Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

pojawily sie w komputroniku cena, taka sobie jak zwykle poczekac trzeba te pare dni od premiery na chwile obecna wole dolozyc te 200-300 zl do 570

 

Ceny z komsosu, poza tym kart przecież nie ma.

 

 

Wg tego zapowiada się dużo lepiej - Cheapest GTX 560 Ti selling at €216

 

Do tego AMD obniżyło ceny, a dziś wychodzi nowy 6950, więc z czasem będzie ok.

 

 

Później na AnandTech ma być recka 6950, pewnie będzie porównanie z 560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Radeony zjadają teraz Geforce'y w segmencie mid/high. W cenie między gtx560 a 570 mamy Radka 6950, który odblokowuje się do 6970 i jest lepszy...

A tak bardzo chciałem kupić GTX560/570 no ale cenowo się to kompletnie nie opłaca ;)

 

Edit: No może trochę przesadziłem, 6950@6970 nie zawsze bije gtx'a 570 :)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w Radkach nie pasuje brak obsługi CUDA'ów i Physx, ich głośność.

PhysX jest pisane sztucznie pod nVidię, więc nie widzę powodu, by wymagać od Radeonów jego obsługi.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhysX jest pisane sztucznie pod nVidię, więc nie widzę powodu, by wymagać od Radeonów jego obsługi.

 

Doskonale o tym wiem. Ciężko by to wymagać, ale uznać jako minus przy rozpatrywaniu zakupu nowej karty to jak najbardziej ;)

 

Też jestem zawiedziony 560tką. Nic nie mam do zarzucenia wydajności, bo każdy jej się spodziewał. Na minus idzie definitywnie pobór mocy i cena na dzień dzisiejszy.

W tej chwili to faktycznie lepiej dozbierać do GTX'a 570... ;)

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem panow z Redmont :huh:

Zamaist wypuscic karte za 850 zl i sprzedawac tysiacami, to upletli bicz sami na siebie :wacko:

 

Wut? z redmond to microsoft jest. W USA 560 jest za 250 dolcow czyli tanio jak barszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet po odblokowaniu 6950 na 6970? ;)

 

 

Skoro w Crysis i Metro 2033 po OC ma taka sama wydajnosc jak 6970 to nie mam pytan, czy 6950 bedzie lepsza po odblokowaniu? ;)

Do tego nowe radki raczej sie odblokowywac nie beda.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Crysis i Metro 2033 ma taka sama wydajnosc jak 6970 to nie mam pytan, czy 6950 bedzie lepsza po odblokowaniu? ;)

Do tego nowe radki raczej sie odblokowywac nie beda.

 

Ciekawe rzeczy mówisz....

Dołączona grafika

Podobnie wygląda DX11 w Metro

 

Teraz zobaczmy jakiś test z innego serwisu by było obiektywnie i Crysis'a:

Dołączona grafika

 

Ja nie wiem gdzie Ty widzisz taką samą wydajność :huh: szczególnie, że czasem 560tka ma problem dogonić Radzia 6870, a co dopiero 6950 :rolleyes:

No chyba, że mówisz o podkręconej do 1GHz :razz: Ale wtedy to też nie zawsze, czasem ma problem zrównać się z tym 6950 :wink:

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy mówisz....

 

 

Ja nie wiem gdzie Ty widzisz taką samą wydajność :huh: szczególnie, że czasem 560tka ma problem dogonić Radzia 6870, a co dopiero 6950 :rolleyes:

No chyba, że mówisz o podkręconej do 1GHz :razz: Ale wtedy to też nie zawsze, czasem ma problem zrównać się z tym 6950 :wink:

 

Edytowalem posta (z reszta zanim ty napisales swojego) i wyraznie napisalem, ze po OC.

I nie pisalem o innych grach tylko o crysis i Metro - reszta nie wazna bo czy masz 60 czy 90 klatek to nie zrobi to zadnej roznicy w plynnosci ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w porządku, ale nie każda sztuka pójdzie na 1GHz ;) Te niereferencyjne mają pewnie podniesione napięcie na GPU, czego sami nie referentach łatwo zrobić nie możemy. A w cenie tych pierwszych b. blisko mamy gtx570...

 

No to pozostaje mi zagwozdka co wybrać - 560/570 czy też 6950(biorąc pod uwagę jeszcze możliwe mody). Grafikę i resztę bebechów będę zmieniał jak najszybciej, pewnie jeszcze w tym tygodniu.

Premiera 560tki tylko wprowadziła (dla mnie) jeszcze więcej wątpliwości :lol2:

 

Edit @Blackwhite: no właśnie każda złotówka się dla mnie liczy, a sprzętu znowu szybko wymieniać nie będę i stąd mam problem :) dlatego też i zastanawiam się czy warto do czegokolwiek dopłacać...

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej brać chyba w tej cenie GTX480, który sporo potaniał (wczoraj na Alledrogo patrzyłem, poniżej tysiaka można już wyrwać), a wydajnością nie odstaje (w końcu to to samo prawie co GTX570) - oczywiście pozostaje tylko sprawa głośności chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestudiowałem troche recenzji i jeśli cena będzie wynosić nie wiecej niz 830zł, to moze i kupie, bo narazie to zdecydowanie lepiej dołożyc do HD6950 2GB lub poczekac na 6950 1GB.HD6950 1024MB prawie zawsze jest wydajniejsze i mozna oczekiwać cen w okolicach 850zł.Z drugiej strony , to dopiero początek, wiec nie ma co sugerować sie cenami, które na pewno spadną wraz z wieksza dostępnością-tyczy sie to zarówno zielonych jak i czerwonych.Wiem jedno-na pewno czekają nas ciekawe przetasowania cenowe w najbliższych dwoch miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...