Skocz do zawartości
MacOSek

Forza Motorsport 4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Na pierwszym obrazku to ja bym chciał dookoła toru po tym "brudzie" pośmigać. Ciekawe czy będzie coś takiego, bo chyba miały być jakieś rajdy w czwórce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na trzecim obrazku to ja bym chcial tym samolotem polatac.... ;) Paaanie, to ma byc forza, a nie jakis dirt. Niech najpierw dadza zmienne warunki pogodowe i cykl dzien/noc, zanim zabiora sie za symulowanie jazdy po "brudzie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=bS_orUN6lA8

Forza Motorsport 4 - Demo Gameplay

 

Demo jest super. Bardzo poprawiona fizyka, szczególnie ta symulacja sterowania, bardzo łatwo stracić kontrole nawet Imprezą, co było praktycznie niemożliwe w FM3, tam autka do klasy B prowadziły się banalnie, nawet A i S rzadko były bardzo wymagające. Tutaj to Ferrari to jest sama nerwówka, super, aż sie chce kupić kiere, tylko nie ma co na razie.

 

AI niestety ssie, non stop nas stukają, ludzie narzekali w FM3, a ja tam prawie problemów nie miałem, choć może dlatego że grałem na medium i szybko robiłem przewage. Poziomy trudności chyba te same, tylko doeszedł Pro. Dla mnie Hard to max, i raczej tylko do klasy B. Wole grać bez asyst niż z wypaśnymi przeciwnikami, a jak bede grał kariere to wole od razu wszystko wygrywać niż powtarzać. Mi zależy na przyjemności z samej jazdy, nie ze ścigania sie.

 

Grafika piękna. Oświetlenie, detale, tekstury, nawet mało agresywny LoD. Aliasing jest, ale można przymknąc oko, bo 60 FPS przy takiej grafie robi wrażenie.

 

Ogólnie super, nie moge sie doczekać pełnej. Mam nadzieje że gram.pl wyśle limitke dzień/dwa przed premierą,

 

 

Filmik w 720p60 jak ktoś chce - DOWNLOAD

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ograłem wczoraj demo 2 godzinki i zmiany moim zdaniem na plus, grałem na kierownicy microsoftu i na padzie, na profesionalnym AI nie udało mi si się przebić poniżej 5 pozycji zabrakło okrążeń :-P , na hardzie wygrałem bez większych problemów i Ferrari i Subaru. Paradoksalnie na padzie gra wydaje się bardziej arcade niż trójka gdzie nie było większej różnicy w ilości informacji jakie odbieraliśmy poprzez FF przy grze pad vs kierownica, inaczej jest w czwartej częci imo dopiero na kierownicy czuć tą nową fizykę opon ekipa T10 musiała ostro pogrzebać przy FF świetnie czuć moment na tylnych kołach, i masę samochodu trudniej przeciągnąć skręt i wykręcić bączka, auta za to są bardziej podsterowne i lubią chodzić bokami, mamy większą kontrolę w poślizgu można uratować się z sytuacji w której w trójce byłby pewny dzwon. Nie znaczy to jednak że jest łatwiej, płynna szybka jazda wymaga więcej koncentracji niż w trójce. Zmiana fizyki opon zaprocentuje chyba najwięcej w autach 4x4, w FM3 nie trawiłem 4x4 to były podsterowne pudła nie dające żadnej przyjemności z jazdy, w demie czwórki Subaru prowadzi się genialnie na szybkich łukach kiedy wpadamy w podsterowność nie trzeba odpuszczać gazu, prostować i szukać przyczepności zamiast tego lekko zmniejszamy obroty dokręcamy dodajemy gazu i odzyskujemy trakcję, świetnie czuć na kierownicy jak opony walczą o przyczepność. Rewelacyjnie zrobione uszkodzenia mechaniczne podczas jednego wyścigu uszkodziłem układ kierowniczy prawe zawieszenie i zdaje się dyferencjał to co działo się z samochodem powodowało rogala od ucha do ucha podczas reszty okrążeń. Aliasing zdaje się większy niż w trójce szczególnie na 100 calach, nowe oświetlenie bardzo ładne, jeśli chodzi o lakier podczas wyścigów to jeszcze troszkę brakuje na bokach shadera z mirrorem specjalnie jeździłem przy bandach próbując wyłapać odbicia otoczenia. W demie nie ma opcji Autovista ale mimo to spędziłem dobre 20min. gapiąc się na Ferrari w garażu model jest po prostu ja p*******

 

Pozdrawiam

Edytowane przez gallp
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie śmignąłem tylko 2 wyścigi na padzie Subaryną. Wszystkie pomoce off (tylko skrzynia w automacie) i Medium to zdecydowanie za mało, Hard wydaje się być w sam raz żeby ściganie się dawało dużo funu, a jednocześnie nie zmuszało do kilkukrotnego restartowania. Zresztą w tej grze na padzie zawsze mi szło znacznie gorzej niż na kierownicy więc ogólnie jest dobrze. Do zalet zaliczyłbym większe poczucie prędkości niż w FM3, autka śmigają aż miło. Natomiast mistrzowsko poprawili widok z kabiny. W poprzedniej części można było "oddalić" widok jakimiś kombinacjami, ale wtedy nie działało już rozglądanie się po kabinie, a tutaj na defaulcie jest rewelacyjnie. Grafa super, ale nie ma przepaści co skłania do przemyśleń, że ta generacja konsol powoli ma się ku końcowi. W sumie demko to czysta formalność, każdy wie, że nadchodzi nowy król :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Season Pass i Muscle Car Pack są już na marketplace. Co ciekawe można wszystkie muscle cary kupić osobny, za 160 MSP sztuka, a cały pack 400 MSP, co za idiotyzm?

 

Jest też jakiś darmowy BMW M5, ale rozmiar taki sam jak tego car packa, więc zapewne jest w nim zawarty.

 

A cena tego packa wskazuje że dodatki jednak będą po 400 MSP, co by dawało mały sens dla kupna Season Pass za 2400 MSP, poza tym że Muscle Cary by były za darmo (który jest w limitce), bo potem będzie jeszcze sześć dodatków, chyba że zwiększą cene. Ja je kupie i tak dopiero jak będą za połowę, tak jak do trójki.

 

 

 

Ponoć u nas (ale chyba nie tylko) są duże problemy z limitką, jakieś małe nakłady. Ja zamawiałem w sierpniu, to licze że dostanę (szczególnie że ostatnio od gram.pl dostałem maila żeby potwierdzić zamówienie), inaczej bym był zły.

 

EDIT.

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=8ZauZI1lFHE

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa podobno MS wycofuje ze sklepow LE :)

 

osobiscie upoluje napewno muscle car pack :lol2:

 

czy tylko ja mam wrazenie, ze brak AA jest bardziej widoczny niz w FM3? zakret w prawo 100 metrow przede mna wyglada paskudnie Dołączona grafika mam na mysli linie luku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Co to, nikt nie gra, czy może wszyscy grają i szkoda czasu na pisanie na forum? Choć w sumie nie ma też co pisać, gra jest genialna i tyle, za takie gry sie płaci dwie stówy na premierze, a nie za jakieś popierdółki na pare godzin ze zwalonymi teksturami.

 

 

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Fq7Xw8ilgMA

Forza Motorsport 4 vs. Forza Motorsport 3 - side by side comparison

 

HQ 1080p 15 Mbps - DOWNLOAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nic odkrywczego nie napiszę ;) jest meeega i tyle :)

Dodatnie motywów z TopGear wyszło idealnie, każdy fan serii powinien być zadowolony :)

 

@Harry Lloyd co to za trasa dla veyrona?

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pogralem i wgnieciony w fotel jestem.

 

Graficznie calkiem calkiem biorac pod uwage ile lat ma obecna generacja. Porownujac do GT5 to nie ma co porownywac ;).

 

Przyjemnosc z jazdy ogromna, dobre poczucie predkosci, wczoraj dla mojej dziewczyny malowalem jej samochod i troche stuningowalem (cos z klasy F jakis badziew do klasy S), gra swietnie symulowala bardzo mocny silnik w tak malym samochodziku, piekny dzwiek, pad prawie non stop drzal od mocy ;)

 

UFFF to jest moc ta gierka...

 

 

Zadowolony w 100% jestem. Tryb kariery znacznie lepszy od tego co bylo w FM3, do tego rywale (swietny bajer, szybka konkurencja z duchem innego gracza bez oczekiwania na polaczenie :>)...

 

 

Xbox znow wrocil do lask i nawet BF3 nie bedzie zakupiony za tydzien :P (brak czasu niestety :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Masakrują te Big Shoty, bedzie zabawy w photo mode.

 

Brakuje mi tylko pośredniej opcji Full HD, bo Big Shot strasznie długo sie robi i uploaduje, no i mogli też dać PNG, bo zajmuje 1/5 tego co BMP.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikat bardzo ogólnikowy bez podania przyczyny. Gdzieś w połowie wysyłania wywalało info, że nie można wysłać i abym spróbował później.

Może dlatego że to było 2-3 dni zaraz po premierze? Teraz niestety nie mam gry u siebie to nie sprawdzę.

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speed Pack DLC

 

http://forzamotorsport.net/en-us/NovemberSpeedPackDLC/

 

W skrócie:

 

- 2012 Lamborghini Aventador LP700-4

- 2012 Aston Martin Virage

- 2011 #2 Audi Sport Team Joest R15++ TDI

- 2011 Audi RS3 Sportback

- 1957 Chevrolet Bel Air

- 2012 Dodge Charger SRT8

- 2011 Ferrari #62 Risi Competizione F458 Italia

- 2013 Ford Focus ST

- 1992 GMC Typhoon

- 2011 Volkswagen Scirocco R

 

Premiera 1 Listopada

Cena 560 MS Points

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=koW05JPRz40

 

Aventador <3 smakowita paczka

Edytowane przez g00dMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem kupić sobie kierownicę do x-a. Granie w ścigalki na padzie mnie nie kręci.

Przegladalem rożne kierownicę w oko wpadła mi

Ferrari F458 Italia Racing Wheel (Xbox 360) od Thrustamaster - wiem nie ma force feedback i tylko 260 stopni obrotu ale wydaje się w miarę solidna i jest tania 350 pln.

Oryginalna od x-a zupełnie mi się ni podoba i jej nie chce. Logitech fx jest niedostępny na ten moment. Więc zostają kiery od Fanateca - wiadomo ze są super ale bardzo drogie szczególnie te które obsługują x-a. Fanatec CSR to conajmniej 1500 pln - czy naprawdę są tego warte ? Jaka jest wasza opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 zeta to tanio? W dodatku za kiere bez FF? Fanatec to kosmos, jak zreszta sama nazwa wskazuje, tylko dla fanatykow. Osobiscie polowałbym na Logitecha, a jesli go nie ma to na MS. Niestety, ale z kierami do X360 jest lipa. Ewentualnie kup ta nowa "kierownice" Microsoftu co się ją w powietrzu trzyma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą kierę od Thrustmasters - jakoś dobra, pedały znośne ale brak FFB to porażka, więc ją oddałem i zamówiłem value kit od Fanateca.

 

Kiera jest fantastyczna. FFB na opcji simulation pierwsza klasa, wszystkie drgania, hamowania i dryft super się czuje. Nawet moja żona, która zazwyczaj nie chce mieć z grami nic wspólnego przyssała na dobrą godzinkę.

 

Na pewno największą wadą tego zestawu jest jego cena, która wbrew nazwie nie jest wcale value - ale i tak jest taniej niż driving experiance na moim lokalnym torze wyścigowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...