Skocz do zawartości
alt19

HDMI: Podłączenie laptoa Asus z telewizorem LG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem kupiłem dzisiaj kabel hdmi. Gdy podpinam dwa urzadzenia do siebie, nic sie nie dzieje. Na telewizorze jest brak syngalu, w laptopie w ustawieniach wogole nie mam wyboru drugiego monitora. Sterownik najnowszy z nvidii, chociaz nie widze zadnych opcji zwiazanych z hd. Nie wiem co jest. Oczywiscie jakio zrodlo w tv podaje zlacze hdmi. Jak ktos mial podobny problem i go rozwiazal niech cos poradzi. Lapek Asus X57Vn, karta Gforce 9650M GT, telewizor LG.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach grafiki czy masz włączone automatyczne wykrywanie monitorów czy ręczne, ewentualnie sprawdź HDMI z jakimś innym TV. Ponadto rozumiem że masz zainstalowane sterowniki do HDMI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach grafiki czy masz włączone automatyczne wykrywanie monitorów czy ręczne, ewentualnie sprawdź HDMI z jakimś innym TV. Ponadto rozumiem że masz zainstalowane sterowniki do HDMI ?

 

jak zalaczylem monitor samsunga to sam od razu mi przelaczyl, czyli mam automatyczne wykrywanie monitorow. Nie mam teraz mozliwosci sprawdzenia na innym TV. Tez sie zastanawialem wczesniej czy moze musze zainstalowac jakis sterownik do same zlacza HDMI, mam nawet w Menadzerze zadan jakies nieznane urzadzenia, ale wydawalo mi sie ze jest to juz w sterownikach karty. Czy takie wejscie HDMI musi miec wlasnie sterownik, a jak nie to jak sprawdzic czy strowniki karty sa tez dla HD?

 

Mam trzy nieznane urzadenia w menadzerze urzadzen:

Urzadenie: Identyfikator urzadzenia:

Nieznane urzadzenie ACPI\ITE8708

*ITE8708

 

Podstawowe urzadzenie

systemowe PCI\VEN_1180&DEV_0843&SUBSYS_18971043&REV_12

 

 

 

to drugie mam dwa razy na liscie nieznanych urzadzen.

Edytowane przez alt19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W menadżerze urządzeń wejdź w kontrolery dźwięku, wideo i gier. Jeżeli sterownik HDMI jest zainstalowany powienien tam widnieć.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika że sterownik jest zainstalowany bo to właśnie o ten chodziło. Spróbuj lapka <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ze sobą do sklepu jakiegoś rtv/agd najbliższego i poproś czy mółbyś sprawdzić czy działa wyjście, ewentualnie naściemniaj że chcesz kupić ten tv i chcesz zobaczyć jak wygląda obraz z dobrego źródła :wink:. Żadko ale zdarza się że wyjście HDMI w laptopie jest po prostu uwalone, niestety mnie dopadł taki właśnie przypadek. Weź też ze sobą ten kabel HDMI to ewentualnie przy odrobinie szczęścia sprawdzisz czy to nie jego wina.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest postep:

gdy wciskam klawisz Fn + f8 pokazuje sie u gory ekranu HDMI czy lapek widzi kabel ale na telewizorze jest brak sygnalu, nie wiem czy nie trzeba odblokowac w tele hdmi haslem.

 

wiec tak podlaczylem przez kabel vga laptopa do telewizora i wszystko jest ok a z hdmi nie dziala. Jak jest na kablu hdmi jest na laptopie jest ok widzie ze jest podlaczenie hdmi tylko na telewizorze jest brak sygnalu.

 

jest mozliwe ze telewizor ma zablokowane wejscia hdmi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...