Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam MSI Z68-GD65 G3 może ta cię zainteresuje, ja mam na niej procka 2500k i instalacja w skrzyni do tej pory bezproblemowa,łatwa w konfiguracji i obsłudze.Nie miałem jeszcze płyty gigabyte jak się sprawują?jak bios gigabyte ma się do podkręcania?

Edytowane przez niejad121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych testach Z68XP-UD4. Co tutaj dużo pisać. Płyta poprawna pod każdym względem.

 

Problemów brak. Bardzo dobrzer prowadzi pamięci ale tylko do 1866. Zapewne jest to podobny problem jak na SNIPER2 - problem biosu.

 

Póki co 2133 nieosiągalne na tej płycie ale 1866 wygląda całkiem fajnie.

 

16GB Patriot XD2

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z plytka GB UD5-B3

Po włączeniu komputera wyświetlony zostaje ekran z napisami:

cmos checksum error - defaults loaded

post error occurs

Profile 1: Default

Success: Last Known Good

Success: 2 times

Success: > 5 times

Po wybraniu F1 komputer uruchamia sie normalnie. Jest tez problem z dzialaniem kosci RAM.Pojedynczo kazda z nich dziala normalnie w 4 gniazdach a gdy sa razem w ogole sie komp nie uruchamia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smart response na UD4 :)

 

 

1) Barracuda XT 2TB

 

Dołączona grafika

 

2) Corsair CSSD-F120GB3BK

 

Dołączona grafika

 

3) Barracuda + corsair w trybie ENHANCED

 

Dołączona grafika

 

Jak widać odczyt leci w górę. Szkoda jednak dysku 120GB marnować na takie coś. lepiej postawić na nim system - tak też zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowym biosem F6i nowe opcje od Load-Line Calibration a dokładnie Multi steps load line ( poziomy od 1-10 lub disable ).

 

Rzuci ktoś informacją czy warto w ogóle włączać dla napięcia 1.3v dla 4.5ghz ( 2500 ).

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje w temacie X.H.D. (eXtreme Hard Drive). Na drugim kompie mam płytkę GA-Z68XP-UD3 z iSSD 20gb i wcześniej utworzony RAID 0 z 2x500gb sata3, siedzi na tym win8. Podczas instalacji miałem wyłączone to całe XHD i teraz po włączeniu nie widzę w windzie tego dodatkowego dysku, soft do tego krzyczy, że nie ma dodatkowego urządzenia itp.. Może coś źle zrobiłem podczas instalacji, ale to iSSD trzeba na początku zintegrować z pozostałymi dyskami w biosie jeśli chce stawiać RAID 0 ? Czy można w dowolnym momencie to włączyć i będzie działać ?

 

No i jeszcze pytanko odnośnie RAID 0, czy samo utworzenie macierzy z poziomu kontrolera wystarczy, muszę coś jeszcze dogrywać w win8 z softu ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios dzisiaj update'owałem do UEFI, przy włączeniu w windzie programu "extreme hard drive" wyskakuje komunikat "no additional hard drive is available for migration"..

 

Odpalałem programik intel rapid, dysk ssd jest normalnie widziany, ale jak go podłącze jako dysk do przyśpieszenia systemu to wydajność spada o 50%.

 

Tak to wygląda bez zlinkowania ssd, po prostu goły raid 0.

 

Dołączona grafika

 

No i przy okazji czy wynik jest ok ? Myślałem, że jakoś lepiej to się będzie prezentować. Spięte są dwa WD blue 500gb sata3.

 

Później robiłem "przyśpieszenie":

 

Dołączona grafika

 

No i transfer po tej operacji:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Wniosek jest taki, że nie mogę odpalić tego programiku od gigabyte "extreme hard drive".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...