Skocz do zawartości
stahurski

Kabel RS 232 -gdzie podłączyć w pc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tyłu komputera, gdzie masz porty na mobo.

Ale pewnie masz nowy komputer i coma brak, więc szukaj śledzia z tym portem com, i wepnij do gniazda znajdującego się na płycie głównej.

śledź może będzie w pudełku od płyty głównej, ale nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu komputera, gdzie masz porty na mobo.

Ale pewnie masz nowy komputer i coma brak, więc szukaj śledzia z tym portem com, i wepnij do gniazda znajdującego się na płycie głównej.

śledź może będzie w pudełku od płyty głównej, ale nie koniecznie.

 

Dokładnie ,na śledziu ,leżał wpudełku 2 lata,ledwo sobie o nim przypomniałem.To taka przejściówka z jednej strony port COM 1 (serial port conector 10-1 pin,nie mylić z usb-takie samo wyjście)na pł. gł. a z drugiej strony kabla śledż do obudowy z tym właśnie RS 232.

W nowej płycie też mam też port COM 1 ,super.

Nawet znalazlem na allegro:

http://www.allegromat.pl/aukcja67056

a niektórzy kupują przejściówkę na pci za 50 zł,a przecież port com 1 posiada każda pł.gł.

THX

Edytowane przez stahurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze cie zmartwić dzis juz coraz trudniej o COM... niby stary interface ale przydajacy sie w wielu zastosowaniach ( chocby Jtag )

 

No nie wiem ,mobo ktore ostatnio kupiłem zostało wyprodukowane pół roku temu i posiada 'złącze" com.

Moba ,które nie mają com to chyba rzadkość (10%) ,przeważnie mają,tak mi się wydaje.

Edytowane przez stahurski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieć ma każda

FAIL :

Poszukaj tego złacza na niektórych płytach GB MSI Asusa

Przykład : GA-770T-D3L czy tez CROSSHAIR III FORMULA MSI785GM-e51

OPPS ? nie ma a to ci niespodzianka ...

 

Ogolnie ten port jest ( zaimplementowany w SB ) tyle ze nie wyprowadzony wogole...

 

Zawsze zostaje wyjscie czyli kupienie pod PCI lub usb/rs232 ( niestety w tym przypadku niektóre programy głupieją ... )

Edytowane przez Kwazor
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...