Skocz do zawartości
Galago De Codi

Lenovo t400 i Power Menager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

(T400 Windows 7 64bit - 4GB ramu)

Mam problem z programem Power Menager z Lenovo.

Zainstalowałem sterownik oczywiście od PM, oraz sam program.

Działało pięknie. Ale przestało :(.

Reinstall nic nie daje.

Jest system gauge cały czas w tray'u, działa.

ładowanie też. Uruchamia się okno zasilania windowsa.

Ale program lenovo pokazuje tylko lading screen i nic więcej. Okno programu już nie widzę.

 

fn+f3 działa właściwie.

Podobna sytuacja jest z active connections do wifi. Tylko tutaj to już nawet ikonki w tray'u brak.

(od początku nie działa - ale to mi nie przeszkadza bo zero zone z win7 wystarcza)

 

Macie jakiś pomysł jak to wszystko naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałeś z ThinkVatage System Update od Lenovo (w Menu Start znajdziesz)?

 

http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/TVSU-UPDATE.html

 

Tak, aktualizacje microsoftu też uruchomione. Power menager przestał działać a Acces conections nie działa wcale. Myślę czy czasem windows nie przejął kontroli nad tymi ustawieniami. W kartach wifi dlinka można wybrać co ma kontrolować , może tu jest podobnie, ale opcji wyboru znaleźć nie mogę w tym cudzie z napisem "siedem" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lenovo ma gdzieś uzytkownika tego programu. W necie jest mnóstwo ludzi, którzy grzebią w rejestrze , aktualizuja net. reinstalują soft - nic nie pomaga. Mam pytanie dotyczace tego programu. Czy wogóle on jest potrzebny? Windows 7 ma dość dobry program do zarządzania energią. Czy nie wystrczyłoby wgranie sterownika od lenovo - a program sobie olać? Ma on funkcję podglądu baterii i fajnie by było gdyby chodził, ale skoro na nowej instalacji z updatami z microsoftu i lenovo to sie wiesza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składało, że używałem (T23, T42, T43) i korzystam nadal z Thinkpadów (X61s i X201). Za każdym razem gdy dostawałem w ręce nowy sprzęt to zaczynałem od wgrania najzwyklejszego, półkowego Windowsa XP, Visty czy Siódemki. Dogrywałem drivery z Windows Update, a te których brakowalo - ściągałem z lenovo.com. Z aplikacji thinkpadowych używam tylko: "Active Protection System" (tzw. ABS dla HDD) i pakiecik Hotkeys (do włączania WiFi, Bluetooth etc.) i to mi w zupełności wystarcza, a sam sprzęt odetchnął :) Lenovo lubi dołączać całą masę softu - część jest przydatna mniej lub bardziej, a część zastępuje po prostu to co oferuje Winda itd. Nie kojażę za bardzo do czego służy Fn+F3 - widzę ikonkę niebieskiej baterii ale nie mam tego zainstalowanego, więc nie mam porównania do windowego zarządzania energią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fn+F3 - widzę ikonkę niebieskiej baterii ale nie mam tego zainstalowanego, więc nie mam porównania do windowego zarządzania energią.

 

Dziekuję za informację. Mnie martwi tylko żywotność baterii. Nie chodzi mi o długość pracy na baterii, co raczej jej trwałość w czasie :). Myślałem że ten program lepiej zadba o baterię. Ale skoro to bez róźnicy - to chyba wgram tylko driver od zasilania a program kopnę w tyłek. Ewidentnie Lenovo ma wszystko gdzieś. Program wgrywa się do program files x68 - czyli nawet core programu nie jest 64 bitowy - a jak to ma operować w 64 bit systemie. Doszedłem do tego że program wykrzacza się dokumentnie po wgraniu Awast Home i pc tools firewall. Dopuki tego się nie wgra nie działa poprawnie kombinacja fn+F3 (powinno pojawić się okno wyboru planów zasilania a pojawia sie zonk o prawach użytkownika) - można ustawić wyłączenie ekranu na szczęście.

 

W sumie chodzi mi o fnkcję wyłączenia ekranu bez zmiany planu zasilania. fn+f3 na to pozwala - a nie wiem czy sam windows to potrafi.

 

Da się jakoś bez tego programu uzyskać wygaszenie ekranu a nie tylko przyciemnienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie aby Thinkpad Power Manager jakoś lepiej dbał o baterię. W X201 przy aktywnym PM mogłem użyć "Stretching Battery" aby wydłużyć czas pracy na baterii, występowało cyklicznie przygaszanie ekranu na kilka sekund etc. Tego akurat w Viście i Siodemce nie było. Owszem w nowych Windowsach jest tzw. Adaptive Screen (Power Options w Control Panelu) i kilka profili do wyboru: Balanced, Power saver, High Perfomance. Może coś w stylu przełączania profilów Balanced > Power Saver działa jak Battery Stretch z Thinkpad PM. Natomiast wyłączenia ekranu kombinacją klawiszy nie ma. Owszem wyłączenie matrycy po zadanym czasie bezczynności to zawsze można pod Windą ustawić.

 

Pewnie to przerabiałeś ale wszelki wypadek wrzucę:

 

I have a fix for your problem. Fn + F3 does different things on different lenovo/IBM laptops. For instance on my T43 Fn + F3 orginally turned off the screen while for you it opened up power manager. This option is changable in the power manager application.

 

You can change what Fn+F3 does in Windows XP by:

1.Opening Power Manager (Might have to be in Advanced Mode)

2.Going to the "Global Power Settings" tab at the top

3.Clicking on Fn+F3 on the bottom of the window

4.Changing the "Power off Screen" option to "show me the Choose the Power Scheme Menu"

Your can change what Fn+F3 does in Windows Vista by:

1.Opening Power Manager

2.Clicking the Advanced Mod Button (on the right side)

3.Clicking the Options Tab

4.Changing the option under "When I press Fn+F3"

 

 

W przypadku dbania o kondycję baterii, sensie żywotność to gdy widzę poziom 95-99% to prostu odłączam zasilacz i przy 5% podłączam z powrotem. Staram się do minimum ograniczać sytuacje gdy jest 99% i cały czas bateria jest doładowywana do 100%. Trzeba przyznać, że przynosi to pozytywny skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa też przełączanie grafiki bez tego shitu... niby sie da. Instaluje się dwie grafiki. Domyslna jest ati. Trzeba bejśc w menadzer urządzeń - > wyłączyć ati - to przeskoczy na intela. ALe to przecież jest chore rozwiazanie.

Zmuszony jestem to swiństwo zainstalować.

Gauge przynajmniej w moim wypadku działa, wiec pod prawym klawiszem myszy mam przyciemnianie ekranu i przeskakiwanie po grafikach. Jak się uda to ustawie jakiś plan zasilania i po prostu zapomnę. Bo po 1 dwóch restartach znów nie będzie się dało wejść w żadne ustawienia programu.

Obecnie jestem na etapie Zainstalowania wszystkich updatów z microsoftu i NIE instalowania updatów z lenowo - tylko drivery i soft. żadnych KB z lenovo. Może coś się żre z wersją językową, bo oczywiście softweare updater do wyboru ma jedyny słuszny język.

A on wali te updaty na żywca w trybie silient, więc może winzgroza drze się że nie ta wersja językowa, a to i tak instaluje. Nie wiem.. łapy opadają. Wróciłbym nawet do wisty a tego windowsa opchnął albo na innym zainstalował, ale nie po to upgradoiwałem do 4GB RAM, by na świście z zestawu mieć tylko 3BG widoczne. Jeszcze żeby Lenovo traktowało ludzi powaznie i dawało wersje 64bity do wyboru, ale gdzie tam , a microsoft twierdzi że jak nie ma to trzeba dakupić :/ Z resztą pewnie na viscie 64 - byłoby to samo. Program typowo pod x86 jest napisany i sie po prostu krzaczy.

 

Może wyjsciem jest nie instalowac updatów z M$, ale przecież to bez sensu..

 

Daliby jakiś mały programik wsadowy do przełączania grafiki i wyłączania ekranu i byłoby po kłopocie, to jak zawsze... niedługo wode w kiblu poprzez bluetoth będziemy spuszczać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Problem rozwiązany. Wraz z aktualizacją PM device z Microsoftu i firewallem PC-Tools - program się wykrzacza. Miałem dokładnie takie same objawy jak każdy w internecie, od błędów w przydzielaniu praw w zmianie profili, po połowiczne działanie.

Problem zlikwidowany.

Nie instalować drivera PM z microsoftu i ominąć PC Tools firewall.

Dodatkowo mogę polecić sterownik z aktualizacji microsoft do czytnika linii papilarnych. Działa szybciej i tak samo skutecznie.

Problem nie miał nic wspólnego z .NET jak niektórzy na forum lenovo sugerowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...