Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam gruby problem z karta gigabyte gtx 560 ti

Nie wiem czy wiecie ale seria tych kart jest uszkodzona,bardzo latwo to wywnioskowac googlujac.Gdy kupowalem ta karte a raczej calego pc wiedzialem na co sie pisze lecz wtedy myslalem ze bedzie latwo to obejsc i uzywac tej karty bezproblemowo-ludzie pisza ze wystarczy zwiekszyc napiecie rdzenia i cieszyc sie dobra karciocha lecz u mnie to nie pomoglo.

Problem wyglada tak-komputer mam od czwartku juz 3 raz karta wysypala mi artefakty takie jak te http://i.imgur.com/yK2dM.jpg - nie jest to moje zdjecie tylko innego uzytkownika innego forum co swiadczy o tym co juz napisalem czyli ze problem jesr masowy

Mi rowniez 3/3 razy artefakty wysypaly sie w filmie,tylko ze z dysku-zwiekszanie napiec,reinstal sterownikow -nie pomoglo.

Karta wysypuje sie w roznych odstepach czasu nawet kilkudziesiecio godzinnych,nie ma reguly

Ten problem wymaga specjalistycznego podejscia tzn kogos kto mial juz ten problem

Spytam jeszcze czy warto taka karte oddawac na serwis?jakos mi sie zdaje ze nic sie nie da zrobi z karta ktora jest zepsuta od urodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda po prostu na trefny egzemplarz karty (uwalony rdzeń albo pamięci). Też mam 560TI i miałem problemy ze stabilnością, ale miały one miejsce w okolicach listopada zeszłego roku (i objawiały się BSODem albo przycięciem się gry na kilkanaście-kilkadziesiąt sekund). Odkąd w połowie grudnia nVidia wreszcie zrobiła odpowiednie stery, jest pięknie. Ale problemy, jakie ty masz, wcale nie wyglądają na za niskie/wysokie napięcie, ale na uwalone pamięci/gpu. IMHO zwrot do sprzedawcy z adekwatnym opisem (i najlepiej zdjęciem problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Zotac`a 560Ti AMP!

 

2 tyg. po tym jak zainstalowałem ostatnie sterowniki 301.42 dzieja sie dziwne żeczy tj. odpalam gre i w losowych momentach jest frezze czarny ekran monitor gasnie po czym gra rusza po 1-2sec. albo czasem sie zawiesi i tylko reset.

 

jak zdąże wyjsc na pulpit Win 7 komunikuje że jest konflikt Kernel 301.42 sterownika Nvidia

 

temp. w normie przy obciązeniu podczas 5-6h. grania nigdy nie miałem więcej jak 70c niegdy nie było artefaktow itp.

 

czy aby najnowsze sterowniki są nie dokońca dobre do 560Ti ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zmieniłem kartę graficzną. Przesiadłem się z radeona HD4890 na Gigabyte GTX 560. Niestety komp nie jest stabilny. Aktualnie usiłuję grać w Assassins Creed Revelations, ale po kilkudziesięciu minutach gry mam zwis (albo wyjście do pulpitu, albo reset kompa). Furmark chodził godzinę w okienku i bez problemów, natomiast w trybie pełnoekranowym restart po kilku minutach. Przy próbie odpalenia nTuner mam natychmiastowy reset.

 

W AC obciążenie GPU wynosi około 40%, temperatura nie przekracza 44st a napięcie 12V wynosi 12,15V (miernik)

karta siedzi na płycie Asus P5N-E Sli, zasilana jest Taganem 400W

 

Jakieś pomysły co sprawdzić? Czy to zasilacz jest za słaby?

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź, ale chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie. Wydaje się, że pomógł upgrade biosu płyty głównej.

Niby abecadło, ale nie myślałem że bios datowany na 2009r coś zmieni, tym bardziej, że changelog na to nie wskazywał.

 

Zastanawia mnie jeszcze ten zasilacz, ale chyba gdyby nie wyrabiał miałbym jakieś skoki na linii 12V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...