza tym, że widać wagę przedmiotów - pomocne przy porządkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał/ma ktoś problem z inventory modem? Musiałem go wywalić, bo przy stole kowalskim, do zaklinania albo ważenia mikstur lewe menu jest poza lewą krawędzią ekranu i nie widzę nazw itemów. Inna sprawa, że tak na prawdę, to niewiele wnosi - poza tym, że widać wagę przedmiotów - pomocne przy porządkach.

 

U mnie to samo trzeba czekac na hotfixa. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do czarów nie ma bonusów za atak z ukrycia, ogólnie to inny styl gry.

Jak już zasuwać z ukrycia to ze sztyletem :) 30x mnożnik a sama satysfakcja większa

Fizyka strzał jest tu beznadziejna - w oblivionie była zdecydowanie lepsza, nie wspominając o tym że od pewnej odleglości strzały nie zadają dmg ...

 

Do obka był mod na łucznika, więc zapewne i tu się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i miazga ... ale ta woda zachowuje się okropnie ... przecina cały ląd w linii prostej nie reagując na żadne przeszkody. Co gorsza ten filmik mi uświadomił że mgła robi to samo - beztrosko tnie góry ...

 

ps: no i jeszcze wiatr nigdy nie zmienia kierunku ani siły ! bardzo sztucznie to wygląda na przyśpieszeniu (dym z kominów/palenisk). Widać tylko miejscami stałą animacje w dolinach - widać to na końcu filmiku.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i miazga ... ale ta woda zachowuje się okropnie ... przecina cały ląd w linii prostej nie reagując na żadne przeszkody. Co gorsza ten filmik mi uświadomił że mgła robi to samo - beztrosko tnie góry ...ps: no i jeszcze wiatr nigdy nie zmienia kierunku ani siły ! bardzo sztucznie to wygląda na przyśpieszeniu (dym z kominów/palenisk). Widać tylko miejscami stałą animacje w dolinach - widać to na końcu filmiku.

 

To jest straszne :lol: sorry ale nie moglem sie powstrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiania się mgły i kierunku wiatru to już czepianie się, bo to widać tylko na timelapse... natomiast nad wodą jednak można by trochę popracować, bo przy brzegach wygląda ona faktycznie słabo. Ale to już bolączka większości współczesnych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dlugo już w to grałem :D obecnie mój zachwyt minął - teraz każda <span style='color: red;'>[ciach!]</span>ła mi sie rzuca w oczy :D

pora sie poczepiać troche ;) a jeżeli ktoś poprawi wode - poprawa reszty nie bedzie problemem.

 

Iiii w tym momencie przestanie być grywalne na słabszych kartach [;. Główne zlecenie DB wykonane, miło wiedzieć że kucyk trzyma się kolejnego bohatera Tamriel :)

 

Jak tak dalej pójdzie zastanawiam się czy nie zostać Jarlem ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie zaklinania przedmiotow.

 

Na przykladzie:

Nauczylem sie juz zaklecia Absorpcja many, przez zniszczenie przedmiotu z taka wlasciwoscia. Powiedzmy mial 20% absorcji many.

Ale potem znalazlem przedmiot ktory ma 50% absorpcji many, niestety tego zaklecia nie moge juz zdjac- poniewaz mam juz zaklecie Absorpcja many, tylko z inną wartościa.

Czy to znaczy ze udupilem juz to zaklecie? i teraz zaklinajac nowe przedmioty bede mial nizsza wartosc niz moglbym miec niszczac inny lepszy przedmiot?

Czy to w ogole nie ma znaczenia jaki przedmiot zniszcze, a chodzi tylko o nauczenie sie "Absormcji many" a przy zaklinaniu nowego przedmiotu ile tych % bede mial zalezy tylko od duszy zlapanej w kamieniu i perkow do Enchanting?

a moze da sie jakos od-uczyc zaklecia uzyskanego przez zniszczenie przedmiotu.

 

Z gory dzieki za odpowiedzi (i za te odp z poprzednich pytan tez:)

 

Wszystkim przejetym niedorobkami graficznymi mowie: wyluzujcie! przeciez gra sie za[ciach]owiscie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to w ogole nie ma znaczenia jaki przedmiot zniszcze, a chodzi tylko o nauczenie sie "Absormcji many" a przy zaklinaniu nowego przedmiotu ile tych % bede mial zalezy tylko od duszy zlapanej w kamieniu i perkow do Enchanting?

 

Dokładnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nia ma znaczenia procentowa wartość przedmiotu przy nauce zaklęcia. Zawsze będzie maiło ono bazową wartość. Maksymalny efekt zaklinania osiągniesz tylko przy najwyższym rozwoju zaklinania i użyciu największej duszy. Mała dusza przy rozwiniętym maksymalnie zaklinaniu da niski procent. Lepiej jest też zakląć przedmiot dwa razy (100 nauki zaklinania ostatni skill) bo np. odanawianie many bedzie tylko 10%, a rośnie tylko zmniejszenie użycia manny do zaklęcia.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w ogóle rozwinąć zaklinanie inaczej niż ładując tony kasy w szkolenie? Robienie przedmiotów nie daje zbyt szybkiego przyrostu.

 

Kamien maga

porządne wyspanie (we własnym wyrku)

i mamy juz 30% szybszy wzrost skilla

Teraz ustalamy za co rosnie zaklinanie:

-demontaż zaklinania z przedmiotu(ograniczony bo potem czary sie powtarzaja)

-ładowanie przedmiotu solu gemami

-zaklinanie przedmiotu

Czyli zbierasz ile sie da kamyczkow dusz (pustych) lub Azura star/Black star łapiesz dusze (napełniasz) i rozładowujesz ile sie da i co sie da (od biedy nosisz wszystko co potrafisz i co wymaga naladowania) a potem ładujesz jak oszalały tymi kamyczkami

Lub mając np 200 skórzanych karwaszy (eh te kowalstwo :lol2: ) zaklinasz każdy np +20 do kondycji...

żmudne...trudne...ja mam dopiero 42lvl postaci i zaklinanie na 55:|

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...