Skocz do zawartości
slummer87

virtual PC - połączenie z routerem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Windowsa 7 na moim laptopie. Jako drugi system na Virtual PC posiadam Ubuntu. Potrzebuje nawiązać połączenie pomiędzy Windows7 oraz Ubuntu. Problem polega na tym że nie może to być połączenie NAT, bo z tego co czytałem to wtedy nie będę posiadał połączenia między dwoma systemami. Przy połączeniu NAT, ping z maszyny wirtualnej do Windows 7 jest OK, ale w drugą stronę niestety nie. A ja musze mieć połączenie w obie strony, czyli z Windows 7 do Ubuntu oraz z Ubuntu do Windows 7.

 

Czy ktoś miał juz taki problem, a jeżeli tak to prosze o pomoc, co zrobic aby systemy sie widzialy?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzywasz MS Virtual PC to proponowalbym przejscie na VMware Player, w przypadku VMware nie mam zadnego problemu tyle ze mam Debiana. Co do virtual PC to ja zawsze odplalem jako NAT i dzialalo poprawieni z tym ze wirtualizowalem Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zainstalowalem sobie wmware i smiga tak jak mowiles. Caly problem polega na tym ze musze na Ubuntu postawic sobie serwer NFS, a na windowsie uruchomic klienta i uzyskac dostep do katalogu ktory udostepnia serwer na linuxie.

 

Moze ktos bedzie w stanie mi pomoc, otoz kozystajac z narzedzia muComander chcialem polaczyc sie z serwerem postawionym na Ubuntu, jednak dostaje komunikat ze ten katalog nie istnieje lub jest niedostepny.

 

Na ubuntu mam zainstalowany serwer nfs, nfs-common oraz portmap.

W pliku etc/exports mam wpisane /home/user/nfs 192.168.73.1(rw) czyli adres ip mojej karty VMWare Network Adapter VMnet 1

wyglada wiec na to ze jest udostepniony katalog na serwerze.

 

W muComander jako adres serwera wpisuje adres 192.168.17.128 czyli adres jaki mam dostepny dla urzadzenia eth0 na ubuntu.

 

Wylaczylem zapore zeby mi portow nie blokowalo i nic.

Mimo to, nie dziala, jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Problem polega na tym że nie może to być połączenie NAT, bo z tego co czytałem to wtedy nie będę posiadał połączenia między dwoma systemami.

 

A gdzie ten problem? Bo chyba nie w wejsciu w ustawienia maszyny wirtualnej i przestawieniu z NAT na kartę sieciową hosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym ze nie umiem skonfigurowac tego NFS'a tak zeby mi to dzialalo. Niby wszystko jest ok, ale jednak nie do konca.

Ustawilem w VMware siec na Host-only, dzieki temu mam adres ip 192.168.73.128 na eth0.

Postawilem serwer NFS i udostepnilem katalog dla adresu ip 192.168.73.1 - taki adres mam dla karty sieciowej utworzonej przez VMware - czyli VMNet1.

 

Ping w dwie strony jest poprawny.

A mimo to, jak w muCommanderze podaje jako serwer adres 192.168.73.128 to dostaje komunikat ze katalog jest niedostepny.

 

I problem polega na tym ze nie wiem dlaczego nie widzi mi katalogu ktory jest udostepniony.

 

Bawilem sie NFS pomiedzy linuxami na dwoch komputerach polaczonych w siec na jednym roturze i wszystko smigalo.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim po co uzywacie vmware, skoro istnieje darmowy odpowiednik, virtualbox

 

a ze korzystam z niego, to wiem ze zeby nie miec problemow z adresacja, zawsze ustawiam w ten sposob

 

Dołączona grafika

 

 

gdzie wskazane polaczenie sieciowe to moj internet

Edytowane przez krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...