Skocz do zawartości
Luki2506

Czy to wina zasilacza ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem, gdzieś tak po 30 minutach grania, dokładnie w NFS HP, gra się zawiesza i pojawiają się rozrzucone kwadraciki na ekranie.. Jakby taka siatka.. nic się nie dzieje, w głośnikach dziwny dźwięk. Dodam że restart musiałem wcisnąć 2 razy i komputer zamiast ponownie się uruchomić to się całkowicie wyłącza. Zasilacz to Delta GPS 400BB

Reszta sprzętu:

CPU: E5200 2.5@3.0 Ghz 1.20V

RAM: 4 x 1GB 800 Mhz Kingston

GPU: Referencyjny HD4870 od Sapphire, pamięć 512

do tego dwa dyski SATA, dwa wentylatory systemowe 80x80

Nie mam pojęcia czego to wina..czy karta nie wyrabia czy zasilacz..Czytałem na forach że przy E5200 400Watt starczy do HD4870 to go nie wymieniałem. Procesor stabilny, karta w teście OCCT miała 70-72 stopnie. W idle przy turbinie na 20 % jest około 65 stopni.

Co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem, gdzieś tak po 30 minutach grania, dokładnie w NFS HP, gra się zawiesza i pojawiają się rozrzucone kwadraciki na ekranie.. Jakby taka siatka.. nic się nie dzieje, w głośnikach dziwny dźwięk. Dodam że restart musiałem wcisnąć 2 razy i komputer zamiast ponownie się uruchomić to się całkowicie wyłącza. Zasilacz to Delta GPS 400BB

Reszta sprzętu:

CPU: E5200 2.5@3.0 Ghz 1.20V

RAM: 4 x 1GB 800 Mhz Kingston

GPU: Referencyjny HD4870 od Sapphire, pamięć 512

do tego dwa dyski SATA, dwa wentylatory systemowe 80x80

Nie mam pojęcia czego to wina..czy karta nie wyrabia czy zasilacz..Czytałem na forach że przy E5200 400Watt starczy do HD4870 to go nie wymieniałem. Procesor stabilny, karta w teście OCCT miała 70-72 stopnie. W idle przy turbinie na 20 % jest około 65 stopni.

Co może być nie tak ?

 

Kiedy ostatnio czyściłeś kartę z kurzu?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jakieś 40 minut włączyłem test Power Supply w OCCT, taki sam jak w Furmarku, karta na pełnym obciążeniu nie przekroczyła 73 stopni, kartę kupiłem parę dni temu. Chłodzenie nie wygląda na zakurzone.

Tylko trochę dziwne to..bo jak gram w inne gry np. w Fife 11 to nic sie nie dzieje a NFS przy np jakimś zderzeniu ale dużej prędkości zwiecha i koniec...Uruchomiłem też 3DMarka Vantage, też wszystko ok.

 

Sprawdziłem Furmarkiem, nie było żadnych artefaktów. Czyli to wina zasilacza ?

Edytowane przez Luki2506

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie usterki są trudne do zdiagnozowania , szczególnie bez porządnego sprzętu(np oscyloskopu). Jak masz jakoś pożyczyć mocniejszy zasilacz to podmianka i rura- problem zniknie to masz winnego.Nie- szukasz dalej- to może być teoretycznie pad sterowników po błędzie procesora który do tej pory był stabilny a teraz po dodaniu mocniejszej karty graficznej pogorszył mu się prąd... ew np wzrosła temp w obudowie...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...