Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak ustalić, czy tu mamy do czynienia z różną percepcją, czy też moje chłodzenie jest w jakiś sposób uszkodzone. Ja mam w budzie 5 wiatraków Noiseblocker (łącznie z tym na chłodzeniu procka i tym w zasilaczu- zrobiłem fanswap) i dwa dyski z czego jeden siedzie w Scythe Silent Drive. Dla mnie przy 50%, co przekłada się na 2800 obrotów wg Afterburnera jest dość głośno i nieprzyjemnie... Przy 70% (4000 rpm) wychodzę z pokoju a i tak słyszę jak suszy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lorien

a kreciles dodatkowo swoja karte? Bo po 5minutach furmarka masz sporo wieksze temperatury.

 

Nie karta pracuje na domyślnych taktach. Puściłem 10 minut Furmarka (wersja 1.9.0, 1680x1050, fullscreen, 2xMSAA) i tak:

 

1. Jest głośno.

2. Went pracuje z prędkością 64% czyli 3700 rpm - bez ustawiania jakichkolwiek profili w Afterburnerze.

3. Temp 71 stopni.

 

Chyba coś jest nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę, by podsumować temat z mojej strony.

 

@leven - Dzięki za bios!

 

Co do temperatur- wg moderatora forum msi tempy które uzyskałem (przypomne 70 stopni 10 min katowania furmarkiem 1.9.0) są "fine" :)

Pozostaję mimo wszystko na stanowisku że karta nie jest cicha. Udało mi się na szczęście ogarnąć problem na tyle, że jestem usatysfakcjonowany. Po podmianie biosu (pozwala zmniejszyć szybkość wiatraków w idle do 30% - karta ma wtedy ok 32 stopni zaledwie) i edycji krzywej obrotów w Afterburnerze w ten sposób, że dopiero przy 70 stopniach osiąga wentyle osiągają 50% obrotów (potem już ostro w górę), uzyskałem efekt w miarę komfortowego obcowania z Twin Frozr 2 :).

Być może w przyszłości zastanowię się nad zmianą chłodzenia na jeszcze cichsze (o ile takie będą dostępne w sensownych cenach). Na chwilę obecna jest ok :).

 

pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie/ pomoc

 

PS. Proc mam Xeona 3440@3,2

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać cisza to pojęcie względne :)

Ktoś próbował osiągnąć 1GHz na rdzeniu? Ja z buta zapodałem 940 bez zmiany V i chodzi stabilnie. Nie wiem jaka jest bezpieczna granica V dla rdzenia. Ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz jak dla mnie karta nadal nie jest glosna, albo to przez chorobe :(

 

 

furmark 10 min:

gpu temp:53st

fan speed: 50%

rpm: 2550

 

 

fakt faktem - jak podkręcimy fan na 100% to hałas jest spory... z tym, że po co? u mnie na 'auto' po podkręceniu gpu do 950mhz nie przekracza 70% w stresie, a poziom hałasu jest wtedy akceptowalny dla mnie - jednak jesli ktos oczekuje nieslyszalnego chlodzenia to musi szukać dalej.

 

EDIT: @up - serio dla Ciebie przy 50% jest głośno?? u mnie do 55% karty nie słychać, dopiero powyżej pojawia się odczuwalny szum.

 

 

Nie wiem jak ustalić, czy tu mamy do czynienia z różną percepcją, czy też moje chłodzenie jest w jakiś sposób uszkodzone. Ja mam w budzie 5 wiatraków Noiseblocker (łącznie z tym na chłodzeniu procka i tym w zasilaczu- zrobiłem fanswap) i dwa dyski z czego jeden siedzie w Scythe Silent Drive. Dla mnie przy 50%, co przekłada się na 2800 obrotów wg Afterburnera jest dość głośno i nieprzyjemnie... Przy 70% (4000 rpm) wychodzę z pokoju a i tak słyszę jak suszy :).

 

Zdecydowanie lorienn u ciebie jest wszystko OK, dwóch panów wyżej po prostu koloryzuje karta na 50% nie jest cichą już kartą. Furmarka masz ok.

 

Jak widać cisza to pojęcie względne :)

 

 

Raczej nie w tym wypadku, tylko się chwali co się ma Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem w sieci to tu to tam i rzeczywiście te temperaturki w Furmarku to nic nadzwyczajnego... Takoż ma się sprawa z głośnością, lektura m.in. forum silentpcreview.com okazała się pomocna w prawidłowej ocenie sytuacji. Ta natomiast jest taka, że jeśli ktoś lubi mieć sprzęt cichy (jak ja :) ) to kartę można uznać za względnie cichą do ok. 45% prędkości (no może 47- 48%), potem robi się niefajnie.

Co do prób podkręcania - na moim OCZ 500SXS kończy się to restartami - czekam na Corsaira TX650W- może wtedy się pobawię :)

Edytowane przez lorienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - o ile podbijać napięcie przy podkręcaniu...?

 

Edit: Już sobie poradziłem... :) Na początku tylko zdziwiony byłem bo nie mogłem podnieść napięcia, bo ciągle wracało do poprzedniego stanu... Ale teraz już wiem dlaczego ;) Dla 1GHz potrzebowała moja 1,1 V... I przy tym temperaturka 67*C, gdy wiatrak ustawiony jest na 55%... Aha... I kurde... Jak gram w coś nowszego niż cs :P lub furmarka odpalam to karta zaczyna dziwnie piszczeć... Trochę nie przyjemne to jest (choć do końca nie wiem czy to karta, ale skoro furmark obciąża w zasadzie tylko GPU to tylko ta opcja jest możliwa). Można to jakoś wyeliminować? Problem od nowości w sumie występuje...

Edytowane przez kisiel96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chyba piękniejszego PCB jeszcze nie widziałem. :blink:

 

Dołączona grafika

 

EDIT.

 

Nie zwróciłem uwagi że to GF104, nazwa pliku wskazywała inaczej.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lorienn u ciebie jest wszystko OK, dwóch panów wyżej po prostu koloryzuje karta na 50% nie jest cichą już kartą. Furmarka masz ok.

 

 

nie mam zwyczaju koloryzowac, zauwazylem ze ma wieksze temperatury ode mnie wiec to napisalem bo moze trzeba zareklamowac karte bo moze byc wadliwa. Napisalem to zeby pomoc innemu uzytkownikowi, a po co ty piszesz takie posty jak ten nie mam pojecia. Gosc po 5 minutach furmarka ma 20stopni wiecej i wg Ciebie jest ok? Juz zostawmy ta glosnosc bo dla jednych moze to byc glosne dla innych ciche ale temperatury mnie by zaniepokoily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są bezpieczne granice podbicia V na MSI gtx 560 TFII OC? Czy tak jak w przypadku CPU decyduje o tym temperatura układu? Kartę będę miał w piątek i nie chciałbym jej od razu sfajczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam zwyczaju koloryzowac, zauwazylem ze ma wieksze temperatury ode mnie wiec to napisalem bo moze trzeba zareklamowac karte bo moze byc wadliwa. Napisalem to zeby pomoc innemu uzytkownikowi, a po co ty piszesz takie posty jak ten nie mam pojecia. Gosc po 5 minutach furmarka ma 20stopni wiecej i wg Ciebie jest ok? Juz zostawmy ta glosnosc bo dla jednych moze to byc glosne dla innych ciche ale temperatury mnie by zaniepokoily.

 

Pomocą bym tego nie nazwał tylko dałeś mu do myślenia czy jego karta nie jest walnieta a nie jest na 100%. Dlatego koloryzujesz

Furmark 53C i 50% wentyla na sztywno tyle nie wychodzi na tej karcie chyba że oziębiamy pokój dla sportu.

Raz a dobrze wyjaśnimy sprawę karty MSI

Furmark 65-70C+ zależnie od temperatury otoczenia. 50% wentylator jest już głośnawy i trzeba być naprawdę głuchym by tego nie usłyszeć, karta ma tak profil ustawiony a raczej wyżyłowany by utrzymać niskie temperatury.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A co do pojęcia to raczej wiem co nie co o tej karcie z jednego powodu bo ją posiadam na pare dni a tak bedzie jak zrobi się cieplej 23C pokojowej z furmarka

Dołączona grafika

 

nigdy was nie ciekawiło co jest pod tą czarną naklejką??

Dołączona grafika

Dzięki bogu furmark to nie gra

Dołączona grafika

ale nadal jest głośno, trzeba samemu sobie profil ustawić by było cicho ale wiąże się to ze wzrostem temperatury.

Z całego serca bym odradził tą kartę jeśli szuka cichego modelu GTX560, to co dobre to szum jest stały a nie w przypadku 6950.70 że raz jest cicho a raz turbina się załacza na wysokie obroty

 

40% w idle też jest denerwujące szczególnie jak nocą się siedzi a reszta kompa jest bezgłośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki post :) Wyjaśnia wszystko... Co do 40% w idle - fakt, słychać i irytuje... ale tu pomogła modyfikacja biosu i ustawienie obrotów na 30 stopni dla temperatury 45 stopni. Niestety! Moja zasiłka (OCZ 500 SXS) była zbyt słaba (restarty w Furmark ale i w Crysis) więc nabyłem Corsaira TX650 - miał być cichy :). Walka z głośnością karty okazała się zbyteczna ponieważ teraz słychać wiatrak zasiłki... chyba fanswap go czeka (szkoda że gwara zrobi pa pa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte SOC z niższym zegarem - http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3775#ov

 

U nas pewnie tej wersji nie będzie, tak jak nie było zwykłej 460-tki z chłodzeniem SOC.

 

http://www.x-kom.pl/p/64871-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-gf-gtx560ti-1024mb-256bit-so.html

 

Tylko nie ma jej na stanie (jak żadnej z Gigabyta GTX560TI SOC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dotarł kurier z Zotac 560 AMP Edition :-) pudełeczko malutkie w porównaniu do poprzedniego GTX :)

 

mała konfrontacja

Dołączona grafika

 

i gpu-z

Dołączona grafika

 

temp w IDLE to 31c wentylator pracuje na 1800rpm 40%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z głośnością w idle i load.

Ile dałeś?

Co do cen, to mogą one wzrosnąć ze względu na wydarzenia w Japonii, więc jak ktoś planuje kupić choćby tą grafikę to chyba nie ma na co czekać.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest cichsza jak poprzednia w IDLE to już duży + wieczorem coś pogram to zobaczę jak pod obciążeniem po kilku godzinach w SC2

w budzie mam tylko 2 wentylatory tj. Zasilacz + grafika wiec jest słyszalna mimo wszystko.

Dołączona grafika

 

zapłaciłem 1052zł brutto wysyłka była gratis :-) jechała wraz z częściami kumpla B-)

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... I kurde... Jak gram w coś nowszego niż cs :P lub furmarka odpalam to karta zaczyna dziwnie piszczeć... Trochę nie przyjemne to jest (choć do końca nie wiem czy to karta, ale skoro furmark obciąża w zasadzie tylko GPU to tylko ta opcja jest możliwa). Można to jakoś wyeliminować? Problem od nowości w sumie występuje...

 

I co nikt nie jest w stanie mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nie jest w stanie mi pomóc?

 

Najprawdopodobniej piszcza cewki , nie jest to szkodliwe lecz obejmuje to gwarancja. Mozna to zniwelowac zalewajac cewki zywica. Ale w Twoim wypadku lepsza gwara.

Tez tak mam lecz mi to nie przeszkadza , bo podczas obciazenia zawsze cos leci z kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej piszcza cewki , nie jest to szkodliwe lecz obejmuje to gwarancja. Mozna to zniwelowac zalewajac cewki zywica. Ale w Twoim wypadku lepsza gwara.

Tez tak mam lecz mi to nie przeszkadza , bo podczas obciazenia zawsze cos leci z kolumn.

 

Dzięki za odpowiedź :) Oddam więc na gwarancję jak płytę wymieniać będę na B3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie zdaje ,czy na razie kto by nie kupił msi to narzeka?Ja rozmyślam nad palitem sonic albo nad msi.Zastanawia mnie tylko ile trzeba skrecic ten wentyl zeby wyszlo max 37db w load.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie zdaje ,czy na razie kto by nie kupił msi to narzeka?Ja rozmyślam nad palitem sonic albo nad msi.Zastanawia mnie tylko ile trzeba skrecic ten wentyl zeby wyszlo max 37db w load.

 

To chyba nie do końca tak :). Karta jest fajna, wydajna i jak już się to wszystko ogarnie to nie taka głośna - pod warunkiem, że godzimy się na wyższe temperatury... Ja miałem problem z głośnością ponieważ startowałem z pozycji, gdzie najgłośniejszym elementem kompa były dyski Samsunga i generowany przez nie szum ( Accelero X1 na karcie, wszędzie noiseblockery, także w zasiłce)... Co od 37 decybeli - nie mam pojęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi sie zdaje ,czy na razie kto by nie kupił msi to narzeka?Ja rozmyślam nad palitem sonic albo nad msi.Zastanawia mnie tylko ile trzeba skrecic ten wentyl zeby wyszlo max 37db w load.

 

42-45% i to spokojnie starcza w grach

Dołączona grafika

z automatu jest głośno manualny profil i masz po problemie, MSI z tego powodu ustawiła taki profil by jechać z VGPU , bo z takim profilem elegancko się podkręca 1050Mhz pękło bezproblemowo, na stock V 970.Karta ogólnie jesy udaną konstrukcją chyba że szukasz naprawdę cichej karty ale w tym przedziale wydajnościowy nie znajdziesz takiej chyba że zmienisz chłodzenie na bardziej wydajne.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...