Skocz do zawartości
ryba

Intel Core 2 Duo E6400 Alien! 7xWR + 5xWR na E6300

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że wieje tutaj nuda, a Fidek chciał sobie wymienić platformę na coś nowszego... długo nie zastanawiałem się i odkupiłem od niego najlepszego E6400 jaki widziała ta planeta. No cóż, kiedyś skill był mniejszy to i wyniki gorsze, teraz to zaskoczyłem sam siebie, co ten procek potrafi B-)

 

Intel Core 2 Duo E6400 - jakiś przypadkowy OEM z USA

Asus P5K Vanilla - Vcore, Vdimm mod

2x1GB Crucial D9GMH - thx Milans!

2x1GB OCZ Titanium Alpha D9GKX - random z allegro

SF3D Inflection Point

 

Dołączona grafika

 

Początek historii był taki: jak to zwykle bywa, MaSell mnie irytował po całości na GG, to musiałem zrobić jakiś specjalny achivment, żeby sobie odpuścił na kilka dni (plotka głosi, że pojechał na sex-wakacje do Tajlandii). Skończyło się na tym, że padło 6x WR w benchmarkach (PCMark mnie nie interesuje nigdy) oraz uwaga.... FSB WR na 65nm! :D Yeah maleńka! :lol:

 

Screeny, no tak, bez nich nie ma o czym rozmawiać, niech powiedzą same za siebie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ahh, nie ma to jak mieć kilkaset MHz przewagi nad innymi prockami B-)

 

 

Podsumowanie:

  • OCZ były kapkę lepsze do SuperPI, Pifasta i CPU-z. Dla wPrime skończył się procek raczej albo sekcja zasilania. Niestety, ale FSB Wall jest jaki jest - 670MHz się nie przegoni raczej.
  • FSB... na lepszych płytach pokroju X48 (RE, P5E3 Premium) 65nm procki ssą pałkę i nie ściana FSB się nie zmienia od zimna.
<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/watch?v=DLCyjEe4l4c?fs=1&hl=pl_PL"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/watch?v=DLCyjEe4l4c?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

 

To nie wszystko, także stay tuned ;)

 

Pis, low end marchewka.

 

Historia E6300

 

Banal jakich wiele, pierwszy lepszy E6300 z allegro jaki wydawal mi sie fajny ;]

 

FSB delikatnie do Valida zabraklo, ale jeszcze cos znajde!!

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wiecej modeli E6xxx nie szukam... coraz mniej czasu na cokolwiek. Chcialem jedynie zrobic fajne wyniki na E6300 tak jak na E6400 B-)

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan rybka karmi was (nie powinno byc odwrotnie?) wynikami sprzed tygodni, te aktualniejsze są ciekawsze ;)

 

Swoją drogą według pewnego znanego i cenionego portalu, Asus P5K nie nadaje się do overclockingu. Pozdrawiamy serdecznie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa ... kupiony jako fajny select był .. juz nie wkrecaj tak :P

 

Tia, selekt na 550MHz FSB :D

 

Dla przypomnienia, kiedys ten sam procesor, z ta sama plyta zrobil: 615 do benchow i 8x640 validacje :rolleyes:

 

Swoją drogą według pewnego znanego i cenionego portalu, Asus P5K nie nadaje się do overclockingu. Pozdrawiamy serdecznie.

 

Ten portal byl tak swietny, ze teraz nie istnieje ;] a pan od testowania plyt glownych zapadl sie pod ziemie... chociaz z jego tusza to az dziwne :blink:

Edytowane przez ryba
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą według pewnego znanego i cenionego portalu, Asus P5K nie nadaje się do overclockingu. Pozdrawiamy serdecznie.

 

Trochę wchodzę "na intruza" ale chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego że kolejne BIOSy mogą zmienić możliwości takiego mobasa ;) A z tego co pamiętam to test był robiony na płytce z którymś z pierwszych BIOSów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 BIOS z kolei to nie pierwszy czy drugi ;)

 

Edit:

Przy czym nie jestem wstanie powiedzieć dokładnie na jakim były wówczas testowane, bo nawet dostępu do archiwum już nie ma ;)

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 BIOS z kolei to nie pierwszy czy drugi ;)

 

Edit:

Przy czym nie jestem wstanie powiedzieć dokładnie na jakim były wówczas testowane, bo nawet dostępu do archiwum już nie ma ;)

 

To po co komentujesz jak nie jestes pewien?

 

Na najpierwszym biosie, nie wiem jaki to numerek, robiłem z kumplem w miare stabilne 570FSB od strzału. I to na 45nm! :wink:

 

ryba jak zwykle, jak już podkręca, to grubo :P

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ladnie pieknie pocisniete tylko pytanie kto to jeszcze testuje? ryba! Gulf wzywa! ;)

 

gulfy są nudne :P takie fsb to większy extrem. pytanie tylko czy to koniec proca czy płyty. w takiej sytuacji trudno orzec. Stawiał bym na proc z oczywistych względów no ale może jednak ln2 na nb cos by pomogło :) Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaSell lamo co tu robisz :P Ponoc wyjechany jestes :D

 

Wczoraj sie dowiedziałem, że ryba mnie tak pojechał ze wybrałem sie na sex-wakacje na drugi koniec świata, dziś od dinosa22 usłyszałem że ożeniłem się na Antarktydzie i zepsuł mi się internet satelitarny, a jeszcze niedawno chodziła plota ze wyemigrowałem do ruskich :lol2: . Załóżcie sobie jakiś serwis pokroju masellplotki.pl czy coś w ten deseń :lol:

 

Dołączona grafika

 

Trochę wchodzę "na intruza" ale chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego że kolejne BIOSy mogą zmienić możliwości takiego mobasa ;) A z tego co pamiętam to test był robiony na płytce z którymś z pierwszych BIOSów ;)

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kolejne biosy w przypadku Asusów LGA775 poprawiały błędy poprzedników i zwiększały kompatybilność np pamięci, przez co możliwości podkręcania nie wzrastały, a często spadały. Sam nieco przyczyniłem się do powstania kilku biosów do dwóch takich Asusów, w tym jednego z serii P5K, więc możesz mi wierzyć na słowo ;) . Wystarczy chociażby przytoczyć przykład Rampage Extreme, gdzie pierwszy (bądź drugi, nie pamietam w tej chwili) bios był tak kosmicznie dobry do spi, że Asus się po prostu do niego nie przyznaje ;) .

 

Wszystko ladnie pieknie pocisniete tylko pytanie kto to jeszcze testuje? ryba! Gulf wzywa! ;)

 

Zdziwiłbyś się kto to jeszcze testuje.

 

pytanie tylko czy to koniec proca czy płyty

Oczywiście, że proca. Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to niestety nie znam się zbytnio na 775 (małe doświadczenie z tą platformą), ale patrząc na odniesienie do hwb to powyższe wyniki są przekozackie :wink: Gratz!

Szczególnie oko cieszy przyrost MHz w validzie (około 150% :blink: ) i to wysokie FSB :)

 

BTW, w PiFast maxmem dużo daje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, w PiFast maxmem dużo daje? :)

 

pomijając to że maxmem'u nie stosuje sie osobno tylko z cw. ja osobiście max mem + cw tylko do spi daje w pifascie nie widziałem poprawy i nie chciało mi sie w to bawić. Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jeszcze inna sprawa. A dokładniej kwestia maxmem. Jeśli już ustawiam, to po prostu msconfig i tam w opcjach rozruchu wpisuję daną wartość. Jednak na screenach załączonych przez rybę widać, że w CPU-Z wyświetlana jest wartość 600MB, a u mnie nadal pokazuje faktyczną pojemność pamięci. Czy maxmem ryby jest w jakiś sposób lepsze? Ma to znaczenie na tle wydajności, tj. szybkości liczenia próbki w SPI? U siebie widzę przyrost wydajności (mały, bo mały, ale zawsze), jednak chciałbym się dowiedzieć czy da radę wycisnąć z tego jeszcze więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy podkręca się CPU-Z żeby szybciej bootował :lol:

 

How to? :)

Ten portal byl tak swietny, ze teraz nie istnieje ;] a pan od testowania plyt glownych zapadl sie pod ziemie... chociaz z jego tusza to az dziwne :blink:

 

Jedna sprawa: płyta po modzie, czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja tak, ich nie. A po co mieliby miec modowana na testy z AC? Ta plyta w stocku ma wsio na bardzo przyzwoite testy o/c. Chyba ze ponadprzecietnie memki chcesz Voltowac (>2.5V), lub extremalnie procesor (>1.65V). Takze ocb? W dalszym ciagu twierdze, ze obaj nie potrafia nic testowac SENSOWNIE, a ich mega teorie wyssane z palca nadaja sie tylko i wylacznie na glowna FAKTu.

 

Az ze zlosci na usta cisnie sie powiedzenie (uwaga, tutaj cytat): "W [gluteus maximus] byli i gowno widzieli".

 

Jest jeszcze ktos, kto chce podwazac autentycznosc potegi budzetowej P5K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...