Skocz do zawartości
Carno

Tonsil Fiesta czy JBL ES PACK

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, oba zestawy ta sama cena 3999 zeta.

Tutaj prosiłbym o wypowiedzenie się audiofila lub posiadacza wyżej wymienionego zestawu.

Gdzieś czytałem że te GBL grają niczego sobie i od Tonsila lepiej nadają się na pokazanie na imprezie POWER'u :)

ale nie o to chodzi, ktoś gdzieś wspomniał ze wymienił je na Fiesty bo przy normalnym odsłuchu muzy można się delektować prawdziwym dźwiękiem, i o to mi chodzi, głównie jakość.

Na razie pół na pół, jakość wykonania JBL - Perfekt, Jakość dźwięku - Fiesty rzekomo nieco lepiej sobie radzą od ES PACK.

 

JBL ES PACK

Dołączona grafika

 

TONSIL FIESTA

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby jakiś audiofil miał styczność z w/w zestawami. Bierzesz tylko te dwa zestawy pod uwagę? Jeżeli chodzi o hi-fi, Es Pack też kiedyś brałem pod uwagę ale szybko mnie sprowadzili na ziemię, wygląd owszem i łubu dubu ale do muzyki to średnio się nadaje, do kina jak najbardziej. Za tą cenę lepszym wyborem będzie Monitor Audio BR lub BX. Ja wybierałem między MA, KEF a Paradigm, padło na te ostatnie ale to wszystko zależy jakie masz preferencje muzyczne i pod co to będzie podpięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oczywiście, właśnie tylko te dwa zestawy bo w tym przedziale cenowym nic innego nie widzę, zastosowanie głównie do kina domowego 5.1

będzie podłączone pod:

- nbox HDTV recorder turbo

- TV Sony Bravia KDL-46W4500

- komp: mkv, muzyka flac.

- Amplituner oczywiście 5.1 bo taki zestaw nagłośnienia a i też kwota do przyjęcia niż ampli z 7.1 i powyżej. Na oku mam Yamaha RX-V467 lub troszku tańszy RX-V465 (starszy model ale w specyfikacji ma więcej standardów obsługi przestrzennego dźwięku) więc na razie zagłębiam się w tematykę...

jeszcze można wybierać spośród DENON AVR-1311 lub AVR-1611, ONKYO TX-SR507... ale na razie nic o nich nie wiem i który byłby najrozsądniejszym wyborem.

Wracając do zestawów Tonsila i GBL to czasami coś zapodam w STEREO, głównie chodzi mi o brzmienie, muzykalność, barwę, przestrzeń, scenę... i z rożnych opinii Fiesty tonsila znacznie lepiej sobie z tym radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj przed zakupem.

JBL pasuje raczej do Harman Kardon niż Yamahy. U mnie JBL ES 80 + 25C + 20 + 250PW graja podłączone do AVR255.

W zestawie Z HK grają całkiem przyzwoicie, pasują do muzyki jakiej słucham: pop, trance, dance, trochę rocka, dnb.

ES80 mają podbity wyższy bas, brak tego głębokiego, nie schodzą nisko, i troszkę cofniętą średnicę.

Brzmią przez to efekciarsko, a mi takie granie odpowiada. W stereo słucham z subwooferem. W kinie spisują się rewelacyjnie.

Dźwięk ma się podobać Tobie, bo to jest ocena subiektywna i raczej w tym temacie nie należy sugerować się opiniami innych.

Słuchałem kilku moich ulubionych kawałków na KEF i Dali Concept, ale w ogóle mi nie spasowały te kolumny, dlatego radzę nie kupować w ciemno. Posłuchaj Klipsch Synergy F3 + B2 + C2 (C1), kolumny super, miałem je kupić z sub 12, ale trochę za duże do mojego 13m2 pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...