Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie nie do mnie, ale może napiszę. Ja jadę 4,7GHz na napięciu 1,416V (tak pokazują programy) oczywiście offset ustawiony czyli przez 80% czasu procek chodzi 1,6GHz z napięciem poniżej 1,1V :) Maks jakiś marny super pi to 5,3GHz. Chyba muszę wziąć MSI to może z 5,5GHz zrobię :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny ali ,mi chodzi o stabilne wyniki ,na msi x51 mnoznik byl i na gigabyte tez jest ,tyle ze w gigagyte nawet spi nie piliczylo ,a msi wprime1024m liczy normalne

 

z ciekawości wezmę msi jeszcze raz i uduwodnie wam ,że gigabyte jest slabe ,przynajmniej w moim przypadku ,dzis dostałem znów bsoda napięcie do 4.7ghz dałem 1.5v z biosu ,pod obciazeniem 1,47v i to tak było za mało? do 4.7ghz? LOL wierzyc mi sie nie chce że mam taką sztukę CPU ,skoro na msi było fajno

 

chemiczny ali ,mi chodzi o stabilne wyniki ,na msi x51 mnoznik byl i na gigabyte tez jest ,tyle ze w gigagyte nawet spi nie piliczylo ,a msi wprime1024m liczy normalne

 

z ciekawości wezmę msi jeszcze raz i uduwodnie wam ,że gigabyte jest slabe ,przynajmniej w moim przypadku ,dzis dostałem znów bsoda napięcie do 4.7ghz dałem 1.5v z biosu ,pod obciazeniem 1,47v i to tak było za mało? do 4.7ghz? LOL wierzyc mi sie nie chce że mam taką sztukę CPU ,skoro na msi było fajno

 

edit:

 

może czekać na jakies biosy inne ,ale watpie skoro mobo nie robi stabilnego OC i chce aż tak dużo V ,to razcej wymiana mnie czeka

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany ,pod gigabyte pamięci z X58 się nie kręcą za dobrze i to powoduje nie stabilność systemu :) ,zmieniłem na 1333mhz z 1600mhz i trybi ,aż miło patrzeć ,chyba mobo zostaje ,i zmienię memki na gskille pod sb

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znów system cały nie stabilny ,coś jest z płytą główną ,nie można już nawet 4.7ghz ustabilizować ,na ramach auto ,a o 5 ghz juz nie wspomne ,1.55v nie pomaga ,po 20s bsod x124 albo x101 ,na msi było o wiele lepiej ,chyba jednak do niej wrócę za dużo się denerwuje

 

edit:

 

zresztą nie ma co sie dziwić ,gigabyte najsłabiej wypada we wszystkich testach ,mowa tutaj o OC :)

 

przykladowy test na benchmarku: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Podkrecanie-3618/strona/13283.html

 

gigabyte lewdo 4.8ghz ,msi 5.1ghz ;) te same napięcia

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.8GHz Stabilnie.

 

wydaje się że płyta jest dobra ,ale potrzebuje za dużo napięcia do OC ,poza tym musiałem podnieść napięcie QPI/VTT na 1.1V ,jednak ramy nie są wadą ,1600MHz i CL8 i tak i tak PC działa dobrze ,ale jest za duża rozbieżność napięć tak ogólnie ...

 

Dołączona grafika

 

 

edit:

 

 

a co to za mobasy na stronie producenta z chipsetem p67x ? xtreme :D ,chociaż to tylko low endowe modele

 

http://www.gigabyte.pl/products/select2/mb/socket_1155/intel_p67/

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tridenty 2000 cl9 na ud7 też nieźle sobie radzą.

włożone 3x2GB, 1.79V

Wyższe bclk płyta bootuje ale już nie da się nic policzyć. Próbowałem tylko jedno oczko wyżej.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś testowałem ostatni raz ud4 ,ewidentnie widać ze płyta potrzebuje sporo napięcia żeby coś ustabilizować ,do 5ghz musiałem ustawić 1.6vcore / 1.2v vtt / 0.97v SA .

płyta idzie na wymianę gigabyte już dziękuje za prawie udany tydzień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również dla UD7-B2 ukazał się nowy bios F8, jednak nie polecam. Po szybkim teście, procesor potrzebuje więcej Vcore(średno aż o ~0,08) względem F7f czy F6x, osobiście polecam dla UD7-B2 wersję F6x.

Nawiążę trochę do wypowiedzi kolegi "kaziu", niestety muszę przyznać mu rację w około 75% względem płyt GB, dlaczego? Posiadam dwa procesory 2600k i dwie płyty ("Fatal" i UD7), dopóki nie znalazłem biosu F6x dla GB, przegrywał on z "Fatalem" za każdym razem, dla każdego z dwóch CPU. Asrock wymagał niższego napięcia był bardziej tolerancyjny dla wysokiego BCLK (Corsair Vengeance 1866) no i STABILNOŚĆ, jednak bios F6x wyprowadził na prowadzenie "siódemkę". Patrząc obiektywnie jakie wersje ("zje...."- czyt. F8) wypuszcza GB, a jaki support posiada Asrock, w postaci użytkowników i częstotliwości wydawania biosów, to jest przepaść... Podsumowując GigaByte ma bios do D..Y, ale płyta ładna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, P67AUD7.F8F1 B3-B2 ale suma kontrolna się nie zgadzała, nie miałem czasu szukać dalej bo moja "riebiata"(2,5 i 1,5 - staram sie ;) ) nie daje spokoju, poszukam po 22 i zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo UD5-b2 ma totalnie skopany LLC. powodowało to zawyżanie vcore. Może u ciebie jest podobnie.

 

Bios F3 do UD7-b3 posiada 10 poziomów LLC :blink:

Po kiego tyle? Może 2 ale porządne :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dostalem taka wiadomosc..dzis..

Drogi użytkowniku,

 

 

 

Dziękujemy za rejestrację produktu w naszym formularzu zgłoszeniowym. Miło nam poinformować, iż przystępujemy do wymian płyt z wadliwym układem na nowe produkty z układem B3.

 

 

 

W pierwszym etapie procesu ( kwiecień 2011 ) nastąpi zebranie wadliwych płyt, w drugim ( do 15-go maja 2011 ) wymiana na produkt wolny od wad.

 

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani wymianą posiadanej płyty głównej prosimy do dnia 14 kwietnia 2011 o przesłanie na adres mailowy b3_rma@gigabyte.pl następujących informacji:

 

 

 

Skan dowodu zakupu (paragon/faktura)

Dokładne dane adresowe pod którym będziemy mogli odebrać wadliwy produkt i dostarczyć nowy (imię, nazwisko, adres z kodem pocztowym) .

Kontaktowy numer telefoniczny (wymagane do listu przewozowego) osoby przekazującej i później odbierającej produkt.

Numer seryjny reklamowanego produktu. Numer można odczytać z pudełka lub z płyty głównej. Proszę podać numer seryjny w formacie SN.……………… ( przykład: SN104640076365 )

 

 

Po otrzymaniu powyższych informacji pracownik naszej firmy do dnia 20 kwietnia skontaktuje się z Państwem w celu ustalenia dokładnej daty odbioru przesyłki.

 

 

 

WAŻNE !

 

Osoby które do dnia 14 kwietnia nie dopełnią powyższych formalności będą mogły reklamować posiadane produkty w miejscach ich zakupu w oparciu o typową procedurę reklamacyjną.

 

Firma GIGABYTE zastrzega sobie 14 dniowy termin realizacji wymiany liczony od dnia odebrania wadliwej płyty głównej przez kuriera.

 

 

No przyznam nie usmiecha mi sie 14 a moze i dluzej dni bez plyty... a tak na marginesie probowal juz ktos tych biosow B2 zmodowanych do B3 ja probowalem wgrac F7E1 przez @bios ale nie mozna bo wywala..

Edytowane przez Lukaszek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa to bardzo dobrze jak vcore jest ustawione na sztywno. Rzeczywiście można sobie dobrać odpowiedni level i zminimalizować skoki napięcia.

jak próbuję ustawić z offsetem to płyta nie startuje. Muszę resetować bios :angry:

Taki bug w officjalnym biosie 8O

 

Próbowałem, P67AUD7.F8F1 B3-B2 ale suma kontrolna się nie zgadzała, nie miałem czasu szukać dalej bo moja "riebiata"(2,5 i 1,5 - staram sie ;) ) nie daje spokoju, poszukam po 22 i zdam relację.

 

Próbowałeś najnowszym @bios? Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem @bios oraz przez FLASHSPI.EXE i d..a.

Znalazłem natomiast inny mod bios P67aud73.f3h1 i ten działa na razie całkiem nieźle(nie chce zapeszać), procesor chce mniej "papu", testowałem na 4.8(+0.080) dziś zobaczymy 5.0.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zamowilem w agito I3 i GA-H67M-UD2H-B3

 

Co ciekawe, w komentarzach/opiniach do plytyki ktos napisal ze to faktycznie nie do konca jest B3, wiec jestem ciekaw co oni tam nabroili... :lol2: Podobno tylko dolozona naklejka z B3.

 

Cyt: "szkoda, że nie zostałem poinformowany, że tak naprawdę kupuję pierwsze (REV. 1.0) wydanie płyty GA-H67M-UD2H (bez B3), tylko że z poprawionym "błędem SATA" i następnie naklejoną na płycie naklejką GA-H67M-UD2H-B3"

 

Wsciekne sie jesli to faktycznie B2. Cpu-Z powinno wykryc wersje bez problemu?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, chcę samemu sterować prędkością wentylatora (4 pinowy), który mam podpięty pod mobo ud4. W speedfanie nie mogę zmienić jego prędkości, ale trafiłem na informację, że zwykle producenci płyt głównych wypuszczają soft do takich rzeczy, jest coś takiego pod te mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...