Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

90%om uzytkownikow nic nie daje (albo i wiekszej liczbie)

Ja moge zejsc z nia nawet do 1.45V

Jackowi podbicie pomoglo ;)

 

nie chodzi o CPU PLL tylko o INTERNAL CPU PLL OVERVOLTAGE=ENABLED/DISABLED.

Screen na poprzedniej stronie - chemiczny_ali

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja pisalem z innej beczki o V PLL a nie Internal :huh:

Chodzilo mi o Twoj screen gdzie jest 1.86V czy tam 1.96V

UPDATE:

O LOL... Co mi sie powalilo... Ty podniosles QPI/VTT na 1.16V a nie PLL z 1.8 na 1.96 :oops: (twoje screeny w Sandy bridge temacie)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na beta biosie F7B (UD4) osiągnąłem 5.4GHz ale musiałem przerwać test bo nieskalibrowany RealTemp pokazywał mi już 93-95 stopni @Noctua NH-D14 więc się wystraszyłem i wyłączyłem szybko zapuszczonego LinXa(with AVX), Prime95(x64) i SuperPI.

 

VCore ustawiony był w BIOSie chyba na 1.65V, natomiast wykazywany w CPU-Z 1.52.3 był średnio o jakieś 0,03V niższy.

 

Oprócz tego ustawienia BIOS były następujące:

CPU PLL Overvoltage: Enabled

LoadLine Calibration: Enabled

QPI/VTT oraz System Agent Voltage nieco wyższe niż standardowe.

 

Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krążyła plotka, że GB zawiesza prace nad biosami dla P67/H67 aż do pojawienia się nowych wersji płyt.

 

Pracownicy GB obecni na forum XS/TT nie potwierdzają tego. Nowe biosy i wsparcie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"F7B" na UD4

 

natomiast stockowy BIOS F3 jest świetny do stabilnej pracy i na nim sobie teraz pykam szukając odpowiedniego mnożnika dla okolic 1.350V

 

P.S. Zauważyłem że "F7B" powoduje dual-booty niezależnie od ustawień.

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widzę ich na stronie Gigabyte GLOBAL :(

 

 

P.S patrzcie co dzisiaj wyszło na stronie Gigusa:

 

GIGABYTE has created an easy to use utility called the GIGABYTE 6 Series SATA Check that tells you if the SATA ports that you are using are the affected PCH SATA 2.0 ports that Intel announced recently. It also recommends that you change your SATA devices to the white SATA 3.0 ports. The utility is a simple program that will work on any 6 series chipset based mobo, and has 3 possible scenarios that offer advice for users to configure their SATA devices.

 

http://www.gigabyte.com/support-downloads/Utility.aspx?cg=2

 

EDIT: a jednak wyszedł finalny F7 BIOS :)

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł? Pomimo tego, że się pojawił na stronie to linki prowadzą do f7b, który nawiasem mówiąc u mnie spisuję się świetnie i nie mam zamiaru szukać czegoś innego :D pzdr

 

Na GIGABYTE GLOBAL jest F7, który co ma inną sumę kontrolną niż F7B - właśnie sprawdziłem.

 

Bezpośredni link do F7 Final:

 

http://download.gigabyte.eu/FileList/BIOS/mb_bios_ga-p67a-ud4_f7.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy modele GA-P67A-UD3 i GA-P67A-UD4 różnią się od siebie tak naprawdę tylko obsługą SLI oraz dwoma złączami eSATA, czy też istnieją jakieś inne realne różnice? Bo różnica w cenie to około 40%.

Edytowane przez rotary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w P5Q-E miałem osiem faz zasilania, co było kompletnie wystarczające przy względnie mocnym OC (E8400 na 3.95 GHz 24/7). Zresztą nie wiem do końca czy tam nie ma też 4 faz, tylko jest zastosowany jakiś manewr z puszczeniem każdej fazy przez dwie osobne cewki i ich pozornym rozdwojeniem.

Czy dobrze rozumiem, że te całe fazy zasilania to w większości marketing (w wyższych modelach widzę że następuje dalsza eskalacja ich ilości, nawet do ponad 20 faz)? Szkoda, że model UD3 nie ma 8 faz, bo wtedy byłbym pewien, ale zakładam, iż cztery fazy zapewne też wystarczą do OC w okolice 4,8 GHz w przypadku i5 2500K, mimo że tu są cztery rdzenie zamiast dwóch. Czy może się mylę?

Czy jeśli i7 2600K ma takie samo TDP jak i5 2500K, to oznacza, że przy nienadmiernie hardkorowym OC zapotrzebowanie na prąd będzie co do zasady takie samo i jednocześnie nie wyższe niż w przypadku E8400, który miał wyższe TDP?

 

Edycja: Eh, właśnie sobie doczytałem, że bzdurę napisałem, E8400 miał TDP 65W, a i5 2500K ma 95W, czyli prawie półtora raza tyle. Czy ktoś jest w stanie ocenić czy UD3 ma realne szanse być wystarczającą do uzyskania stabilnego 4.8 GHz czy raczej zapomnieć o tym i nastawiać się co najmniej na UD3-P (najniższy model z zasilaniem 12-fazowym)? W sumie kwotowo różnica cen nie jest drastyczna, tylko nie lubię mieć poczucia, że się nabieram na te marketingowe p.i.e.r.d.o.ł.y. Ani SLI ani eSATA ani fymfnaście portów USB mi do niczego nie potrzebne.

Edytowane przez rotary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F6e/F6 na UD5 też chodzi ale brakuje INTERNAL PLL.

Płyta zdecydowanie stabilniejsza. Mniej dziwnych zachowań.

Widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie "bios bez usterek" od dnia poskładania sprzętu do kupy :lol: pzdr

 

No to tylko się cieszyć.

Nowy bios: GA-P67A-UD4 - F8b

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...