Skocz do zawartości
Caleb

Mass Effect 3

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w demo na PS3 i w sumie grało się całkiem przyjemnie. Grafika jak to grafika dość ładna. Ale nieco zwalnia na PS3 co widać gołym okiem. Grywalność No cóż nie jestem miłośnikiem tego gatunku gier TPP, ale jakoś jeszcze jestem w stanie się z tym pogodzić. Ogólnie wole czyste gry akcji z dobra fabułą bez specjalnego kombinowania. Ale tutaj to wygląda nieco inaczje niż rasowe RPG'i. Po prostu odpowiada mi sam gameplay. Więc najpierw przejdę pierwsze 2 i potem sięgnę po 3. Kto wie może przekonam się do tego gatunku i sięgnę po inne tego typu gry.

 

 

EDIT: Z ciekawości pobrałem z Origin demko na PC. Różnic nie widzę prawie wcale. Bardzo podobne tekstury i modele. Co do optymalizacji to ciężko mi napisać skoro gra przez całe demko działa płynnie 60 FPS bez dosłownie najmniejszego zająknięcia czy nawet spadku do 59 klatek :o. Co oczywiście cieszy. Zreszta przy tej grafice powinno to tak działać, bo przecież szału to ona nie robi. Modele postaci oprócz twarzy wyglądają całkiem nieźle. No ale grafika jedno, a gameplay drugie. Przeszedłem drugi raz Demko i i coraz bardziej się przekonuje do tej gry. Wybiorę raczej wersje PC z racji niższej ceny i płynniejszego działania

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kur*** właśnie dostałem maila od gram.pl, że nie wyślą mi edycji kolekcjonerskiej bo skończył się nakład choć zamówienie składałem miesiąc temu jak jeszcze wszystko było dostępne. Jaja sobie chyba jakieś robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich fanów ME zapraszam do obejrzenia dwudziestopięcio minutowego materiału:

http://www.youtube.com/watch?v=Ri0vrJ-y2zM&list=UUy1Ms_5qBTawC-k7PVjHXKQ&index=1&feature=plpp_video

 

W skrócie: Pewna postać, z kluczowej dla ME rasy która została zgładzona, pojawi się w grze ale tylko dla posiadaczy najlepszej opcji czyli "super hiper duper" kolekcjonerki. Będzie też do kupienia w dniu premiery za kolejne 10$. Prawdopodobnie ona może okazać się bardzo ważna dla całej fabuły.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale jeśli mówimy o kluczowej rasie, o artefakcie pozostawionym przez nich który w sumie nakręcił całą fabułę po "spotkaniu" z Shepard w pierwszej części, to co cokolwiek ta postać nie miła by do powiedzenia czy zrobienia, to powinno być w grze, a nie w postaci DLC za 10$ czy dla wybranych którzy dali za grę 80$. Dokładnie od 3.20 i 12.20 w podanym przeze mnie materiale jest o tym mowa.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to nie był ME3 to pewnie grę bym sobie odpuścił, ale renoma tej serii pozwala niestety EA traktować graczy tak jak traktują. To moja ostatnia gra od EA jaką kupię jeżeli nie zmienią swojego odejścia do klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakieś info kiedy będzie można grę pobrać z Origina? Jak by nie był to nasza europejska premiera już za tydzień więc mam nadzieję, że pozwolą nam pobrać grę szybciej żeby się potem wszyscy na raz na ich serwery nie rzucili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem demko, giera jak zwykle mi się podoba. Grafika nie jest najwyższych lotów ale w tej grze najważniejszy jest klimat i fabuła a to dla mnie jest bezsprzecznie nr.1!

Czekam na pełną wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol dobra sam sobie mogę odpowiedzieć na moje pytanie :P właśnie dostałem maila, że można już wstępnie pobierać ME3 na Origin :D

 

 

edit:

wiele można EA zarzucić, ale serwery to mają świetne średni download u mnie to 2 MB/s

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=R2W3mif0z-Q

 

kolejne wideo na zachętę (jakby ktoś w ogóle jeszcze potrzebował zachęty)... mam nadzieję że gra utrzyma poziom poprzednich części, nie chciałbym się zawieść, mass effect to jeden z tych tytułów, które przeżywam jak mrówka okres :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usprawnienia graficzne do Mass Effect 3

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Mass Effect 3 Sharpen and Anti-Aliasing Effect

 

Oto mój prosty sposób na poprawę grafiki w grze Mass Effect 3 może nie tyle samej grafiki, co jakości textur a dokładniej ich wyostrzenia, przez co można odnieść wrażenie, że są lepszej, jakości. Cała modyfikacja to nic innego jak NVIDIA FXAA Post Process Injector i odpowiednio przygotowane pliki oprócz wyostrzenia obrazu poprawie ulega również wygładzanie krawędzi.

 

Instalacja:

Skopiuj wszystkie pliki do folderu z zainstalowaną grą Mass Effect 3

 

 

Download :

 

https://rapidshare.com/files/879558052/Mass_Effect_3_Sharpen_and_Anti-Aliasing_Effect.rar

 

 

Ambient Occlusion

 

Jeśli gracie na karcie graficznej NVIDII to rekomenduje dodatkowo włączyć sobie w grze Ambient Occlusion można to zrobić w sterownikach używając do tego programu NVIDIA Inspector . Dzięki temu w grze zyskamy dodatkowe cienie, czyli innymi słowy mówiąc więcej ładnych cieni.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Modyfikacja pliku ini zawierająca zaawansowane ustawienia graficzne niedostępne z poziomu gry :

 

[systemSettings]

Resolution=_1920x1080

ResX=1920

ResY=1080

FullScreen=True

bAllowPostProcessAA=True

MotionBlur=True

DynamicShadows=True

MaxCharacterCinematicLightingPasses=3

SHSecondaryLighting=True

MaxAnisotropy=16

BorderlessWindow=False

UseMouseDampening=True

AmbientOcclusion=True

bEnableVSMShadows=True

bEnableBranchingPCFShadows=True

bEnableForegroundShadowsOnWorld=True

bEnableForegroundSelfShadowing=True

Bloom=True

QualityBloom=True

FilmGrain=True

StaticDecals=True

DynamicDecals=True

DynamicLights=True

DynamicShadows=True

LightEnvironmentShadows=True

CompositeDynamicLights=False

ShadowFilterQualityBias=20

ModShadowFadeDistanceExponent=0.000000

DirectionalLightMaps=True

Motionblur=True

SpeedTreeLeaves=True

SpeedTreeFronds=True

DynamicShadows=True

MinShadowResolution=300

MaxShadowResolution=8096

LightEnvironmentShadows=True

EnableLightEnvSHLights=True

MaxAnisotropy=16

MaxMultisamples=16

MaxTextureSize=4096

BorderlessWindow=False

Fullscreen=True

DisableAudio=False

Trilinear=True

EnableHighPolyChars=True

LensFlares=True

DetailMode=5

SkeletalMEshLODBias=-5

ParticleLODBias=-5

TEXTUREGROUP_Character_4096=(MinLODSize=4096,MaxLODSize=4096,LODBias=-1)

TEXTUREGROUP_Environment_4096=(MinLODSize=4096,MaxLODSize=4096,LODBias=-1)

BIOVertexShaderVersion=vs_3_0

MaxCharacterCinematicLightingPasses=3

 

[saveGames]

Location=

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra dziala, tyle ze w trybie zgodnosci bo inaczej wyskakuje mi blad dzialania aplikacji. Poza tym po chwili grania zaczyna ciac, mimo iz po uruchimieniu dziala plynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - nie grałem wczesniej w ta gre:

 

podobna do Crysis? strzelanka czy ? inna?

 

Wystarczy obejrzeć filmiki na YT i samemu wyrobić sobie opinie czy jest podobna etc.

 

Jeśli masz zamiar zagrać w ME to zacznij od 1 i 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem prolog i jak na razie tylko tyle - nie wbija w fotel. Engine ma swoje lata na karku, tekstury mundurów na zbliżeniach wyglądają jak za czasów PS2, mimika twarzy pozostała bez zmian - znowu nikt nie potrafi się uśmiechnąć. No i kolejny klon steama - Origin. Dobrze że ME3 z Live nie korzysta... :]

 

Na dzisiaj starczy, idę czytać Taniec ze smokami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z początku też jakoś nie porwało ale chyba powoli gra zaczyna się rozkręcać. Graficznie jest różnie, raz lepiej raz gorzej, ale chodzi lepiej niż demko choć też czasem potrafi szaprnąć bez powodu. Trójka szybciej się uruchamia i wczytuje zapisany stan gry -znacznie szybciej niż w poprzednich częściach. Postacie czasem dziwnie się zachowują podczas walki, dostają super prędkości albo przemieszczają się w bezruchu. Ogólnie jest całkiem nieźle, spotykam starych przyjaciół, micha mi się cieszy, zobaczymy co będzie dalej...

 

btw. Jack wygląda... zjawiskowo :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po pierwszej misji na marsie wywaliło błąd i gra się zamknęła, na szczęście tylko raz, ale już czuję, że bez jakiegoś szybkiego patcha się nie obejdzie.

 

Ogólne wrażenia bardzo dobre, nowy system ekwipunku też bardzo fajny bo trzeba planować czy chce się mieć multum gnatów przy sobie czy używać częściej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Metacritic - PS3: 91% (15 recenzji); 360: 94% (45 recenzji); PC: 92% (6 recenzji)

- GameRankings - PS3: 91,36% (11 recenzji); 360: 93,31% (29 recenzji); PC: 94,33% (3 recenzje)

W kalejdoskopie: Mass Effect 3

 

coś czuję, że tak jak w przypadku poprzednich części zniknę na 30h :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...