Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

ok, też zamówiłem, ale tutaj: MSI gtx560. mam nadzieje ze do piątku dadzą rade z realizacją.

 

Z tego co mi dziś gadali to karty mają na miejscu. I tak jeśli zamówisz przed 16 to wysyłka jeszcze tego dnia. Camino.pl ma mieć karty w czwartek nad ranem (z Holandii) więc jest szansa że będzie na weekend. Swoją drogą to gość z camino zaproponował zwrot przelewu jeśli chce kupić gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi dziś gadali to karty mają na miejscu. I tak jeśli zamówisz przed 16 to wysyłka jeszcze tego dnia. Camino.pl ma mieć karty w czwartek nad ranem (z Holandii) więc jest szansa że będzie na weekend. Swoją drogą to gość z camino zaproponował zwrot przelewu jeśli chce kupić gdzieś indziej.

 

no na miejscu jednak nie mają, bo też dzwoniłem, tym bardziej że odbieram osobiście :) zamowilem dzisiaj rano, poki co mam status w realizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w idle idle - chociaz w stresie reszta budy tak furczy, ze i tak karty nie słychać :( czeka mnie wymiana smigieł w calej budzie + chłodzenie na CPU, bo wstyd przyznać, ale i5-750 jeszcze na boksie działa... dopiero wtedy się będę za OC brać, bo poki co CPU pewnie karte ogranicza.

 

narazie na defV poszła na 950mhz i 4500 dla mem. wyżej nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, dostałem :) Pierwsze wrażenie- super sprzęt zaczynając od opakowania, przez wygląd do jakość wykonania. Bez zbędnych ceregieli- hop do budy! Zastąpiła tam moją starą wysłużoną 8800gt od inno3d (pokręcona do 715/975, chłodzenie AC Accelero X1)- a buda, trzeba powiedzieć, przyzwoita - Fractal Design R3. Instalacja sterowników, odpaliłem demo Crysis 2 i tutaj >ZONK< -jak to wyje! Lubię ciszę, chłodzenie na 8800gt było ultra ciche (pod obciążeniem ofc), a toto wyje jak startujący airbus! Mam wrażenie, że moja poprzednia karta rozpieściła mnie nieco pod względem głośności...

Edytowane przez lorienn
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Test na Guru3D właśnie wskazywał na wysoką głośność, ale za to bardzo niskie temperatury. OC powinno być raczej niezłe, po podbiciu napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poziom hałasu jest dla mnie trudny do zaakceptowania niestety... zastanawiam się nad najlepszym rozwiązaniem tego problemu.

Lecz to nic... niestety system się restartuje... w Furmarku po 3 sekundach restart, po sesyjce z crysisem... restart... niefajnie. Zasilacz - OCZ SilentXtream 500w, proc xeon3440@3,2ghz , 2x500g hdd + 4 wentylatory... Sterowniki? Czy lipna karciocha?

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na pozostałe recenzje i video recenzje (youtube)to wynika że grafika jest umiarkowanie głośna pod obciążeniem (ale przy 1GHz na rdzeniu) generując 60 kilka stopni C, a to znaczy że przy użyciu MSI AFTERBURNER można obniżyć obroty wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że reinstalacja sterowników zlikwidowała problem restartów. Co do głosności - może wybrzydzam, ale to co oferuje TWIN FROZR2 a to do czego przyzwyczaiło mnie chłodzenie AC Accelero X1, nie da się nijak porównać. Różnica jest po prostu dramatyczna. Stanowi to dla mnie duży problem natury bynajmniej nie estetycznej a praktycznej - grywam wieczorami w pokoju, gdzie śpię wraz z żoną, która ma tę przypadłość, że obudzona (np głośnym szumem wiatraków Twin Frozr) potrafi przeistoczyć się we wściekłego oposa skrzyżowanego z co najmniej równie wściekłym diabłem tasmańskim :).

 

Pokombinuję z profilami w Afterburnerze, potem zawsze można się zastanowić nad innym chłodzeniem (Accelero Extreme?).

 

Tak się złożyło, że obecnie w domu mam również radka 5670 w wersji IceQ, 8800gt@Accelero X1 i Galaxy 8600Ge. Żadna z tych kart nie generuje takiego poziomu hałasu pod obciążeniem jak 560tka, w idle tylko 8600ge jest głośniejszy.

 

Update z frontu: Jednak się restartuje... Nie mam pojęcia czy to sterowniki, czy zasiłka, czy też rąbnięta karta... co gorsza nie pomaga obniżenie taktów (do domyślnych dla 560ti), nie za bardzo mam pomysł jak do tego dojść :(

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a obiektywnie patrzac szukac 560 Ti czy dozbierac do 570?? choc po testach roznica to jakies 10 % roznica w cenie jakies 300 zl..

 

bo w jednym i drugim przypadku widze ze stery sa skopane i zabieraja cala frajde z pracy/grania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że reinstalacja sterowników zlikwidowała problem restartów. Co do głosności - może wybrzydzam, ale to co oferuje TWIN FROZR2 a to do czego przyzwyczaiło mnie chłodzenie AC Accelero X1, nie da się nijak porównać. Różnica jest po prostu dramatyczna. Stanowi to dla mnie duży problem natury bynajmniej nie estetycznej a praktycznej - grywam wieczorami w pokoju, gdzie śpię wraz z żoną, która ma tę przypadłość, że obudzona (np głośnym szumem wiatraków Twin Frozr) potrafi przeistoczyć się we wściekłego oposa skrzyżowanego z co najmniej równie wściekłym diabłem tasmańskim :).

 

Pokombinuję z profilami w Afterburnerze, potem zawsze można się zastanowić nad innym chłodzeniem (Accelero Extreme?).

 

Tak się złożyło, że obecnie w domu mam również radka 5670 w wersji IceQ, 8800gt@Accelero X1 i Galaxy 8600Ge. Żadna z tych kart nie generuje takiego poziomu hałasu pod obciążeniem jak 560tka, w idle tylko 8600ge jest głośniejszy.

 

Update z frontu: Jednak się restartuje... Nie mam pojęcia czy to sterowniki, czy zasiłka, czy też rąbnięta karta... co gorsza nie pomaga obniżenie taktów (do domyślnych dla 560ti), nie za bardzo mam pomysł jak do tego dojść :(

 

Na poczatek zrob test occt jako "power supply" na 5 minut lub jak jest mozliwosc na 10 minut.

Po tescie pojawia sie wyniki w tabelkach, ktore pokaz na forum.

Zobaczymy czy zasilacz wyrabia i jak temperatury.

No chyba, ze masz mozliwosc wykonania pomiaru napiec na liniach 3.3, 5 i 12 volt woltomierzem lub zasilke na podmiane.

 

Daj biosik karty na forum, to sie sprawdzi, czy da sie zanizyc obroty wentylatorkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Pozwolę sobie opisać o ile to możliwe co się dzieje, a nuż ktoś będzie znał odpowiedź.

Otóż 10 minutowego testu OCCT Power Supply maszyna nie przechodzi. Wygląda to tak 1 minuta- idle, następnie 5 minut gpu w trybie fullscreen (pojawia się "animowany pierścień") - tu karta osiąga max temp 72 stopnie przy czym wyje dość nieprzyjmnie (nie jest to 100& możliwości wentylatorów, raczej ok 70%). Następnie przełącza sie w tryb idle znów ("pierścień"znika) - następuje tu przełączenie z trybu 3d do 2d? - i dzieje się to samo co PO grze w Crysis 2(w czasie gry jest głośno ale wszystko działa), czyli PO wyjściu z gry (znów przełączenie w tryb 2d?). Otóż następuje restart maszyny, przy działąjących jeszcze głośno wentylatorach komp się restartuje, przez ok 20 sekund wentylatory karty graficznej jeszcze działają głośno, po czym maszyna rozpoczyna ładować bios, następnie windę....

 

Podsumowując tę chaotyczną nieco relację- wygląda na to, że coś dziwnego się dzieje, gdy karta "wraca" do trybu 2d z pracy w trybie 3d... a może to zły trop? Nie wiem...

 

Update: Włączyłem Furmark (1680x1050, fullscreen) restart po 3 sekundach...

Update 1: Furmark 1.9 restartuje maszynę,wersja 1.8 nie...

Update 2: Czas spać :) System się zawiesza jak się zawieszał, nie mam możliwości podłączania innego zasilacza... chyba będę musiał zwrócić kartę :( FAIL!

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

Grafika doszła i jest niesłyszalna w idle, natomiast load (Heaven DX11 Benchmark 2.5) jest lekko słyszalna, (cisza w pokoju). Pod tym względem jestem bardzo zadowolony :D

Jest dokładnie tak jak w tej recenzji

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti Review: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II OC - VR-Zone.com

 

Oczywiście stery najnowsze dostępne ze stronki NV. Chyba kolega lorienn ma grafikę z usterką (może nowy bios?). Jakie masz stery?

Resztę opisu na temat grafiki nieco później (jutro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki. Nie wierzę w to co czytam w tej recenzji!

"It was virtually silent on idle, and even with the N560GTX-Ti Twin Frozr II at full load, the card was barely audible a meter away from our test bench. That being said, it should add no audible noise to an encased system." To kompletnie nie oddaje tego co się dzieje u mnie... co więcej wiele osób narzeka właśnie na hałas generowany przez te karty...

Co do sterowników to obecnie mam 266.44, wersja bios 70.24.0A.00.00

Mam pytanie- jakie kolega VICTORious ma obroty/ temperatury w idle i pod obciążeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki. Nie wierzę w to co czytam w tej recenzji!

"It was virtually silent on idle, and even with the N560GTX-Ti Twin Frozr II at full load, the card was barely audible a meter away from our test bench. That being said, it should add no audible noise to an encased system." To kompletnie nie oddaje tego co się dzieje u mnie... co więcej wiele osób narzeka właśnie na hałas generowany przez te karty...

Co do sterowników to obecnie mam 266.44, wersja bios 70.24.0A.00.00

Mam pytanie- jakie kolega VICTORious ma obroty/ temperatury w idle i pod obciążeniem?

 

Hmm w sumie troche mnie dziwi co piszesz, zmienilem z 460 Windforce na 560 Twin frozr i karta jest baaardzo cicha. AAA stery 266.66 moze cos poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie troche mnie dziwi co piszesz, zmienilem z 460 Windforce na 560 Twin frozr i karta jest baaardzo cicha. AAA stery 266.66 moze cos poprawili.

 

Przedstawię sprawę konkretnie- pod obciążeniem (Furmark), po 5 minutach testu wentylatory zapewniają temperaturę na poziomie ok 70 stopni, osiągając przy tym prędkość 63%, czyli 3630 rpm. Dwa wentylatory 92 mm, pracując z tą prędkością generują hałas dla mnie nieakceptowalny. Stąd wnioskuję, że:

1) jestem przesadnie wymagający i to co słyszę to jest "cicho" albo

2) u kolegów wentylatory aby zapewnić chłodzenie na podobnym poziomie nie potrzebują tak wysokich obrotów jak u mnie, co przekłada się na ciszę, albo

3) wentylatory u mnie i u kolegów osiągają podobne prędkości lecz z jakiś powodów działają "cicho" przy 3600 obrotów (went 92mm cichy przy 3600 rpm... )

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

@dedrip

 

Podaj konkretne wartości obrotów i temperatur, a nie karta jest cicha. Nie raz kupiłem karte która w recenzjach była cicha, a w praktyce sie nie nadawała do użytku bo nawet regulacji obrotów nie było.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dedrip

 

Podaj konkretne wartości obrotów i temperatur, a nie karta jest cicha. Nie raz kupiłem karte która w recenzjach była cicha, a w praktyce sie nie nadawała do użytku bo nawet regulacji obrotów nie było.

 

Wypisz wymaluj "cichy" Galaxy 8600ge, którego swego czasu stałem się właścicielem...

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że przyzwyczaiłeś się do absolutnej ciszy. Na poprzedniej mojej grafie (palit sonic gtx260) pod obciążeniem była suszara (temp pod 80 st. C). W idle też nie było wesoło, ale to już załatwiłem rivatunerem.

Nie mówię że mojej nowej 560-tki nie słychać pod obciążeniem, ale jest to absolutnie akceptowalne.

Pytanie dla osób które kupiły kartę w camino.pl: Jaką macie podaną firmę na fakturze, bo ja mam balta.pl (?), no i nie ma podane nic o gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camino należy do Balty, więc wszystko jest w porządku. W wypadku gwarancji podajesz nr dokumentu sprzedażowego i wystarczy. Niedawno reklamowałem ram kupiony w camino i zostałem połączony z serwisem balty i jako gwarancje podałem nr. faktury i wszystko było ok.

Edytowane przez makak_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem - jak podkręcimy fan na 100% to hałas jest spory... z tym, że po co? u mnie na 'auto' po podkręceniu gpu do 950mhz nie przekracza 70% w stresie, a poziom hałasu jest wtedy akceptowalny dla mnie - jednak jesli ktos oczekuje nieslyszalnego chlodzenia to musi szukać dalej.

 

EDIT: @up - serio dla Ciebie przy 50% jest głośno?? u mnie do 55% karty nie słychać, dopiero powyżej pojawia się odczuwalny szum.

Edytowane przez hesus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem - jak podkręcimy fan na 100% to hałas jest spory... z tym, że po co? u mnie na 'auto' po podkręceniu gpu do 950mhz nie przekracza 70% w stresie, a poziom hałasu jest wtedy akceptowalny dla mnie - jednak jesli ktos oczekuje nieslyszalnego chlodzenia to musi szukać dalej.

 

EDIT: @up - serio dla Ciebie przy 50% jest głośno?? u mnie do 55% karty nie słychać, dopiero powyżej pojawia się odczuwalny szum.

 

a gdzie napisalem ze jest glosno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...