Skocz do zawartości
janio

Kononowicz potrzebuje naszej pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszyscy pamiętają Krzysztofa Kononowicza, kandydata na prezydenta Białegostoku.

 

Okazuje się, że teraz ten facet, potrzebuje pomocy, jest zadłużony przez zaległe rachunki, a w dodatku człowiek, który jest odpowiedzialny za cały szum w okół niego, bezczelnie nagrywa jego błagalne prośby o pomoc i umieszcza je na youtube.

 

Jedna rzecz, to doprowadzić do odpowiedzialności Adama Czeczetkowicza.

 

Druga, WAŻNIEJSZA, to pomóc jak się da Panu Krzysztofowi.

 

Więcej info na ten temat na wykopie:

 

Adam Czeczetkowicz znęca się nad Kononowiczem - pomóżmy nagłośnić sprawę! - Wykop.pl

 

Zobacz: Akcja pomocy dla Krzysztofa Kononowicza - Wykop.pl

 

I wpis na blogu organizatora akcji:

 

Wykopowa zbiórka dla Krzysztofa K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że teraz ten facet, potrzebuje pomocy, jest zadłużony przez zaległe rachunki, a w dodatku człowiek, który jest odpowiedzialny za cały szum w okół niego, bezczelnie nagrywa jego błagalne prośby o pomoc i umieszcza je na youtube.

 

Ciekawe kto by o tych długach usłyszał, jakby nie "bezczelne nagrywanie" wrzucone na youtube. Zresztą Kononowicz nie zachowuje się, jakby mu kamera przeszkadzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, dzięki temu, że gościu nakręcił ten filmik ludzie wiedzą o problemach finansowych Kononowicza.

 

Secundo, czemu ktoś ma spłacać jego długi, które on sam zrobił? Za mnie nikt rachunków opłacać nie będzie.

 

Nie neguje pomocy dla niego, ale jednak żyjemy w czasach gdzie trzeba zapracować na wszystko samemu. Przykre ale prawdziwe.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://padre777.wordpress.com/2010/12/14/wykopowa-zbiorka-dla-krzysztofa-k/

 

Witam Was o tej wczesnej porze :)

I odrazu podaję co się dzieje w sprawach „Karpia dla Krzyśka”

Na koncie bankowym mamy:

2 879,18 PLN

Na PayPalu mamy:

190,85 PLN

32,00 USD

6,47 GBP

:blink: nie rozumiem tej akcji.

No dobrze niechaj ludzie zbierają, nic nie mam przeciwko, ale takich jak ten Kononowicz są tysiące.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: nie rozumiem tej akcji.

No dobrze niechaj ludzie zbierają, nic nie mam przeciwko, ale takich jak ten Kononowicz są tysiące.

 

Ja też nie rozumiem po co w ogóle to jest rozdmuchiwane <_< Zbierać pieniądze na czyjeś rachunki :mur: Są chyba ludzie którym ta kasa bardziej by się przydała...
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest taka akcja robiona to chyba ktoś powinien zadbać by na 1000% pieniądze nie poszły dla Czeczetkowicza, tylko osoba zbierająca na konto, powinna płacić bezpośrednio za konkretne rachunki. Ja w tym jednak wyczuwam interes Czeczetkowicza który wzbogacił się na Kononowiczu, a że teraz nikt go już nie chce zapraszać, źródełko się wyczerpało to jeszcze chce jakieś ochłapy zebrać, jak na razie ~3k.

 

Ja tam płacić nie mam zamiaru, ale tych co płacą przestrzegam przed wałkiem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biadolenie, że takich jak on są tysiące, można porównać do setek tysięcy czekających na przeszczep serca, który dostanie tylko kilkaset z nich.

 

Obyście Wy nie zostali wykorzystani i postawieni pod ścianą z nożem przy gardle. Życie zaskakuje.

 

A tak poza tym, to akcja przyniosła efekty:

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biadolenie, że takich jak on są tysiące, można porównać do setek tysięcy czekających na przeszczep serca, który dostanie tylko kilkaset z nich.

 

Obyście Wy nie zostali wykorzystani i postawieni pod ścianą z nożem przy gardle. Życie zaskakuje.

 

A tak poza tym, to akcja przyniosła efekty:

 

 

Nie, nie.

Czekanie na przeszczep serca można porównać właśnie do jego sytuacji. Są tysiące takich jak on, ale dzięki rozgłosowi to jemu ludzie pomogą. I takimi właśnie ludźmi gardzę. Bo nie nie kupią schorowanemu sąsiadowi bez emerytury odrobiny węgla na zimę. Wolą zamiast tego, mieszkając np. na Śląsku, poszukać kogoś z Białegostoku. Bo tak jest wygodniej? Bo można się pochwalić w towarzystwie, że dało się parę groszy, niczym na "adoptowane" zwierzątko w ZOO?

 

I proszę, nie pisz o stawianiu pod ścianą. Nie masz pojęcia komu ktoś bliski zginął w wypadku, kto odwiedza na cmentarzu samobójcę, a kto co miesiąc kupuje nierefundowane leki dla nieuleczalnie chorego.

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram m4r-a.

Nie dałbym mu ani grosza. Za co? Tylko dla tego, że jest sławnym internetowym idiotą i sam się wpędził w problemy? Słaby powód...

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sysak ma rację! Dlaczego mielibyśmy sponsorować jego zaniedbania? Że niby na rachunki nie miał? A pracować się chce? Znam takich jak on (nie do końca zdrowych na umyśle), im się chce rano wstać śnieg odgarniać. Co nie zabije to wzmocni więc panie Krzysztofie więcej chęci do działania.

 

PS. Te łebki co były u niego w domu robiły to wszystko 4fun czy jak?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech idzie do Rydzyka skoro taki wierzący to może coś dostanie, z drugiej strony szkoda chłopa są różne sytuacje losowe i każdy może się znaleźć w takiej sytuacji (tyle że nie każdy to na tym forum rozumie)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co muszę nagrać i wrzucić na Youtube, żeby "ktoś" mi spłacił hipotekę? Niewiele tego jest, nawet nie 80k, no co :>

 

Nędzny szantaż emocjonalny w rodzaju "a jakby ciebie to spotkało?" tylko mnie utwierdza w przekonaniu, żeby "na Konona" nie wysłać ani złotówki. Miało nie być niczego, to nie będzie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Jonas, idealne podsumowanie!

 

Nie no, w ogóle ten temat, wyciąganie czegoś takiego tu na forum ludzi bądź co bądź zdrowych umysłowo o jakimś tam pojęciu i własnym mózgu, uważam za totalną pomyłkę. Równie dobrze możemy o płaczącej na koncercie Lady "Gadze" popisać. Proszę Was...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam przekazywanie jakiejkolwiek sumy pieniędzy na pokrycie czyichkolwiek długów. <_< Znam co najmniej 2 osoby, które już kilka razy były zadłużone po uszy i tylko dzięki pomocy finansowej rodziny/znajomych/... szybko wychodziły z długów. I zaraz zapytacie co z tego. Ano to, że nie nauczyły się niczego. Po jakimś czasie okazywało się, że ci osobnicy są znowu zadłużeni. Zgodnie ze staropolskim powiedzeniem łatwo przyszło, łatwo poszło nie nauczyli się pokory. Ba 1 z tych osobników tak się rozzuchwalił, że zamiast dziękować tym wszystkim ludziom dobrej woli, to uważa wszystkich, którzy przekazali mu pieniądze za frajerów, których można łatwo doić z kasy... :mur:

Dlatego IMO każdy sam powinien spłacać swoje długi, może się taka osoba przy okazji nauczy, że pieniądze nie spadają jak manna z nieba.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@benek Mam kogoś takiego w rodzinie. Ta osoba była w stanie przepuścić 360k spadku nie nabywając nic namacalnego (nawet auta), ładując w jakieś bezsensowne inwestycje (budowa altanki grilowej wykorzystanej 1 raz na inauguracji i potem może z 5 razy, wymiana 5-cio letniego CO na takie co można pilotem ustawiac w każdym pokoju) i kończąc teraz po 4 latach (to wychodzi > 7k miesięcznie :blink: ) na pożyczaniu 20,30 zetek na paliwo żeby do domu dojechać. Ale z drugiej strony pozwala sobie na wypady kino + duży popcorn + duża cola i zestawy z KFC po czym wychodzi z kina i mówi że nie ma już nic paliwa w baku i nie wie jak dojedzie. I do tego ciągłe narzekanie jak to jest ciężko, że pracy nie ma, że opłaty drogie, że rachunki za 2 komórki, C+, CP i internet strasznie dużo wychodzą itp.

Do póki żył tatuś to za każdym razem pomagał, łapał za uszy i wyciągał z dna. No to się nie nauczy niczego takim działaniem. Najskuteczniejsza jest zawsze metoda dać wędkę, nie rybę.

Przypuszczam że jak teraz pozbyłaby się domu ta osoba, to też nie byłaby w stanie zabezpieczyć sobie lokum (np. małego mieszkania) tylko wynajmowała coś ponad potrzeby a potem nagle okazałoby się że kasa za dom się "przejadła" i nie ma nic. I najgorsze że inni się litują i zawsze dadzą te dwie dyszki na paliwo. No więc nie ma nauczki. Nie ma efektu. Ręce opadają. Ja na takie osoby reaguję wewnętrzną agresją i negatywną aurą. Takie osoby działają mi na nerwy po prostu.

 

To tak a propos spotkań z rodziną w święta.

 

 

Co muszę nagrać i wrzucić na Youtube, żeby "ktoś" mi spłacił hipotekę? Niewiele tego jest, nawet nie 80k, no co :>

 

Tylko dobrze pooglądaj jakie musisz mieć zdjęcia i plakaty na ścianach. Bo inaczej nici z hojności ludzi ;)

Edytowane przez Tony Soprano
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobrze pooglądaj jakie musisz mieć zdjęcia i plakaty na ścianach. Bo inaczej nici z hojności ludzi ;)

 

Żarty żartami, ale parę lat temu sam byłem w srogiej obieży, kiedy zakup LCD dla (przyszłej) żony przekraczał skromne możliwości finansowe. Monitor służył ponad 6 lat, nadal działa, umożliwił bezbolesne napisanie pracy licencjackiej i magisterskiej. Takie długi niełatwo się spłaca, zwłaszcza że nie da się tego zrobić przelewami w drugą stronę. Nie zamierzam jednak uspokajać sumienia wspieraniem bezczelnego żebractwa, bo to niczego nie zmieni - pan Konon jeszcze nieraz wyciągnie kosmatą łapę w geście "daj", wszak to łatwe i nie wymaga wielkiego wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Kaczor. Mam nadzieję, że to taka ostatnia akcja, jaką organizują aby pomóc Kononowiczowi. Niech się nie przyzwyczaja do tego, bo później tacy ludzie potrafią żerować jedynie na hojności innych.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

plakat kaczora obok 2ch obrazków Matki Bożej roxuje :lol:

 

Jednego....

W zasadzie to nie zmienia tego co chciałes napisać, ale przyjrzyj się jeszcze raz na te obrazki. Szczególnie pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...