Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

jacekcz a co z Twoja UD5? ja bylem dzis w sklepie gdzie nabylem swoja UD5 i na B3 maja dostepnego tylko Asusa Deluxe..I teraz nie wiem co robic.. bo UD5 na wymiane bedzie w kwietniu lub w maju a tu od reki praktycznie mam B3..Tylko teraz jest pytanie czy taka wymiana bedzie oplacalna? UD5 za Asusa Deluxe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ud5 na B3 jet problem. Inne są a tej nie ma.

 

ud5 ma się dobrze i czeka na wmianę ale w pudle :)

 

Czy opłacalne wymiana GB --> ASUS tego ci nie powiem. Każda z firm ma swoich zwoleników i przeciwników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ud5 na B3 jet problem. Inne są a tej nie ma.

 

ud5 ma się dobrze i czeka na wmianę ale w pudle :)

 

Czy opłacalne wymiana GB --> ASUS tego ci nie powiem. Każda z firm ma swoich zwoleników i przeciwników.

 

no to nie wiem czekac nie czekac...jacekcz swoja droga to tak fajnie moc przebierac w plytkach, tez bym tak chcial;) nie podoba sie biore inna:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po uprzedniej rozmowie z miłym Panem otrzymałem takiego oto mail'a:

Dear Sir,

 

Please read all of the following carefully:

 

This is the Returns Dept at Gigabyte UK (GBT Tech LTD).

 

We are now in a position to swap out your B2 motherboard for new replacement B3 6 Series. Please follow the below advisement and instructions as set out below. This will be done by courier City Link on a deliver and collect basis. That is, they will deliver your new replacement provided you in return hand to the driver your original motherboard which will be returned to us.

 

Please note: The driver will only leave your replacement with you when you have handed over the original item only. If no collection can be done, the replacement will not be left and we would then have to arrange a new collection date with you or we will require your-self to send in the goods. Packages will be clearly marked “Deliver and Collect Only”. Therefore it is in your best interest to ensure a collection is ready for the courier’s driver when he arrives.

 

1) Please ensure all accessories are included in the box (Manual, CD driver, cables etc) for collection with the motherboard and where possible, the original retail box should be returned too.

 

2) Please fill in the attached special RMA form and return back to us by e mail for a returns number. Please fill in all areas marked with the blue “???”.

 

3) When returning back the form, at the same time please advise best date and address that we can collect from. Please at least allow 24hrs, same day is not available. This can only be a work’s address or home address. We are unable to collect from friends and neighbours as you will be required to sign for the delivery of the new motherboard. If you choose a work’s address please include any building name’s or Dept. names and include a contact telephone number.

 

4) Once we receive your RMA form back, we will issue you with a return’s number. This must clearly be written on the outside of the package before the driver calls for collection. Please print off a copy of the RMA form and include it in the box.

 

When we have received your collection date and issued you with a return’s number, we will ship out your replacement board 24hrs before the driver calls so this gives you adequate time to prepare the goods for collection. As City Link deliver on a next day basis, 24 hours is the normal procedure for couriers.

 

Regards

 

Returns Dept

 

Dzisiaj odesłałem formularz zobaczymy co z tego wyjdzie :wink: pzdr Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem czekac nie czekac...jacekcz swoja droga to tak fajnie moc przebierac w plytkach, tez bym tak chcial;) nie podoba sie biore inna:)

 

etam. To dopiero druga moja płyta na p67.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UD7 online :)

 

Układ zalany. W weekend pewnie coś pomęczę bardziej.

 

pierwsze wrażenie jest takie, że UD7 jest jakaś żywsza. Szybciej startuje, szybciej chodzi się po biosie. UD5 przy niej wydaje się jakaś ospała. Może dlatego, że są to płyty B2 i B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was probowal probowal puscic na tych plytach/chipsecie dziwne kombinacje pamieci:

 

3x2gb - 'pol' dual dziala moze?

1x4gb + 1x2gb - j/w

 

Czy ewentualnie byly jakies problemy z tak dobranymi pamieciami, stabilnoscia i bootem?

Bede polawal chyba na goodramy, ale moze A-data bylby lepszym wyborem, bo przynajmniej jest wsrod zalecanych - tylko wielkosc i ilosc kostek jest w tej chwili niewiadoma.

Dokladnie bede chyba polowal na H67 + i3, wiem ze triple nie ma, ale nie widze sensu wydawac extra 60-70zl na 2x4gb.

 

Nie bardzo chce wydawac kase na 8gb... A ciekaw jestem czy dual w takim sparowaniu dziala jak kiedys na NF2 kiedy mozliwy byl pelny dual przy 2+2x1 lub polowiczny dual 2+1

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie,

 

Po kiego diabla plytki z chipsetem PH67 ? Jaki jest ich sens i jakie roznice miedzy P67 i H67? Poza ilosciami portow etc...

Do tego mozna dodac po kiego (A) przy tych samych plytach... Wiem, nowa rewizja, troche inne porty, ale K%!@#@!#@!# mac

Jak czytam tabelke gigabyte to PH67 nie pozwala uzywac grafy wbudowanej w CPU tak wiec nie czaje tego.

 

Jedyne co przychodzi mi na mysl to mozliwosc o/c jak na P67, ale fazy zasilania jak w H67?

Po prostu nazewnictwo robi sie juz chore.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak Intel PH67. Gigabyte po prostu dziwnie nazwał swoją płytę (GA-PH67-UD3). Poza tym jak poszukasz testów w sieci, to ta płyta praktycznie nie pozwala na oc (zresztą jest na H67, więc nic dziwnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wymianie na B3. Przed pierwszą zapukał kurier (GB wspominał, że będzie to raczej po południu, a dzień wybrałem sam) z płytą. Całkowity down time chyba z godzinę (razem z poskładaniem wszystkiego do kupy). Bios F2, odpaliłem, poustawiałem wszystko jak miałem na B2 czyli 4,7Ghz z offset'em i puki co leci LinX 45min i tempy jakby nieco niższe. Kilka stopni, ale nie wiem czy to wina zrobienia porządku z kablami czy płyta inaczej pokazuję. Ogólnie jestem pod pozytywnym wrażeniem załatwienia sprawy przez GB.

 

Good job GB i tak trzymać! A Intel? Shame on you <_< No, ale najlepszym się zdarza :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios f3b i napięcia jakoś dziwnie skaczą ,i 100% nie są realne pod windą i w biosie ,1.5V z offsetem trybi w miare dobrze na LLC auto spadek 0.3v na Enabled czy Disabled ,nie widze rożnicy przy offsecie ,na manualnym lepiej chodzi na LLC disabled ,myśle że to poprawią ,bo mobo jest o niebo lepsze niż msi i stabilne ,+ ladny wygląd idealnie do moddingu ,w renderingu gigabyte wypada lepiej niz moje byłe msi :D to sie liczy

 

edit:

 

chłopaki ,jak ustabilizować procka na ud4-b3 ,na msi troche łatwiej było ,bo wystarczyło ustawić vcore i vdimm i powyłączyć nie które opcje cpu ,a z gigabyte jest masakryczny problem ,nawet nie wiem jakie jest vcore. proszę o pomoc i zapodanie opcji do zmiany na 4.9ghz - procek potrzbowal na msi 1.46v ,na gigabyte zapodalem 1.49v 0 bios ,a w ET6 było 1.47v idle - 1.45v load :/ help mee !

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

chłopaki ,jak ustabilizować procka na ud4-b3 ,na msi troche łatwiej było ,bo wystarczyło ustawić vcore i vdimm i powyłączyć nie które opcje cpu ,a z gigabyte jest masakryczny problem ,nawet nie wiem jakie jest vcore. proszę o pomoc i zapodanie opcji do zmiany na 4.9ghz - procek potrzbowal na msi 1.46v ,na gigabyte zapodalem 1.49v 0 bios ,a w ET6 było 1.47v idle - 1.45v load :/ help mee !

 

Leniuchu nawet stronę wcześniej nie chce się zajrzeć :wink: Swego czasu wrzuciłem kilka obrazków z BIOS'u, może nie wystarczyć do 4,9GHz, ale manipulując vcore dojdziesz do stabilności :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ,marne te mobo pod względem oc ,stabilne jest jak się pociśnie z V :).

 

4.7ghz stabilne ,5 min linxa ,ale to na próbe ,bo przedtem po 30s miałem BSODa :D

 

Ratio x47

Overvoltage PLL: Enabled

Turbo: Disabled

C1E/EIST: Enabled

C6/C7: Disabled

Thermal cos tam: Disabled

 

w Voltage ustawiłem tylko 3 opcje:

 

LLC: Enabled

Vcore: Normal

DVID: +0.030V

 

VDIMM / DDR: 1.6400V

 

Ramy ustawiłem na standardowe takty ,reszta na auto :)

 

powiedzcie mi chłopaki ,czemu mam takie same ustawienia ,i tylko zmienię LLC na Auto ,ablo Disabled i już jest nie stabilny ? i vcore lata na 1.32v pod loadem i idle ,1.68v

 

na Enabled mam utrzymanie jak skała w EasyTune6 czyli pod tymi ustawieniami 1.392V pod loadem ? a offseta dałem +0.030V :D bez sensu Vcore jest na bank zawyżane ,pewnie 1.392 = 1.43V tak samo jak u msi :/ nie wiem jak u was z tym vdroopem itp... ale lepiej mieć ustawiony offset? czy manualnie dać 1.4V i LLC na takie żeby było stabilnie ? bo sam już nie wiem czy to poprawią ,jak nie to mobasa jeszcze mogę oddać i zwrot dostanę :P

 

Dołączona grafika

 

jak sami widzicie ,nawet BCLK nie ruszałem ,jest na Disabled ustawione ,a pod winda prawie 100.5 MHz :(

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ,marne te mobo pod względem oc ,stabilne jest jak się pociśnie z V :).

 

4.7ghz stabilne ,5 min linxa ,ale to na próbe ,bo przedtem po 30s miałem BSODa :D

 

Ehh, no. Nie mów takich rzeczy w ogóle. ;)

 

Moja w pudle i nie mam kiedy się zabrać nawet. Na msi miałeś lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na msi miałem tak samo , tyle że tam osiągałem łatwiej wysokie taktowanie i od czasu do czasu stabilnie ,a w gigabyte ,to chyba wina biosu ,a nie całej mobo ;)

 

nawet nie wiem jakie jest vcore realnie ,czy 1.4v (bios) = tyle samo w load procka? nie wiem ,nawet punktów pomiarowych nie ma i to duży minus ,skoro taki vdroop występuje

 

na biosie F3d szyna PCI-Ex ,działała cały czas z prędkością x8 :( ,wróciłem szybko do F3b ,póki co najlepszy dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie do plyt z dual PCI-Express.

 

Dowolny slot dziala 16x czy tylko gorny przy tylko 1 grafie?

Jak mialbym wybierac H67 to wzialbym pewnie ta z dual PCI-E jesli dolny moze dzialac 16x przy pustym gornym, latwiej bedzie mi sie dyski odpinac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi chłopaki ,czemu mam takie same ustawienia ,i tylko zmienię LLC na Auto ,ablo Disabled i już jest nie stabilny ? i vcore lata na 1.32v pod loadem i idle ,1.68v

 

na Enabled mam utrzymanie jak skała w EasyTune6 czyli pod tymi ustawieniami 1.392V pod loadem ? a offseta dałem +0.030V :D bez sensu Vcore jest na bank zawyżane ,pewnie 1.392 = 1.43V tak samo jak u msi :/ nie wiem jak u was z tym vdroopem itp... ale lepiej mieć ustawiony offset? czy manualnie dać 1.4V i LLC na takie żeby było stabilnie ? bo sam już nie wiem czy to poprawią ,jak nie to mobasa jeszcze mogę oddać i zwrot dostanę :P

jak sami widzicie ,nawet BCLK nie ruszałem ,jest na Disabled ustawione ,a pod winda prawie 100.5 MHz :(

 

No przecież jak wyłączysz LLC to napięcie ci spada i dlatego niestabilny. Napięcie możesz odczytać w HWMONIOR z ET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie prawda :)

 

LLC na Enabled zawsze jest stabilny ,program wskazuje lekki spadek napięcia ,a tak naprawdę je podwyższa ,i stąd ta różnica :P LLC na Disabled powinno stać jak skała ,a tu jest inaczej ,na DFI X58 jak się ustawiło Disabled ,to ani drgnęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta nagle z x16 ,zaczęła sobie działać na x8 pciex :D mimo tego ma lepsze osiągi w 3d ,niz moja była msi ,i to sporo więcej pkt

 

A włożyłeś coś do drugiego PCI-E czy pusty?

na UD5 miałem podobne zdarzenie. Wyciągnąłęm kartę z PCi-E i odpaliłem płytę bez grafiki. Zrobiłem reset biosu i włożyłem grafikę.

Wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...