Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marantz5003

którą z tych dwóch kart wybrać? Jak ten msi się kręci? która ma lepsze chłodzenie..

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 560 Ti Super OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

Karta graficzna MSI GeForce GTX 560 TX-Ti Twin Frozr II OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - Sklep internetowy Agito.pl

 

ten gigabyte ma 950mzh czy 1000mhz na rdzeniu bo w testach podają 1000 a w sklepach 950.

To jak to w końcu jest? chcę tego gigabyta z 1ghz. Są dwie wersje? 950mhz i 1000mhz? czy jak bo już się pogubiłem ;(

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak są dwie wersje - tutaj jest GV-N560SO-1GI-950. Lepsza opcja, bo fizycznie to identyczne karty, a ta jest ciut tańsza a na 1000 się podkręci, jeśli ci to będzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Tak są dwie wersje - tutaj jest GV-N560SO-1GI-950. Lepsza opcja, bo fizycznie to identyczne karty, a ta jest ciut tańsza a na 1000 się podkręci, jeśli ci to będzie potrzebne.

 

Czy w tych kartach można fleshować bios i czy są już odpowiednie narzędzia do tego?

 

która z tych dwóch kart jest lepsza? brać msi czy gigabyte? jest pomiędzy nimi jakaś różnica w budowie? lepsza sekcja lepsze pamięci? która lepiej się kręci?

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpowie mi ktoś jak wgrać bios do mojego Zotac`a z tego linku ?

techPowerUp! :: VGA Bios Collection: Zotac GTX 560 Ti 1024 MB

 

edit:

znalazłem taki opis

Flashowanie BIOS w kartach nVidia:

- Przywracamy wszystkie domyślne ustawienia karty i wyłączamy programy do jej overclockingu.

- Nagrywamy na czystej dyskietce program nvflash.exe, oraz plik z nowym BIOS, który zamierzamy wgrać.

- Resetujemy komputer i włączamy go z przygotowanej przez nas dyskietki.

- Za pomocą komendy nvflash.exe –b=1 stary.rom wykonujemy kopie bezpieczeństwa firmware’u.

- Wpisujemy polecenie nvflash.exe bios.rom (gdzie bios.rom to nazwa nadana przez nas plikowi z nowym BIOS z rozszerzeniem rom) i postępujemy zgodnie ze wskazówkami programu.

- W wypadku gdy powyższa metoda nie zadziała należy posłużyć się komendą z dodatkowymi parametrami: nvflash.exe –f bios.rom –u –p. Komenda ta nakazuje programowi wgranie BIOS pomimo braku zgodności typu układu i producenta.

- Restartujemy komputer.

wszystko rozumie ale ja mam pliki *.bin a nie *.rom

 

po co chce wgrać ten bios a no po to aby karta nie chodziła non-stop na 50% mocy bo Zotac jako jedyny nie ma profilu Low Power.

Performance Level 0

Core Clk: 51.00 MHz

Mem Clk: 68.00 MHz

Shader Clk: 101.00 MHz

Voltage: 0.9500 V

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie która z tych kart wybrac? Niestety nie widzę w żadnym sklepie gtx560 ti soc 1ghz wszędzie są tylko 950mhz /.../

 

A czy nie prościej będzie kupić Sapphire Radeona HD6950 1GB i zmodować go na HD6970? Moim zdaniem o wiele bardziej opłacalne rozwiązanie niż GTX 560 Ti SOC.

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podpowie mi ktoś jak wgrać bios do mojego Zotac`a z tego linku ?

techPowerUp! :: VGA Bios Collection: Zotac GTX 560 Ti 1024 MB

 

edit:

znalazłem taki opis.... wszystko rozumie ale ja mam pliki *.bin a nie *.rom

po co chce wgrać ten bios a no po to aby karta nie chodziła non-stop na 50% mocy bo Zotac jako jedyny nie ma profilu Low Power.

 

Wyedytuj bios programem nibitor i zapisz go do pliku, wtedy zmieni sie rozszerzenie na .rom.

 

A tu masz sposob flashu z dyskietki i pendrive:

 

Poradnik do flashu biosu kart nvidii...

 

Sprawdz tylko, czy nibitor masz najnowszy i flasher.

 

Osobiscie wybral bym msi.

Pewnie dla tego, ze moj gigashit wyciagnal kopyta i juz nigdy nie kupie grafiki z pcb tej firmy.

 

Kup wersje 950 mhz.

Potem sam w biosie sobie podniesiesz do 1000 mhz.

5 minut roboty, jezeli jest aktualny nibitor i flasher do msi 560 ti (niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia).

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

jeśli nie ma to pewnie nie długo się pojawi.. co do radeona ciekawa propozycja jednak mnie bardziej podobają się konstrukcje referencyjne z turbinką i obudową która wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz obudowy. Wszystkie hd6950 dają się modować czy tylko nie których producentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie ma to pewnie nie długo się pojawi.. co do radeona ciekawa propozycja jednak mnie bardziej podobają się konstrukcje referencyjne z turbinką i obudową która wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz obudowy. Wszystkie hd6950 dają się modować czy tylko nie których producentów?

 

Prawda jest taka, że konstrukcje referencyjne HD6950 z 1GB pamięci nie istnieją, są tylko niereferenty (jeśli można to tak nazwać) poszczególnych producentów, z czego moduje się tylko model Sapphire. Są też HD6950 z 2GB pamięci, tutaj modują się tylko referenty czyli te z turbinką z jednej strony. Podobno moduje się też model MSI z chłodzeniem TwinFrozr III, ale nie wiem na ile to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posidam MSI 560 Ti TwinFrozr II OC. Karcioszka jest przyzwoicie cicha w idle, ale zawsze może być lepiej. Jej wentylatory działają na 40% i nie dają się bardziej zwolnić... Możecie podpowiedzieć, jak mogę obniżyć obroty wentyli bez modyfikacji biosu? MSI Afterburner nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast GTX 560 Ti lepiej wziąć Radeona HD6950 1GB:

Asus Radeon HD6950 1GB 256bit (EAH6950/2DI4S/1GD5) - Ceneo.pl

SAPPHIRE Radeon HD6950 1GB DDR5 256bit PCI-E (11188-01-40G) - Ceneo.pl

Karty te dają się zmodować na Radeona HD6970, dzięki czemu osiągniesz wydajność na poziomie GTX 570 oszczędzając na tym kilkaset zł. Nawet niezmodowany HD6950 jest wydajniejszy od GTX 560 Ti, więc jak dla mnie wybór jest oczywisty.

 

PS. Nie kupuj w komputroniku, ten sklep ma chyba najwyższe ceny na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja zadałem pytanie odnośnie przekłamań 2D w 560Ti, czy to rzeczywiście się potwierdza. Oczywiście te karty są porównywalne wydajnościowo. O czym świadczą testy nie tylko na PurePC. Przewaga, jak dla mnie istotna, 560 Ti to długość karty, bo chodzi mi o wymiary mojej budy. W Komputroniku nie zamierzam kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Przymierzam się do kupna karty opartej na 560 Ti. Jednak przez przypadek przeczytałem komentarz na stronie Mój odnośnik szósty komentarz ( opinie użytkowników ) od góry. Czy rzeczywiście są takie kłopoty w 2d?

 

Mam MSI 560Ti TwinFroz (kupowaną w Komputroniku - było jakieś fajne promo i 560 była niemal najtańsza właśnie tu ! :P ) i potwierdzam, że bywają jakieś kłopoty ze sterami. Doświadczyłem tego na filmie *.mvk czy jakimś innym formacie z kompresją x264 (odtwarzacz VLC i MPC Home Cinema ze sprzętowym przyspieszeniem). Parę min. oglądania, później freez, i reset sterownika (lub kompa).. Sterów (nie jestem u siebie więc nawet nie wiem jaki) nie zmieniałem jeszcze, bo neta było brak, ale kłopoty były głównie na W7 x64, ponieważ na Viście HP x64 było "spokojniej". Z grami nie doświadczyłem problemów. Innych aplikacji używających GPU do obliczeń nie posiadam, więc nie wiem czy problemy i tam występują)

 

P.S. Dyskusję co lepsze do kupna a co nie, przenieście w odp dział !!

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas przewijania stronki z kilkoma reklamami lub filmikami z youtube obraz strasznie nie jest płynny.. Wyraźnie widać, że "tnie". Zmieniam stery z 270.61 na 275.33 i czyszczę adoba.. Oby pomogło..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Twoich wypowiedziach przypominają mi się moje boje z radeonem Sapphire 5770. Wymiana sterowników nic nie dawała, podnoszenie taktów też, bo podobno radeon (Sapphire) tak wymyślił sprawę oszczędzania energii, że aż się sterowniki resetowały. Dopiero wymiana karty na inny model Sapphire (inna budowa) też 5770 sprawę rozwiązało. A działo się to tylko w trybie 2D w 3D wszystko chodziło jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero Xtreme Plus może sprawiać problemy przy montażu na MSI GTX 560 Ti HAWK (Twin Frozr III) na wersję Twin Frozr II pasuje, ale Hawk ma odrobinkę przesunięte GPU w stronę śledzi i końce rurek cieplnych mogą nieco o nie zahaczać. Można go na siłę przykręcić, ale wówczas może nam nieco wykrzywić śledzia.Takie małe ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupile 560 OC od Asusa (z 4850). Wrazenia ?

 

Koniec cholernych problemow z teksturami i grami (JUUPI)

PhysX, teselacja + JAKOSC...

 

Po HDMI z 4850 obraz mial jakby sporo mrowek, teraz czysciutko :)

 

Zielono mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z temperaturą na mym MSI GTX 560 Ti HAWK. Na standardowym chłodzeniu Twin Frozr III przy otwartej obudowie i tylko po pierwszym teście w 3DMark Vantage mam 80*C przy obrotach rzędu 81%. Przy zamkniętej budzie jest to 85-87*C przy 90% obrotów. Poprawki i zmiany pasty nic nie dają. Zmiana na inny cooler typu Gelid Icy Vision nic nie daje, jest nawet gorzej bo GPU osiąga 95-97*C przy obrotach rzędu 1500 obr/min. Nie wiem co jest grane, radiator jest gorący, styk z rdzeniem jest. Cokolwiek włączę momentalnie temperatura skacze do poziomu 80-90*C a wentylatory dobijają do 100%. Czyżbym miał jakiś wadliwy przegrzewający się egzemplarz? Według testów nawet podkręcony Hawk nie powinien przekraczać 70*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator jest gorący a czy płytka po drugiej stronie rdzenia jest też gorąca? Bo przy tych tempach, to powinna parzyć.. Może masz walnięte czujniki (płytka niewiele cieplejsza jak radiator chłodzenia) lub maksymalnie "krzywy" IHS kryjący GF114, lub coś nie tak z "połączeniem" rdzeń - IHS (temp z drugiej strony rdzenia, znacznie wyższa)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem temperaturę radiatora (czujnik umieściłem na jednej z rurek cieplnych tuż przy rdzeniu) i rewersu karty nad GPU podczas dwóch pierwszych testów w 3DMark Vantage:

 

Radiator max 63*C

Tył karty max 84*C

Temperatura z GPU-Z max 93*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie widac, ze gpu zle przekazuje cieplo na radiator.

Skoro paste zmieniales, chlodzenie poprawnie montowales, a temperatura rdzenia jest tak wysoka i szybko rosnie, to pozostaje wnioskowac, ze rdzen zle oddaje cieplo do ihs.

Trzeba by reklamowac karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zamontowanym Accelero Xtreme przy 86% obrotów w trybie auto karta osiąga 85*C w zamkniętej obudowie, po dwóch pierwszych testach w 3DMarku Vantage. W internecie znalazłem kilka osób z podobnym problemem. Te temperatury nie zgadzają się z tym co widziałem w testach, gdzie karta ta jest jedną z najchłodniejszych GTX 560 Ti. Z zamontowanym standardowo coolerem Twin Frozr III nie da się jej używać. Raz hałas, dwa obawa że zaraz "spłonie". Ciekaw jestem czy uznają mi gwarancję, a jeżeli uznają czy nie otrzymam innego modelu z taką samą wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...