Skocz do zawartości
ivanov

Orange Vintage >rev 2.6< by ivanov

Rekomendowane odpowiedzi

Z postu na post jest coraz ciekawiej. :)

 

Projekt zmierza w bardzo dobrym kierunku.

Maskowanie pierwsza klasa. :)

Różnica kolosalna.

 

Widać że z malowaniem też już nie masz żadnych kłopotów.

Wyszło idealnie.

 

Dzięki :D

Powolutku, powolutku, ale do przodu :wink:

Ech... Gdybyś tak opanował w końcu tą kabelkologię... ;)

 

Nie bój żaby :wink: Z Darmaczem pracujemy nad tym aspektem. Zaręczam, że będzie ciekawie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są po prostu świetne,

 

Dzięki :)

wyglądają jak 100% render 8)

 

Hm, czy ja wiem, czy to dobrze.. Wolałbym, aby nie były sztuczne. A słowo "render" mi się raczej ze sztucznością kojarzy.

 

Tak czy inaczej prac ciąg dalszy:

 

Zainspirowałem się w jednym projekcie pewnym detalem i stwierdziłem, że też zrobię sobie ładne czarne złącza na płycie głównej.

Problem w tym czym je pomalować? :huh: Tu temat

W końcu stanęło na farbkach modelarskich. Wziąłem akrylową matową czarną farbkę.

 

Dołączona grafika

 

/niestety sam nadruk na butelce jest nieostry/

 

Według sprzedawcy (właściciel prowadzący sklep modelarski od 15 lat) podkład nie jest potrzebny, a farbka świetnie nadaje się do metali.

Malowanie odbywało się za pomocą zwykłego pędzelka.

 

Dołączona grafika

 

Za pacjenta eksperymentalnego służyła ubita płyta s.939 - DFI nf3 Ultra.

Jak widać operacja przebiegła pomyślnie, pomimo że chodziło tylko o sprawdzenie "z czym to się je".

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu efekt malowania jedną warstwą. Przy dwóch wartswach krycie będzie stuprocentowe.

Farba jest gęsta i wyjątkowo łatwo oraz wygodnie się rozprowadza. Nigdzie nie kapie, ani nie pryska. Bardzo fajna sprawa :)

Za pewien czas "główny" pacjent - nf4 eXpert doczeka się zabiegu.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt naprawdę ładny !

Chyba u siebie takie coś zrobię tylko niebieskie :) Dzięki za inspirejszon :)

 

Obawiam się tylko czy akrylowa farba zda naprawdę egzamin na metalowej powierzchni...

I w jakim zakresie temperatur farba pozostaje nietknięta...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt naprawdę ładny !

Chyba u siebie takie coś zrobię tylko niebieskie :) Dzięki za inspirejszon :)

 

THX! :)

A tu z kolei moja inspiracja link

Obawiam się tylko czy akrylowa farba zda naprawdę egzamin na metalowej powierzchni...

I w jakim zakresie temperatur farba pozostaje nietknięta...

 

Bez przesady, porty raczej się nie nagrzewają.

Z resztą tak jak wspomniałem to jest farba specjalnie do metalu. Na butelce jest napisane "do plastików i metali".

Dodam, że farbka jest na bazie wody.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam na WC, lecz bardzo interesująco wygląda twój worklog, aż mi się zachciało stworzyć własne WC.:D Czekam niecierpliwie na kolejne postępy. ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się nie znam na WC, lecz bardzo interesująco wygląda twój worklog, aż mi się zachciało stworzyć własne WC.:D Czekam niecierpliwie na kolejne postępy. ;) Pozdrawiam.

 

THX :)

 

projekt rzecz jasna żyje; w najbliższym czasie powinno się trochę ruszyć do przodu

 

Przy najbliżej okazji zostanie wymieniona płyta główna. Następcą nForce4 eXpert będzie CFX3200 (rozwinięcie modelu RDX200).

 

Dołączona grafika

 

Dla porównania stara płyta. ...ech śmiesznie się patrzy na swoje stare zdjęcia :lol2:

 

Dołączona grafika

 

Niby CFX jest praktycznie identyczna (layout PCB jest w zasadzie ten sam), ale ma parę ulepszeń.

 

1) posiada dwa porty PCIe x16 pracujące z przepustowościa x16, a nie x16 i x2.

2) porty sATA są lepiej rozmieszczone, przez co nie potrzeba aż tak kombinować z kablami

3) dodatkowy kontroler sATA Silicona działa, więc nie trzeba będzie stosować kontrolera PCI

4) oprócz mostka północnego ma też południowy, tak więc będzie ciekawiej jeśli chodzi o wodowanie

5) jest chyba jeszcze bardziej egzotyczna

6) posiada wyświetlacz kodów POST

7) ma jeszcze więcej opcji konfiguracyjnych w BIOSie

 

Szczególnie spodobała mi się możliwość ustawienia maksymalnego poboru prądu obu portów PCIe x16. Minimalna wartość to 0W, standardowa rzecz jasna 75W, a maksymalna...

 

Dołączona grafika

 

Ktoś nieźle pojechał po bandzie :lol: :lol2:

 

 

Porty płyty doczekały się malowania.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jestem bardzo zadowolony z efektu, malowało się naprawdę elegancko (nałożone są dwie warstwy farby).

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi sie podoba ! efekt naprawde piorunujacy, czarny z pomaranczowym zawsze mi sie podobal.

Napisales egzotyczna... podoba mi sie to okreslenie :)

U mnie tez komputer w czesciach, do tygodnia powinien byc zlozony to tez sie pochwale ;)

 

Czekam na kolejne updejty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokusiłbym sie o "fullcovera" NB+SB ;)

 

To właśnie miałem na myśli:

"4) oprócz mostka północnego ma też południowy, tak więc będzie ciekawiej jeśli chodzi o wodowanie" :wink:

 

Bardzo mi sie podoba ! efekt naprawde piorunujacy, czarny z pomaranczowym zawsze mi sie podobal.

U mnie tez komputer w czesciach, do tygodnia powinien byc zlozony to tez sie pochwale ;)

Czekam na kolejne updejty !

 

Dzięki :)

U mnie nie do końca jest on w częściach. Wszystko sobie ładnie chodzi, a w tej płycie mogę sobie spokojnie "dłubać" :wink:

Jeśli chodzi o bloki, to jak dobrze pójdzie będzie jeszcze parę niespodzianek B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka wypas, ciekaw jednak jestem jak rozwiążesz chłodzenie mostków :) Czyżby jakiś customowy bloczek?

Na marginesie, cieszy mnie to, że pokazujesz ile starszej już dzisiaj generacji sprzęt może dać funu :) Niby większość klocków nowa, ale mam wrażenie, że "duch starej platformy" nadal pozostaje i to mi się podoba ;)

Swoją drogą, masz samozaparcia chłopie- siedzieć o tej godzinie na forum i na dodatek dziubać posty... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jednak jestem jak rozwiążesz chłodzenie mostków :) Czyżby jakiś customowy bloczek?

 

Będą dwa osobne bloczki.

Na marginesie, cieszy mnie to, że pokazujesz ile starszej już dzisiaj generacji sprzęt może dać funu :) Niby większość klocków nowa, ale mam wrażenie, że "duch starej platformy" nadal pozostaje i to mi się podoba ;)

 

Kurczę, dawno nikt nie powiedział mi nic równie miłego i trafnego :D

 

 

PS

A co do bloków, to niedawno przez przypadek natknąłem się na coś, co mnie kompletnie rozwaliło.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Myślałem, że widziałem już dużo jeśli chodzi o LC, ale to jest nieźle pojechane :lol2:

Nie będę tego stosować, ale rzecz jest przyznacie wyjątkowo nietypowa i ciekawa.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bloki wodne są niesamowite :blink:

Swoją drogą próbuję sobie wyobrazić układ węży w LC w przypadku aplikacji tych bloków

i ni diabła nic sensownego nie wychodzi...

BTW kogo wpakowałeś w temat wykonania custom bloków SB/NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki NB/SB nie będą w pełni customowe.

Użyję (prawie) zwykłych, dostępnych w sprzedaży, ale trochę stuningowanych :wink:

Niklowaniem i szlifowaniem zajmuje się Darmacz, a resztę roboty (czyli lakierowanie) robię ja.

Za niedługo wrzucę efekty prac.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To właśnie miałem na myśli:

"4) oprócz mostka północnego ma też południowy, tak więc będzie ciekawiej jeśli chodzi o wodowanie" :wink:

 

Będą dwa osobne bloczki.

 

 

NO, czyli nie fullcover, tylko dwa bloczki

 

chodziło mi o co takiego:

Dołączona grafika

 

 

koszt wykonania - grosze - oszczedzasz na rzeźbie i złączkach

 

 

 

Bloki NB/SB nie będą w pełni customowe.

Użyję (prawie) zwykłych, dostępnych w sprzedaży, ale trochę stuningowanych :wink:

Niklowaniem i szlifowaniem zajmuje się Darmacz, a resztę roboty (czyli lakierowanie) robię ja.

Za niedługo wrzucę efekty prac.

 

skoro darmacz robi i tak to zleciłbym mu wykonanie takiego bloczka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła Vintage Bestia się rodzi...

Heh coś w tym jest :D

 

Przyszła zmodowana pompka Swiftech MCP355 (Laing DDC3) aka "odkurzacz" :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W standardzie ma ona 18W, po wymianie elektroniki na Toshibę pompka ma 30W, dzięki czemu posiada większy power niż Laing D5 Strong latający na 24V :lol2:

Dodatkowo zyskuje ona parę dodatkowych "ficzerów" względem konstrukcji stockowej; ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe oraz przeciwprzegrzaniowe, szybciej startuje i lepiej reaguje na regulację szybkości pracy za pomocą napięcia. Pompka została zmodowana przez użytkownika KamilWlodar.

Elektronika Toshiby ma w standardzie wbudowane niebieskie diody podświetlające pompkę podczas pracy, ale zostały one wyłączone, gdyż taki akcent nie pasuje do całego projektu.

Zobaczymy jak wygląda różnica wydajności względem "normalnego" MCP355, który też do słabeuszy nie należy.

 

Zamówiłem jedynie "wnętrzności" pompy jako, że za top robi rezerwuar XSPC, a za body części z zestawu radiatora Koolance, tak więc zaoszczędziłem na i tak niepotrzebnych mi elementach, które musiałbym nabyć kupując pompkę w sklepie, a następnie oddając ją do przeróbki.

 

Za pewien czas do kompletu (drugiego obiegu) przyjdzie druga taka sama :)

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam Twoją opinię z bezpośredniego porównania wymienionych wyżej pompek.

Konstrukcja Kamila przedstawia się bardzo ciekawie od strony osiągów.

Czekam na info odnośnie różnic flow oraz wibracji i poziomu/rodzaju/intensywności generowanego dźwięku

przy różnych poziomach obrotów.

Jeśli chcesz to podeślę do testu manometr z trójnikiem to zmierzysz ciśnienia generowane

przez obydwie pompy w Twoim układzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również czekam na informację z oględzin jak tak pompa po modyfikacji działa, ciągle się zastanawiam czy czasem kompletniej pompy nie zamówić u użytkownika

KamilWlodar jego propozycje w sprawie pompek do układów są nader interesujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to podeślę do testu manometr z trójnikiem to zmierzysz ciśnienia generowane przez obydwie pompy w Twoim układzie.

 

Bardzo chętnie, na PW się dogadamy co do szczegółów :wink:

 

Choć fakt faktem, że układ, który ma "napędzać" ta pompka będzie zupełnie inny niż obecny (szykuje się nieco niespodzianek). Obecnie przy jednym (w dodatku niespecjalnie restrykcyjnym) bloku CPU i jednej chłodnicy pomiary mogą być mało "interesujące".

 

ciągle się zastanawiam czy czasem kompletniej pompy nie zamówić u użytkownika KamilWlodar jego propozycje w sprawie pompek do układów są nader interesujące

 

Na chwilę obecną (czyli jak jeszcze nie odpaliłem pompki i zakładam, iż będzie działać cacy) uważam, że jest to bardzo dobra opcja. Nie wiem na ile wycenia on sobie body + top do pompki, ale za mojego przerobionego "golasa" zapłaciłem sporo mniej niż za zwykłego Swiftecha MCP355 w sklepie. Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ochronę słuchu, bo jak się wierci w budzie/operuje Dremlem i chcąc mieć dużą precyzję ma się wiertarkę praktycznie przy uchu przez dłuższy czas, to za fajne nie jest.

Schłuchawki sprawują się jak należy i są porządnie wykonane.

 

Dołączona grafika

 

 

 

Przy okazji z ciekawości sprawdziłem jak sprawuje się SSD Patriota.

Okazało się, że po ponad pół roku pod dowództwem WinXP dysk nie ma się najlepiej jeśli chodzi o wydajność...

 

Test przeprowadzony zaraz po instalacji Windowsa

 

Dołączona grafika

 

test przeprowadzony teraz, czyli po około dziewięciu miesiącach średnio intensywnego użytkowania kompa

 

Dołączona grafika

 

 

 

Za niedługo sprawozdanie z dalszych postępów prac (za kulisami dzieje się sporo! :wink:).

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kulisy" to warsztat Darmacza, tak więc niestety nie mam jak wrzucić jakichkolwiek zdjęć.

Fakt, że mam u siebie rozbebeszonych parę rzeczy, ale też nie ma za bardzo co wrzucać. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty z tym dremelem tam poczyniasz?

 

Ostatnio wyrzynałem przyjacielowi w budzie dziury na wentylatory.

A zbliżające się wielkimi krokami drobne modyfikacje mojej budy będą wymagały użycia wiertełka tu i ówdzie :wink:

Ja używam stoperów i się nie chwale

 

Jak już pisałem - stwierdziłem, że interesujący dla czytelników workloga może być też cały "backstage" stojący za LC oraz modyfikacjami. Tak więc konsekwentnie go pokazuję.

 

Ivanov trzymasz w napięciu jak Hitchcock w swoich filmach. Ja już prawie paznokci nie mam, nie przedłużaj już

 

Kurczę, serio bardzo miło słyszeć, że moje wypociny są dla kogoś istotne :D :D

Obiecuję, że jak tylko przyjdzie paczka od Darmacza, to wrzucę na workloga wszystko co się da.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że po ponad pół roku pod dowództwem WinXP dysk nie ma się najlepiej jeśli chodzi o wydajność...

XP niestety domyślnie przy większości SSD nie radzi sobie z poprawnym ustaleniem rozmiaru jednostki alokacji, co z tego co pamiętam zmniejsza wydajność i żywotność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP niestety domyślnie przy większości SSD nie radzi sobie z poprawnym ustaleniem rozmiaru jednostki alokacji, co z tego co pamiętam zmniejsza wydajność i żywotność.

 

Offset ustawiłem jak trzeba przy pomocy Diskpar.

Wygląda na to, że brak TRIM (i tak by w XP nie działał), oraz zapewne Garbage Collection (to by akurat funkcjonowało) w tym dysku powoduje jego potworną degradację wydajnościową. Co najlepsze i tak Temp, plik wymiany i cache przeglądarki mam na innym dysku oraz zastosowałem się do wszystkich porad typu wyłączenie indeksowania.

Wraz z nową rewizją LC wyposażę się lepszy SSD i zobaczymy co z tego wyniknie :wink:

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wrzucić cache przeglądarki do RAMdysku:

1) nie zużywa nam cennych zapisów na kostkach,

2) jest szybciej, albo to tylko moje placebo ;)

 

U siebie mam już od dłuższego czasu postawione 300 MB RAMdysku i oprócz zalet, nie stwierdziłem żadnych wad, więc stanowczo mogę polecić takie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wrzucić cache przeglądarki do RAMdysku:

...

U siebie mam już od dłuższego czasu postawione 300 MB RAMdysku i oprócz zalet, nie stwierdziłem żadnych wad, więc stanowczo mogę polecić takie rozwiązanie.

 

Cache przeglądarki mam na talerzowcu, więc jest ok pod względem zużycia kości. Ale dzięki za radę :)

 

 

Darmacz

Bloczek NB/SB (Liquid Extasy Narrow Line Vuci) doczekał się niklowania jak i szlifowania.

 

przed

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

po

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

w między czasie jego blaszka otrzymała pociągnięcie lakierem (by me rzecz jasna)

 

Dołączona grafika

 

Tak samo jak blaszki odpowiadające za mocowanie.

 

Dołączona grafika

 

efekt finalny

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Do kompletu za pewien czas powinien dołączyć drugi identyczny bloczek.

 

Dołączona grafika

 

 

Mam nadzieję, ze kolejna porcja info z placu boju ukaże się w miarę szybko :wink:

Edytowane przez ivanov
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...