Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

mam P67A-UD3, dostałem płyte z Biosem F3, próbowałem zmienić na wyższy... Przez @Bios niby poprawnie ładuje F6 ale po restarcie nie działa... W Q-flashu po wskazaniu pliku jest napisane, "invalid file". Postanowiłem zacząć wgrywać je po kolei. Udało się z F4, więc z pendrivem wszystko ok, ale na tym koniec. F5 już wyświetlał jako invalid. Wie ktoś co z tym zrobić?

I drugie pytanie jak zapisać ten F4 do Roomu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q-flash ma prawo nie działać.

ALT+F12 na starcie spowoduej aktualziację biosu backup-owego.

Spróbuj wgrać bios F7e - ostatnia beta.

Edytowane przez jacekcz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak się ma płyta GIGABYTE GA-PH67A-UD3-B3 do możliwości kręcenia i7 2600K ?

 

Tak czytam to tu, to tam i w sumie się w tym pogubiłem, raz piszą, że albo grafika albo kręcenie i występuje jakiś dziwny podział z chipsetami płyt które umożliwiają jedno (korzystanie z grafiki) albo drugie (kręcenie proca).

 

EDIT:

 

ok znalazlem, [gluteus maximus] z H67, spoko grafike obsluzy, ale o kreceniu mozna zapomniec, natomiast P67 da sie krecic, ale nie ma wsparcia dla grafiki w procku.

 

Sorry za zamieszanie

Edytowane przez ryzza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta bezproblemowa. Na ostatnim biosie F7e chodzi bardzo dobrze. Jedyny problem to LLC. Z tego co wyczytałem zostało to poprawione w wersji B3.

Po zmianie na B3 prawdodpodobnie zostanie u mnie na dłużej.

 

biosy:

 

GA-P67A-UD5-B3 - F3c

GA-P67A-UD4-B3 - F3b

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z gigabyte p67 ud4-b3 (bios f2) i i5 2500k. Mianowicie turbo nie działa prawidłowo. Obojętnie ile rdzeni obciążam, mnożnik rośnie do 34. Nawet jak ustawiłem żeby super pi wykorzystywał tylko pierwszy rdzeń to mnożnik rośnie do 34 a powinien przecież chyba do 37. Druga sprawa - jak sam ustawiam jak ma działać turbo to i tak to nie działa, tzn jak zmienię mnożnik turbo przy obciążonych 4 rdzeniach np na 35 to jeszcze działa, ale już ustawienia przy obciążonych 1,2 lub 3 rdzeniach nie działają (ustawia się mnożnik tak jak przy 4 rdzeniach).

 

Oprócz tego co trzeba przestawić, żeby własne napięcia działały bo ustawiłem dla proca 1,2v a cpu-z dalej pokazuje takie napięcia jak przed zmianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wypróbuje a z tym ET6 mam problemy (system W7 x64), najpierw się nie chciał zainstalować a potem jak poszło to tylko raz mi się uruchomił i faktycznie podał inne napięcia tzn. idle ok 0,98v; load ok 1,22v. Ale nie mam teraz jak sprawdzić jak sam ustawie napięcia bo go nie mogę zmusić do działania.

 

Jeszcze coś zaobserwowałem w biosie, mianowicie w zakładce MIT Current Status turbo ratio przy każdym z rdzeni jest takie samo, tj x34 zamiast 34, 35 ,36 ,37

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ET6 działa na WIN 7 x64 bez problemu. Spróbuj najnowszą wersję. Jest tutaj. Upgrade nie działa. Musisz poprzednią wersję odinstalować aby zainstalwoać najnowszą.

 

A TURBO masz na AUTO?

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ET6 mam najnowszą wersję, a turbo zarówno na "auto" jak i "enable" nie działa (tzn podnosi mnożnik do x34 niezależnie od ilości obciążonych rdzeni).

A zmiana napięć jednak działa, bo wcześniej myślałem, że coś w biosie źle pokazuje bo nie wiedziałem, że cpu-z przekłamuje napięcia. W biosie napięcie się zmienia więc to jest jednak ok.

 

edit. Bawiłem się trochę w OC i udało mi się włączyć ET6, zauważyłem w nim dziwną rzecz, dałem w biosie napięcie 1,33v i w idle ET6 pokazuje 1,308v ale już pod obciążeniem napięcie spada do 1,248v a chwilami nawet do ok 1,23v czy to normalne? I jeszcze jedno, w idle mnożnik procesora spada ale napięcie nie, da się to ustawić?

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC mam na auto (co daje ta funkcja?). I przy okazji, które opcje są od offsetu?

 

Nowy bios wypróbuje jutro i wtedy dam znać czy są jakieś zmiany na plus.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz

 

A mógłbyś podać jakie opcje i ich wartości przy ustawianiu offsetów itd? Takie mini faq dla posiadaczy gigusiów. Być może do końca tygodnia skompletuję sprzęta, to bym sobie na łikend pogrzebał z oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC mam na auto (co daje ta funkcja?). I przy okazji, które opcje są od offsetu?(...)

Opcja powinna być włączona (enabled). Jak u siebie miałem na auto to nie mogłem wyjść poza 4,5GHz.

 

Co do ustawień swego czasu już wrzucałem obrazki:

post-20691-0-05845700-1300749825_thumb.jpg

post-20691-0-59755500-1300749841_thumb.jpg

post-20691-0-49908700-1300749855_thumb.jpg

Od offsetu, w skrócie CPU Vcore na normal i opcję niżej czyli dvid plus lub minus :wink: Oszczędzanie energi C3/C6 na auto i voilà :D Zrobione :wink: pzdr

 

EDIT

Napisałem, że C3/C6 zostawiamy na AUTO, jak tak zostawimy to nie można manipulować częstotliwością pamięci, bo płyta dezaktywuję opcję oszczędzania. C3/C6 należy ustawić na ENABLED aby oszczędzanie energii działało przy oc pamięci :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no dałem u siebie na 150 tak na wszelki wypadek :wink:

 

WAŻNE: Poprzednio pisałem, że C3/C6 zostawiamy na AUTO, jak tak zostawimy to nie można manipulować częstotliwością pamięci, bo płyta dezaktywuję opcję oszczędzania. C3/C6 należy ustawić na ENABLED aby oszczędzanie energii działało przy oc pamięci :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu zmusić turbo do poprawnego działania i załapałem jak ustawić offset tylko teraz jedną dziwną rzecz zauważyłem.

 

Po tym jak turbo zaczęło działać to według ET6 mnożnik w idle nie spada tylko zatrzymuje się na tym ustawionym dla 4 rdzeni, ale napięcia według niego dobrze spadają, ale już patrząc na cpu-z widzę, że mnożnik w idle ładnie spada do tych x16. Pod obciążeniem oba programy pokazują taki sam mnożnik, ale już w idle się różnią. Miał ktoś tak? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że ET nie aktualizuje mnożnika na bieżąco a jedynie trzyma ustawiony manualnie dla działających wszystkich rdzeni.

CPUz prawidłowo pokazuje spadek vcore/mnożnik.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasunęło mi się kolejne pytanie. Jak to jest z układem graficznym w procesorze? Da się go wyłączyć by procek mniej się grzał? Bo w biosie nie zauważyłem od tego opcji.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...