Skocz do zawartości
rim

jakie urządzenie wielofunkcyjne kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

W tej cenie Brother DCP-J125

 

cena zamienników 3,5zł (pod warunkiem, że kupi się starsze LC1100 które zamianie osłony odpowietrznika od LC985 pasują do tej drukarki (tym się różnią))

 

minusy:

-wolne drukowanie

-brak podajnika ręcznego (utrudnia wszelkie kombinowanie z przekładaniem papieru)

-brak druku dwustronnego (dużo kombinowania z przekładaniem papieru)

-duża wrażliwość na nierówne ułożenie papieru => zacinanie się kartek oraz krzywy druk

-duża wrażliwość na drukowanie na czymś innym niż papier do drukowania (np kartki z zeszytu, zacinały mi się)

-tandetny podajnik na dole

-duże zużycie tuszu przy czyszczeniu głowicy (ciekawe jak szybko zapełni się pampers)

 

plusy

-koszt wydruku strony na zamiennikach starszego typu nieprawdopodobnie tani.

-szybki skaner

-dobry dostęp do zaklinowanych kartek (jakby wiedzieli, że to częsta przyczyna)

-dobra jakość wydruku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

 

Epson Stylus SX218

czy

Hp Jetdesk 3050 ?

 

ewentualnie co innego w granicach 200-220zł ?

Niekoniecznie musi być wifi, czytnik kart to już w ogóle nie potrzebny. Ważne aby skaner działał w miarę dobrze (jakość). Druk/skan czarny kolor, rzadko kiedy kolorowy. Koszt tuszu też ważny (będę kupował zamienniki na ebay'u).

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPSON STYLUS SX218, można kupić puste wkłady i dolewać atrament przez koreczek. Banalnie proste i tanie.

 

Mógłbyś pokazać przykładowe puste wkłady do niego i dolewki?

Czy to na prawdę jest takie wolne - 3 strony tekstu na minutę? Wiem, że to możliwe, bo mam epsona stylus c-48. Kiedys miałem Jakąś tanią drukarkę hp i drukowała chyba z 5 razy szybciej. Tyle, że bydle padało - ten model miał wadę fabryczną.

Jestem zdegustowany tym, jak to stoi wszystko w miejscu i do tego jeszcze badziewieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem urządzenie wielofunkcyjne Epsona i nie byłem z niego zadowolony - mało ekonomiczny, duże problemy z zamiennikami, generalnie nie polecam. Teraz mam Brothera J315W. Fajny ekonomiczny sprzęt, z genialnymi zamiennikami Skyhorse - wg mnie wydruk z nich jest lepszy niż z oryginalnych tuszy ! W ogóle inne tanie zamienniki w porównaniu ze Skyhorse to wg mnie badziewie. Tanimi zamiennikami nie radzę sobie zawracać głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sx218 i zonk. Nie mogę zamknąć kosza z tuszami!

 

Może ktoś ma drukarkę i mi powie jak je wyjąć, tego też nie mogę zrobić. Włączyć zainstalować i zarządzić wymiany nie mogę, bo kosz się nie przesuwa w obudowie - nie mieści się z niedomkniętą klapą.

 

Ech. Okazało się, że trzeba było wyjąć takie pomarańczowe kliny zanim sie włożyło tusze w kosz..

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Brothera J315W. Fajny ekonomiczny sprzęt, z genialnymi zamiennikami Skyhorse - wg mnie wydruk z nich jest lepszy niż z oryginalnych tuszy ! W ogóle inne tanie zamienniki w porównaniu ze Skyhorse to wg mnie badziewie. Tanimi zamiennikami nie radzę sobie zawracać głowy.

 

Zamienniki jak zamienniki, ale jak to w końcu jest z samoczyszczeniem głowic w tych drukarkach ? Raz czytam ze wżerają dużo tuszu, tak że nawet 50% pojemności czarnego przez miesiąc, a inni piszą, że jest to znikome ?

 

I druga sprawa - drukarka, aby przeprowadzała samoczyszczenie wystarczy, że będzie wpięta do zasilania, czy musi być włączona ?

Pobór mocy Druk 19,5 W Stan gotowości 4,5 W Uśpienie 0,65 W

Czyli w jakim trybie musi pracować ? Wystarczy "uśpienie" ?

I jak to wygląda - rozumiem, że gasną wszystkie diody etc. tylko jest podłączona do prądu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki jak zamienniki, ale jak to w końcu jest z samoczyszczeniem głowic w tych drukarkach ? Raz czytam ze wżerają dużo tuszu, tak że nawet 50% pojemności czarnego przez miesiąc, a inni piszą, że jest to znikome ?

 

Nie zauważyłem, żeby zużywały dużo tuszu podczas czyszczenia. W Epsonie było pod tym względem gorzej.

W Brotherze nie ma problemów z zamiennikami. Wystarczy 2-krotne czyszczenie i mamy dobrą jakość druku. Jeżeli chodzi o zamienniki w Epsonie, to była z tym tragedia. Próbowałem kilka rodzajów zamienników, to albo w ogóle ich nie wykrywało, lub była słaba jakość wydruku, albo przestało drukować po jakimś czasie.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...