Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie masz pozostałe bebechy - cpu, ram. Jakie osiągi i OC. Pytam, bo dziś przeczytałem to: Masz 2-rdzeniowy procesor i kartę graficzną Nvidii? Zapomnij o wydajności w grach! | Wiadomość 2011-02-17 16:10:49 | GRY-OnLine

Tak w ogóle to co znajdziemy w pudełku? Cisza również pod obciążeniem? Jaką grafe miałeś poprzednio i jaka różnica?

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bugger

Jakie masz pozostałe bebechy - cpu, ram. Jakie osiągi i OC. Pytam, bo dziś przeczytałem to: Masz 2-rdzeniowy procesor i kartę graficzną Nvidii? Zapomnij o wydajności w grach! | Wiadomość 2011-02-17 16:10:49 | GRY-OnLine

Tak w ogóle to co znajdziemy w pudełku? Cisza również pod obciążeniem? Jaką grafe miałeś poprzednio i jaka różnica?

 

Niestety moje zamówienie na SB zalicza lekki poślizg więc grafika przez najbliższe 1-2 tyg. musi się męczyć z: E8400@4GHz, 4GB, P5K-E. Też słyszałem o problemach z Nvidią i 2-rdzeniowcami. U mnie zdarzają się lekkie przycięcia w COD BO czy Mafii II ale np. w World of Tanks, COHO czy Team Fortress 2 już nie.

 

W pudełku standard: 2x molex->pcie 6pin, d-sub->dvi, mini hdmi->hdmi, płyta i pseudo instrukcja.

 

Co do hałasu to pod obciążeniem oczywiście dają o sobie znać dwa 80mm wentylatory (O, już nawet na yt można posłuchać:

), jednak podczas gry na słuchawkach jest dla mnie niesłyszalna.

 

Poprzednia karta (wstyd sie przyznać) 8600gt Palita, różnica oczywiście ogromna. Dla przykladu World of Tanks (średnio na oko): 8600gt low 20-40fps, 560 high 50-120+. W Furmarku 10min.: 8600gt 6fps, 560 26-27fps, 73*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz męczyć na e8400 hehe. No moja się pomęczy na tym co w sygnaturce. Poprzednia gtx260 jakoś dawała sobie rady więc 560 na pewno będzie lepiej :)

Na co zmieniasz tego E8400? (w ogóle to po co?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bugger

Na 2500K, co 4 rdzenie to nie 2 :wink: Także coraz więcej gier umie i woli wykorzystać więcej niż 2 rdzenie np. taki BF BC2

Edytowane przez bugger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego PDC @ na 4GHz i na razie będzie to tak działać. Będzie potrzeba to zmienię na powiedzmy Q8400.

Nie jeden zrezygnuje z karty NV na rzecz AMD z tego właśnie powodu, dlatego NV może naprawić ten błąd, zwłaszcza, że robi się o tym dużo szumu ostatnio.

Co do testów na nvision.pl, to oczywiście PDC E5300 wypada tragicznie, ale z zegarem 2,6GHz to nie dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do testów na nvision.pl, to oczywiście PDC E5300 wypada tragicznie, ale z zegarem 2,6GHz to nie dziwne.

 

A o ile się założymy, że PDC @ 4 GHz nadal przegra ze stockowym i5 760? I to grubo. To już nie te czasy, że mając wykręconego nawet na 4 GHz dwurdzeniowca ma się dobry sprzęt. To przeciętność w tej chwili, a nawet mniej.

 

4 rdzenie to mus.

Edytowane przez catch22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VICTORious: tak już jest od dawna i nic nvidia nie robi w tej kwestii więc nie liczył bym na to. Ja zmieniałem swojego intela dwu jajowego na przełomie września/pażdziernika właśnie z tego powodu. Kupiłem swego czasu (sierpień) gtx 460 i NIE POCZUŁEM specjalnej różnicy z przejścia z 9600GT ;) Także ja w to wierzę i wiem że tak jest, bardzo się wtedy zawiodłem. Nie mówię że każda gra, ale każda nowa porządna gierka będzie tak działała. Po przejściu na 4 jaja dostałem tak ogromnego kopa że ciężko to opisać i to na stockowych zegarach.

 

Zmienić można na gtx 560 przy starszym sprzęcie, ale trzeba <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pod uwagę zmianę procesora w najbliższym okresie (2-3m max) bo tak to szkoda pieniędzy przyrost i to w twoim wypadku z gtx 260 będzie znikomy lub nawet żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camino.pl- GeForce GTX 560Ti MSI - jest w pierwszym sklepie, cena też przyjemna. a Proline dalej śpi.

 

Z tym że kart jeszcze nie ma. W przyszłym tyg. mają być, więc nie ma gwarancji, że jak zamówisz dziś w tej cenie to za taką Ci sprzedadzą. Co do ceny to takiej się właśnie spodziewałem.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kartę w camino.pl wczoraj wieczorem, mam nadzieję, że ceny drastycznie nie zmienią, to byłoby świństwo :) Ale jest też TU (była wcześniej, ale w cenie chyba 889 zł i oznaczona jako niedostępna, od wczoraj figuruje jako dostępna)

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem mimo informacji jaką mi rano przekazali. Teraz czekam na potwierdzenie. Swoją drogą, jeśli sklep podaje na stronie, jako dostępność, że karta jest to dla mnie ta karta powinna być od ręki. No chyba po to jest ta opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że kart jeszcze nie ma. W przyszłym tyg. mają być, więc nie ma gwarancji, że jak zamówisz dziś w tej cenie to za taką Ci sprzedadzą. Co do ceny to takiej się właśnie spodziewałem.

 

 

a niby w jakiej cenie miałby płacić niż w tej która obowiązywała w dniu złożenia zamówienia. Ciebie jako konsumenta nie interesuje ile coś będzie kosztowało za jakiś tam czas - składając i potwierdzając zamówienie rozpocząłeś umowę kupna-sprzedaży w której to obowiązuje cena z dnia potwierdzenia transakcji a nie z dnia kiedy sklep jest w stanie Ci dostarczyć produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby w jakiej cenie miałby płacić niż w tej która obowiązywała w dniu złożenia zamówienia. Ciebie jako konsumenta nie interesuje ile coś będzie kosztowało za jakiś tam czas - składając i potwierdzając zamówienie rozpocząłeś umowę kupna-sprzedaży w której to obowiązuje cena z dnia potwierdzenia transakcji a nie z dnia kiedy sklep jest w stanie Ci dostarczyć produkt.

 

Dopóki nie dostaniesz potwierdzenia nic nie jest pewne. Jeśli sklep odpisze że karty nie ma i nie będzie w tej cenie to Ci jej nie sprzedadzą.

Potwierdzenie już mam, kasa poszła, więc wszystko gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VICTORious - i jak? karta dotarła, wsio ok? tez chyba bede musiał zamowić z tego sklepu... po dzisiejszym telefonie do Proline, poinformowano mnie, że raczej nie będą mieć tej karty w ofercie i mam się zainteresowac inną firmą. nie wiem na ile to prawda, a na ile chęć opchnięcia tego co już jest, no ale nie chce mi się już czekać.

 

EDIT: N560GTX-Ti TFII/OC ProLine.pl - i weź tu zaufaj sprzedawcy :)

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki jeszcze nie mam - tak jak pisze na stronie camino.pl czas realizacja to 01.03.2011 r. W chwili zamówienia karta była niby dostępna od ręki - nawet mam screena. Po weryfikacji podali właśnie 1 marzec. No mógłbym się wadzić, ale na razie czekam cierpliwe. Przynajmniej miałem trochę czasu by okiełznać CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ta karta będzie wspierać regulacje napięcia (jak zaktualizują Afterburnera czy coś)?

 

Bo OC na stocku to raczej zmarnowany potencjał chłodzenia, wg recki na Guru3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...