Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Testuje biosy do UD5 z 2600k. Zacząłem od F6, ale tu jak wiadomo od mnożnika x48 są problemy. To zacząłem testować F6a-F6d. Tu lepiej: Uzyskałem stabilnoścna na mnożniku x51 i Vcore 1.43. Ale kurcze powyżej mnożnika x51 koniec. Ustawiłem nawet Vcore na 1.65 i staje przy ekranie post, restarcik i OC failed. Czy też tak macie? Czy komuś udało się na UD5 przeskoczyć mnożnik x51. Kurcze bo nie chce mi się wierzyć, że koniec procka, skoro x51 stable robi przy 1.43 Vcore. Mam wrażenie że Gigabyte trochę ma te biosiki niedopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do domu, spróbuję z F5x. Martwi mnie, że nawet testu post biosu nie przechodzi. Co innego ładowanie systemu czy uzyskć tam stabilność. Wdziałem w necie UD5 z F6a też na mnożniku x52 a nawet x55. Chyba że coś w biosie źle ustawiam i aby pojechac powyżej x51 to trzeba coś magicznego pokombinować. Czy SB ma tak, że jest dane taktowanie na relatywnie niskim napięciu ale potem nawet oczko wyżej i ile by się nie dało papu to procek nie idzie. Nigdy z takim czymś się nie spotkałem.

 

Pozdro

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże Kuba TM pisał, że procki mają walla w którymś punkcie i za nic na świecie się go nie przeskoczy.

 

Możliwe, że masz rację - x52 - nie do przejścia - x51 stabilne, zero problemow, wyzej koniec. Zobaczymy może coś jeszcze z nowymi biosami powalcze w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać mobo UD4 bądź UD5 ? ,nie ma problemów z zawieszaniem biosu ,i odsyłania płyty na gwarancje :D ? jak wygląda sytuacja ze stabilnym OC przy UD5 ,na następny tydzień postaram sie wymienić moje wadliwe msi gd65 ,już 2 razy się bios uszkodził ,przez zawieszanie w UEFI :(.Myślę jeszcze nad asusem p67 pro ,proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze podobne pomysly chodza Ci po glowie :) nie chca mi oddac kasy za moje msi jak to np asus robi albo intel, mysle ze to wina sklepu bardziej niz msi, grzeczne tlumaczenie,pokazywanie komunikatow intela i msi nic nie daje, pozostaje mi czekac na wymiane plyty i pozniej jej sprzedaz, wezme albo ud5 albo ud7:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać mobo UD4 bądź UD5 ? ,nie ma problemów z zawieszaniem biosu ,i odsyłania płyty na gwarancje :D ? jak wygląda sytuacja ze stabilnym OC przy UD5 (...)

 

Może napiszę na przykładzie UD4, ale problemy użytkowników MSI, Asusa po prostu mnie nie dotyczą. Może przez to że w GB masz standardowy Bios Award'a, bez zbędnych kolorowych pierdół :wink: Może niespecjalnie wysoko kręcę i maks co tak uzyskałem (nie napiszę wywalczyłem, bo to nie była walka) to 5,3GHz przy 1,55V, a na co dzień jest 4,8Ghz przy 1,42V z oszczędzaniem czyli przez 90% czasu komp chodzi 1,6GHz przy 1V. Co do całego o/c to nie miałem żadnych przykrych przygód. Może raz bios musiał się przywrócić jak pocisnąłem jakoś mocniej, a tak płyta mniej więcej zachowała się tak: podkręcić, ustabilizować, zapomnieć :D I to wszystko na biosie który zapodałem dnia pierwszego czyli F7b, bios'u nie zmieniam, bo i nie ma po co :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze podobne pomysly chodza Ci po glowie :) nie chca mi oddac kasy za moje msi jak to np asus robi albo intel, mysle ze to wina sklepu bardziej niz msi, grzeczne tlumaczenie,pokazywanie komunikatow intela i msi nic nie daje, pozostaje mi czekac na wymiane plyty i pozniej jej sprzedaz, wezme albo ud5 albo ud7:)

 

też tak zrobię chyba ,chociaż w sklepie ,którym brałem płytę ,mają obecnie same gigabyte w ofercie ,i nie wiem czy bezpośrednio wymieniać na UD4 albo dopłacić 300zł i wziąć UD5 ;),teraz jade na jakimś złomie z przed 7 lat + win xp :D ,cały czas mnie martwi sytuacja czy bios się zawiesi i nawet recovery nie pomoże :/ ,chemiczny ali - jaki bios updatowałeś do 2nd bios ? ponoć F7 najlepiej wgrać ,bo nie ma z nim problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W codziennej pracy na UD5 nie ma absolutnie żadnych problemów. Płyta zachowuje się stabilnie i wszystko pięknie chodzi.

 

Są aktualnie mankamenty odnośnie LLC. na poziomie level 1 płyta deko zawyża vcore. Level 2 póki co nie działa w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie płyty głównej UD4 ,mógłby ktoś zrobić zdjęcie gdzie świecą diody kontrolne? ,prawdopodobnie będę miał w następnym tygodniu to mobo :D ,wymiana bezpośrednio za MSI GD65 to chyba dobry wybór prawda? ,mm nadzieję że będzie o wiele lepsza ,w OC i stabilności ,przynajmniej teraz już wiem że nigdy więcej MSI nie brać !

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zresetowaniu komputera przyciskiem, wgrywa się stary BIOS F3 z Dual'a, bo wykrywa w obecnym BIOS'ie F8f złą sumę kontrolną... Macie podobne objawy?

Normalnie wszystko chodzi stabilnie, bez problemów.

 

Jeśli ktoś mógłby, niech podeśle mi swoje screeny z BIOS'u po podkręceniu 2500k :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe biosy:

 

GA-P67A-UD5 - F7e

GA-P67A-UD4 - F8i

 

uwaga na bios F7e dla ud5. LLC level 2 bardzo mocno zawyża napiecie. NIE UŻYWAĆ.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Zwykle nie pubikują informacji o zmianach dla biosów beta.

Czy na UD4 też marnie działa LLC?

Ostatnio odkryłem, że naciśnięcie CTRL+F1 daje dodakowe opcje. Między innymi SPREAD SPECTRUM.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...