Skocz do zawartości
Gość chaos`theory

GeForce GTX 560

Rekomendowane odpowiedzi

Którą karciochę byście wybrali, model 560ti. Asusa czy Gigabyte ? Kolega chce zamówić i ma dylemat którą wziąć bo cena prawie identyczna.

Edytowane przez sPiDeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Howg!

Pytanie - wie ktoś może, jaki rozstaw otworów ma 560 Ti od Palita? Od jakiegoś czasu zamierzam się przesiadać na i5 z nową grafiką i chcę zrobić to bez rozbierania WC - 460GTX od Palita miał rozstaw taki jak 8800GT i dlatego celowałem w tę kartę, ale coraz bardziej interesuje mnie 560 Ti.

Będę wdzięczny za każde info na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść slot pcie, sprawdź kabel dvi, wtyka w monitorze i sam monitor. Ostatecznie zasilacz i syf w systemie.

 

Inna karta na PCI-E (GeForce 9500 GT) działa więc to raczej nie slot,kabel DVI,wtyczka w monitorze i moniotr. Zasilacz jest nowy Corsair TX650 V2 więc to również raczej odpada. Co do systemu to robiłem format (Vista Home Premium 32 Bit). Dziś spróbuje zmienić system na Windows 7 64 Bit i zobaczymy czy ty pomoże. Co jeszcze powinienem sprawdzić ?

 

#Edit

 

Zainstalowałem Windows 7 64 Bit i jest jeszcze gorzej. Nie zdążę zobaczyć pulpitu a już mi się komputer resetuje. Jakieś rady ?

 

Czy istnieje taka opcja, aby sterownik karty graficznej przestawał odpowiadać z powodu płyty głównej (MSI P43 Neo-F. Czytałem , że może to pomóc:

 

* ustawienie częstotliwości PCI-E na 100, 103, 105 lub 110 MHz

* ustawienie “na sztywno” ile mocy ma dostarczać slot PCI-E

* wymuszenie działania trybu PCI-E x4 lub x2

* manipulacja napięciem NB

 

Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez Sheio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sheio

Co prawda nie rozwiąże twojego problemu ale powiem coś o mojej geforce 560 ti od gigabyta. Trzy dni temu zainstalowalem najnowsze sterowniki 280.26. (Nvidia 1 dzień później oświadczyla że sterowniki są wadliwe i niezaleca ich instalować dopóki nie naprawią problemu - o dziwo dalej są do ściągnięcia). Po ich instalacji zaczął się problem. Podczas uruchamiania systemu (win 7 64bit) monitor mrugał do momentu wczytania się systemu(tak jakby brakowalo sygnału). Mało tego - gram w GTA a tu nagle brak obrazu (normalnie słychać dzwięk ale nie ma obrazu-pomógł tylko restart). Myslałem że to wina gry , ale podzcas przeglądania internetu znowu znikł obraz - ale tu już wystarczyło poruszać myszką i obraz się po chwili pojawił wyświetlając napis "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność...". Zainstalowalem poprzednie sterowniki 275.33 i problem zniknął - monitor nie mruga przy uruchamianiu i nie znika obraz podzczas pracy w systemie. Płytę główną mam AsRock p67 pro3. Niewiem jakich sterowników próbowaleś, ale myślę że to po ich stronie lezy wina. Ogólnie to sterowniki do serii 5 chyba nie są jeszcze dopracowane bo rózne błędy ludzie zgłaszają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,że próbujesz mi pomóc.

Problem w tym ,że instalowałem różne wersje i żadna nie działają. Zmieniłem system i też nic. Być może zmiana biosu w płycie głównej by pomogła, ale boję się ją przeprowadzić, bo jak coś się nie uda to już płyty nie naprawie. I teraz jestem w kropce spróbować zaktualizować bios czy kupować nową płytę główną. Chociaż stara płyta obsługuje PCI-E 2.0 i teoretycznie wszystko powinno działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak czytam o tych problemach 560Ti i się dziwie ja swoją kartę mam od 5 miesięcy zaliczyła już 12h. maratony grania w SC2 gdzie niejednokrotnie osiągała temp. ponad 80c pracując tak kilka godzin i do dziś jej nic nie ma sterowniki aktualizuje tak jak pojawiają się na stronie Nvidi 275.33 nie było problemu i obecnie 280.26 tak samo wszystko śmiga

 

moja rada

- pożyczyć ina 560Ti i sprawdzić na swojej MBO

- swoją 560Ti sprawdzić na innej MBO

- nie wiem jaki masz servis ale zaniósł bym całego kompa i pokazał że w twojej konfiguracji karta nie działa... i niech sprawdzą co jest tego powodem

- może wydaje się być niemożliwe ale zasilacz masz uwalony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Nie mam żadnego znajomego ,który posiada 560ti

-to mogę sprawdzić

-kartę kupiłem w esc.pl i tam ją wysłałem, więc całego kompa tam nie wyśle

-zasilacz nowy (też kupiony w esc.pl razem z GPU) wątpię żeby to była wina zasilacza bo udało mi się zrobić test w 3d marku.

 

Wydaje mi się ,że to wina MBO. Pozostaje decyzja ryzykować aktualizacje BIOS w MBO czy kupować nowe MBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że to wina MBO. Pozostaje decyzja ryzykować aktualizacje BIOS w MBO czy kupować nowe MBO.

 

aktualizacja bios w MBO to chyba nie jakiś mega wyczyn ?

 

 

tutaj ostatni z 2009-11-24 więc trochę czasu już minęło...

http://pl.msi.com/product/mb/P43D3-Neo-F.html#Download

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli coś pójdzie nie tak to płyty już nie uratuje.

 

Jak piorun uderzy w linie napięcia, to komputer też się może spalić - więc lepiej wogóle go nie włączać. Takim tokiem rozumowania problemu nie rozwiążesz - dotychczasowe metody nie pomogły, trzeba spróbować kolejnej - w tym przypadku aktualizacji BIOS'u - demonizowanie jej jako czegoś strasznie ryzykownego to lekka przesada. Edytowane przez boroveeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupiłem w czwartek ASUSa GTX 560 TOP (nawet kupiłem 2, jedną dla siebie drugą dla kumpla). Niestety moja wygląda na zepsutą. W grach pojawiają się artefakty (Crysis, Bad Company 2) lub gry się zawieszają na 15-30s (Borderlands). Furmark zawiesza się lub robi BSOD po max 19min.

 

Sądzę, ze karta się przegrzewa. Moja dobija do 80stopni gdzie kolegi tylko do 67. Zakładam zatem, że moja po prostu jest źle złożona. Artefakty pojawiają się nawet gry karta ledwo dobija do 60 stopni.

 

Testowałem różne sterowniki, odkręcałem procesor, zmniejszałem taktowanie karty do stockowego (domyślnie jest 925), podnosiłem napięcie karty i nic nie pomaga. Zasilacz powinien dawać radę bo to BeQuiet! Dark Power 550W (44A na liniach 12V).

 

Jakieś jeszcze pomysły, czy pozostaje tylko RMA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest jaki jest

kupiłem 2, jedną dla siebie drugą dla kumpla

(...)

Jakieś jeszcze pomysły, czy pozostaje tylko RMA?

 

Pozostaje zabrać swoją do kumpla i sprawdzić u niego. Gdy dwie karty będą pracować w takich samych warunkach (to same mobo, zasilacz, warunki chłodzenia) wtedy najłatwiej je porównać i sprawdzić któraś nie jest walnięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zabrać swoją do kumpla i sprawdzić u niego. Gdy dwie karty będą pracować w takich samych warunkach (to same mobo, zasilacz, warunki chłodzenia) wtedy najłatwiej je porównać i sprawdzić któraś nie jest walnięta.

 

Taki jest właśnie plan przed ewentualnym RMA, ale chodziło mi jeszcze o to czy czegoś innego może nie przeoczyłem ;) Na razie wywaliłem tego GTX'a i wróciłem do starej karty i wszystko śmiga nawet na tych samych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zabrać swoją do kumpla i sprawdzić u niego.

2 minuty furmarka i "Driver has stopped responding". Pozostaje zatem tylko reklamacja. Inna sprawa, ze u kumpla moja karta się aż tak nie grzeje, czyli muszę popracować nad wentylacją swojej obudowy, ale to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem dotyczący MSI GeForce GTX 560 Ti TwinFrozr II/OC. Otóż czy wydawany hałas i temperatury, które opiszę poniżej są normalne dla tego modelu karty?

Gdy karta jest uruchomiona to przystawiając ucho do wnętrza otwartej obudowy słyszę, że wydaje dźwięki jak grające świerszcze. Gdy testowałem ją w Furmarku ćwierka jak skowronki. Natomiast gdy jestem w menu gry np. w Wiedźminie(1) lub podczas gdy karta graficzna jest mocno obciążona, karta wydaje ciągły pisk (trochę jak w starych telewizorach?).

Wszystkie ustawienia są ustawione na fabryczne, tj. nic z nią nie robiłem, nic nie zmieniałem.

 

Oprócz hałasu martwi mnie jeszcze fakt, że podczas testu Furmark 1.9 temperatury po niecałych kilku minutach (3-4) osiągają wartości rzędu 90-95*C w załączonym GPU-Z, po czym w obawie o uszkodzenia przerywam test. W recenzjach, ten model karty sięgał temperatur około 70*C. Niestety, nie sprawdzałem jakie temperatury karta osiąga w grach.

 

Aktualne sterowniki to 275.33 , ponieważ nowsze 280.26 są wadliwe dla wielu użytkowników, w tym dla mnie, gdzie błędy objawiały się wyłączającym się monitorem, oraz powrotem obrazu z komunikatem o problemie ze sterownikiem

 

Czy mogę coś na to poradzić? Proszę o rady i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta wysłana na gwarancję. Wróciła naprawiona. Z tego co się dało zauważyć podniesione zostało napięcie z 1.013V na 1.025V, czyli pewnie nowy BIOS został wgrany. Aktualnie karta pracuje stabilnie i nic się nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu w Saturion kupiłem msi 560TI TFII- podziałała 1 dzien a potem sukcesywnie załatwiła mi system- zaczęło się od zawieszania sterownika, braku obrazu przy rozruchu, BSODY i na końcu brak obrazu na stałe(ew bsod) przy zainstalowanych sterownikach. Bez sterowników działała(?). Podobne objawy na dwóch różnych komputerach i rożnych sterownikach- RMA.

Teraz cudny sklep chce mi zwrócić pieniądze bo twierdza ze firma MSI nie ma tych kart(!!!). Cóż kart są w różnych sklepach dostępne więc nie rozumiem specjalnie jak to możliwe że producent może nie mieć kart klasy mainstream na stanie?

O co tu biega? Ktoś sie może orientuje na jakiej zasadzie sklep rozlicza się z dostawcą?Bo może ze względu na wzrost cen nie opłaca im sie raczej zwracać karty...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co tu biega? Ktoś sie może orientuje na jakiej zasadzie sklep rozlicza się z dostawcą?Bo może ze względu na wzrost cen nie opłaca im sie raczej zwracać karty...?

 

Jest dokladnie tak jak piszesz, przechodzilem przez to kilka razy. Przykladowo kupilem modem za 100 zl i po 5 miesiacach padl, zanioslem do sklepu, oni do producetna wyslali, po tyg telefon zebym przyszedl, przychodze a tu 100 zl lezy :) mowia ze dostawca nie ma ich na stanie i moge czekac dlugo lub dadza mi jakiegos innego ktorego ja nie chce. Tez jest taki sam model w sklepie mojegozepsutego modemu ale od innego dostawcy i kosztuje juz 120 zl. Jest to smutne, nie jest to wina sklepu tylko kapitalizmu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako ze ostatnio zainteresowal mnie battlefield 3, chcialbym nieco lepiej przygotowac do niego swoj pc (obecnie 9800gt).

 

Zwrocilem uwage na podkreconego gtx 560 od asusa:

ASUS GTX 560 1024 MB DDR5 256 bit DVI HDMI TOP! (1836401041) - Aukcje internetowe Allegro

 

I tu moje pytanie: czy 450 watowy corsair to pociągnie?

 

Reszta mojego sprzętu to

*e8200 @ 3,2Ghz

*4x1GB ddr2 patriot

*mobo abit ip35-e

*2x hdd

 

W dodatku moja plyta ma pci-e w wersji 1.0. Czy karta bedzie przez to bardzo ograniczona?

Edytowane przez Quest_m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...