Skocz do zawartości
Goomba

Komputer dla mamusi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry, chciał bym złożyć komputer mojej mamusi tak do 2tys. Mamusia w gry nie napier... gra, a więc zintegrowana karta graficzna, jakiś niezły monitor 22'', coś z procesorów AMD, w cenie ma być również obudowa, zasilacz, mysz i klawiatura. Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie chodzi o opuszczanie domu. Miałem na myśli właśnie zajmowanie miejsca na biurku. Jeśli warunki lokalowe ;) pozwalają na zajęcie biurka przez cały zestaw to oczywiście może być zestaw. Kobiety lubią często lapka bo mogą usiąść z nim w kuchni, na łóżku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupując laptopa poza kompem masz:

- kamere

- mikrofon

- ups

- zadowolenie mamusi, że może gotować i gadać ze znajomą na skype tudzież innym badziewiu.

- nie zagraca domu/mieszkania.

 

A co do mody to musiałbyś kupić mamusi jabłuszko, wtedy będzie fleshi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kupując laptopa poza kompem masz:

- kamere

Zbędne.

- mikrofon

Zbędne.

- ups

Średnio przydatne.

- zadowolenie mamusi, że może gotować i gadać ze znajomą na skype tudzież innym badziewiu.

Mamusia przegląda strony, sprawdza pocztę, ogląda filmy.

- nie zagraca domu/mieszkania.

W mieszkaniu stoi biurko.

 

Poza tym jak przyjadę do domu chciał bym sobie w coś pograć, a na laptopie to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon II X4 640 /3.0GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

AsRock 880GMH/USB3 /AMD 880G/

SilentiumPC Spartan HE923

4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

I-BOX ART 5003 (b/z)

Seasonic S12II-330 330W 80 Plus Bronze / BeQuiet L7 300W

Samsung SH-224C dvd-rw

 

Benq G2222HDL (16:9, FullHD, 5ms, DVI, LED)

 

~1900zł + myszka i klawiatura;

 

Bo:

Proc mamie starczy na długo, pł główna ma co trzeba, dobra integra, usb 3.0;

Do tego cichsze chłodzenie na procesor (po co ma hałasować);

Ramu aż nadto, dysk cichy i szybki;

 

Obudowa może się spodobać + kompaktowe wymiary (jeżeli jednak zalecana 'wstrzęmieźliwość' w kwestii obudowy to znaleźć coś m-atx innego);

Zasilacze ciche (a o większej mocy nie potrzebne);

 

Monitor 22" lcd;

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon II X2 260

AsRock 880GMH/USB3

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Samsung 500GB F3

Seasonic 400W

Tacens Prior Limited

Benq G2222HDL

Microsoft Wireless Optical Desktop 700 v.2

1681 zł

 

I tak na wyrost... Powiedz czy chcesz drożej czy taniej? :P Kupilbym tansza plyte, drozsza obudowe i lepsza klawe i mysz. Ale teraz piszesz ze i grac chcesz, wiec juz nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, bez przesady... Chcesz dobry monitor? Daj 2,5k :P A BenQ bardzo przyjemny no i LED.

Nie widze sensu kupna ani 4 rdzeni ani 4 giga ram. Obudowe lepiej kupic jakas porzadna bo czarny plastik like a piano bedzie przyciagal kurz tak, że mama obudowe wyciach!li przez okno.. Tak w ogole to moglbys nawet kupic ASUS M4A88T-I DELUXE za 400 zł i obudowę ITX np CFI + jakis athlonik i big shuriken. Cenowo? Stać Cię ;)

Obudowa TACENS IXION (TACIXION300W) - porównanie cen w sklepach internetowych

Obudowa Thermaltake Element Q (VL52021N2E) - porównanie cen w sklepach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon II X2 260

AsRock 880GMH/USB3

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

Samsung 500GB F3

Seasonic 400W

Tacens Prior Limited

Benq G2222HDL

Microsoft Wireless Optical Desktop 700 v.2

1681 zł

 

I tak na wyrost... Powiedz czy chcesz drożej czy taniej? :P Kupilbym tansza plyte, drozsza obudowe i lepsza klawe i mysz. Ale teraz piszesz ze i grac chcesz, wiec juz nie wiem.

 

Ja bym dla świętego spokoju kupił 4 GB RAM ... szczególnie biorąc pod uwagę obecne ceny (169zł za 2x2GB DDR3 1333 Kingston)

 

ps. na laptopie kijowo ogląda się filmy (mała matryca z tragicznymi kątami ... nawet jak na TN i słabszym kontrastem ... nawet jak na TN) i strony www ... właściwie wszystko robi się kijowo (byle excel, prace biurowe - mało miejsca w porównaniu do stacjonarnego monitora ~22"), więc jeśli jest miejsce to zdecydowanie radzę kupić stacjonarny, no chyba że mama jest biznesswoman i będzie zabierała komputer "wszędzie" ... w ten czas też odradzam zwykłego laptopa bo są ciężkie i wielkie (zwykły wielkościowo laptop=mam na myśli matrycę 15,6")... więc w tym przypadku coś z ekranem ~10"

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dopłacać wziąłbym:

ZASILACZ FORTRON (FSP400-60GHN 85+) 400W 80+ BRONZE - Zasilacze, zasilacz - Fortron - Sklep internetowy 1komp.pl

 

GHN ale 400W;

400W to i tak 2x za dużo na taki komputer, a GHN seria jest ciut lepsza/(i w tym przypadku to zbędne) lepiej okablowana;

 

Monitor Benq bo TN to i tak TN, a Benq oferuje to co trzeba w dobrej cenie;

 

Z tego sklepu:

AMD Athlon II X4 635 BOX (AM3) (95W,45NM)

ASROCK 880GXH/USB3 AMD 880G Socket AM3 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3/CrossFireX)

Crucial 2x2GB kit 1333MHz DDR3 NON-ECC CL9 DIMM

SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MBCACH ASAP

ASUS DRW-24B3ST SATA CZARNY BULK

TACENS PRIOR LIMITED EDIOTION - CZARNA

ZASILACZ FORTRON (FSP400-60GHN 85+) 400W 80+ BRONZE

 

MONITOR BENQ LED 21,5" G2222HDL

 

1813zł

+ myszka i klawiatura;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy HD i internet wymagają koniecznie czterech rdzeni i czterech gigabajtów pamięci RAM, oczywiście. Podobnie po co GXH?

Może i3 z najtańszą mobo na H55? Będzie oszczędnie, a po zmianie chłodzenia i cicho.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor zakłada budżet do 2000zł...

To składam do 2000zł gdzie i tak wyszło mi 1813zł, a myszka i klawiatura to 50zł;

 

To tak jakbym pracował w sklepie pc, przychodzi klient, że chce do gadu gadu kompa za 3500zł, a ja upieram się i składam mu za 1000zł bo i tak starczy...

Klient... nasz pan;

 

Zresztą autor wspomina, że czasem jak wpadnie do domu to pograć też by chciał sobie na tym pc'cie;

Dwa, myślę, że komputer w tej konfiguracji pozostanie na dłużej...

 

I nie twierdzę, że to jest potrzebne;

Komp za 500zł do internetu i filmów HD by starczył (PentiumE + mobo + 2GB ram + najtańszy Radek/Nv ze wsparciem HD);

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że od sprzedawcy sprzętu komputerowego odróżnia forumowiczów między innymi to, że składają konfigurację mając na uwadze dobro portfela innego forumowicza, a nie sprzedawcy.

Zagra raz w miesiącu, a pozostaje kilkadziesiąt dni czterordzeniowiec będzie sobie pobierał waty dla satysfakcji.

Nie wiem co musiałoby się stać, by dwurdzeniówka niedawała rady w normalnych zastosowaniach. A x4 bez L3 pewnie za rok skończy podobnie jak i x2.

Autor jest bardzo nieprecyzyjny to też temat dziwny, w sumie nie wiadomo na czym zależy a na czym nie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran 10" to mała rozdzielczość... Bardzo mała... Właśnie się na takim męczę... I pomęczę się jeszcze trochę... I kijowo ogląda się na 10 calach filmy...

 

Oczywiście że tak .... :) ... bo to jest sprzęt mobilny ... czyli kompromis pomiędzy wielkością i masą a wygodą - taki sprzęt wrzuca sobie Pani do torebki (typu:"z tych większych"), by wyciągnąć byle gdzie i coś pogrzebać w dokumencie, jeśli musi.

 

 

.... dla tego do domu, do wygodnego oglądnięcia filmu wolałbym stacjonarkę (i ekran np. te ~22" - to 4x większa powierzchnia niż przenośne 10")

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem:

MONITOR BENQ LED 21,5 G2222HDL

HDD SAMSUNG 500GB HD502HJ 7200 SATAII 16MB

PROCESOR AMD ATHLON II X4 640 AM3 BOX

OCZ STEALTHXSTREAM 2 600W 80+ SLI PSU 120MM

CRUCIAL 2X2GB KIT 1333MHZ DDR3 NON-ECC CL9 DIMM

ASROCK 880GXH/USB3 AMD 880G SOCKET AM3

DVD-REC SAMSUNG SH-S223C SATA CZARNY BULK ASAP

OBUDOWA TACENS PRIOR LIMITED EDIOTION - CZARNA

KLAWIATURA + MYSZ MICROSOFT 800

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla siebie to moglbys go zmienic na cos lepszego np. na corsair badz seasonic. Albo Tacens Valeo III 500w ;)

 

Taniej jest w ESC

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=30331

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zastanowil czy nie lepiej kupic lepszy monitor, a inny komp :)

nie wiem co Twoja mama robi na kompie, nie wiem na czym do tej poryu pracuje, ale... z wlasnego doswiadczenia (tez niebawem kupuje kompa mamie):

- monitor to chyba najrzadziej wymieniany element, wiec lepiej raz dac wiecej :)

zreszta obecnie 22" to chyba maksimum do pracy na biurku

- wyglad budy i jej wymiary - do domu im mniejsza tym lepsza, najlepiej jakby sluzyla jako podstawka pod monitor?

- parametry - nie ma co szalec, a po drugie zapytaj do czego komp bedzie wykorzystywany, bo ja sie mocno zdziwilem ze 80GB dysk nie wystarczyl (mama zaczela robic zdjecia):-)

 

 

moze cos takiego:

DELL GX745 USFF MICRO C2D 2,13/2/80 DVDRW FVAT [A1 (1360335782) - Aukcje internetowe Allegro

DELL 2209WA 36GW 0px e-IPS UltraSharp NOWE *EM* (1368465802) - Aukcje internetowe Allegro

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...