Skocz do zawartości
jacool

Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

do 24/7 5 ghz nie mogę ustabilizować ...

 

jacek jakie opcje wyłączyć z CPU Features ? EIST i C1E zostawić na enabled? czy jak ,Turbo włączyć itp... bo ta płytka jest faktycznie ciekawsza niż msi gd65 ,ale trudnej coś ustabilizować ,nie wiem czy to przez napięcie

 

z turbo mam dziany problem ,pierwsze 3 rdzenie mogę ustawić mnoznik jaki chcę ,a ostatni nawet zmienic nie moge ,jak wpisuje x47 to sie resetują wszystkie rdzenie ,:/ ,nie wiem czy to wina biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie macie tempy na procku w stresie przy def zegarach? czym obciazyc wszytkie jajca 2500k aby sprawdzic temp - orhos tylko 2 "widzi"? od 2 lat nie mialem normalnego desktopa a wczesniej jakies c2d 2 jajcowe i jakos niechce mi sie wierzyc ze max temp co udalo mi sie wyciagnac to 35*C na wc (fakt wentyl na chlodnicy chodzi na12v bo regulator mi padl ale to przegiecie cos nie teges) srednio przy graniu np w cs 1.6, sourca 27*C

OC jutro albo niedziela dzis o 21 dopiero system wstal a jutro do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że pomożecie :D

 

chce przy stabilizować 4.7ghz ,napięcie ustawione w biosie 1.425v ,odczyt pod winda 1.416v idle / 1.392 load - linx

 

tutaj bios ,proszę o jakies uwagi ,co zmienić żeby była max wydajność ,dziś sobie renderowałem scene i w cinebench r11.5 miałem tylko 5.6pkt :/ przy 4.7ghz ,nie wiem co jest grane ,ale kiepsko widze to mobo

 

moje ustawienia , jak się ustawi kontrole BCLK na disabled ,to pod windą zawyża że 100mhz na 100.4mhz

 

CPU:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

RAM:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

VOLTAGE:

Dołączona grafika

INNE:

Dołączona grafika

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 24/7 5 ghz nie mogę ustabilizować ...

 

jacek jakie opcje wyłączyć z CPU Features ? EIST i C1E zostawić na enabled? czy jak ,Turbo włączyć itp... bo ta płytka jest faktycznie ciekawsza niż msi gd65 ,ale trudnej coś ustabilizować ,nie wiem czy to przez napięcie

 

z turbo mam dziany problem ,pierwsze 3 rdzenie mogę ustawić mnoznik jaki chcę ,a ostatni nawet zmienic nie moge ,jak wpisuje x47 to sie resetują wszystkie rdzenie ,:/ ,nie wiem czy to wina biosu

 

EIST/C1E ja mam włączone.

C3/C6 = DISABLED

THERMAL MONITOR = DISABLED,

Spread Spectrum = DISABLED

Internal CPU PLL Overvoltage = ENABLED gdy OC powyżej 4.6GHz (tak jest na UD5/D7)

Bi-Directional PROCHOT = DISABLED

Real-Time Ratio Changes In OS = Disabled

Turbo Power Limit(Watts) 95 = 300

Core Current Limit(Amps) 97 = 300

 

PERFORMANCE ENHANCE = TURBO - tutaj może być problem bo masz extreme.

 

 

 

Jak ci przeszkadza zawyżone BCLK to zrób ENABLED i sobie ustaw dokładnie 100. nie widzę jednak problemu żeby było wyższe.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci ustawiłem na extreme ,niby lepsza wydajnosc ;d

 

a te całe turbo to włączyć czy wyłaczyc? ,na rdzenie ustawic limit mnoznika?

 

masz ustawionego offseta ? czy recznie ,bo troche mnie dobija że ustawie +0.030v ,i jest ponad 1.4v w programie oczywiscie w realu pewnie nizsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając posty niektórych użytkowników dochodzę do wniosku, że problemy z płytami to głównie problemy w głowach posiadaczy :wink:

 

Że co niby Cię dobija? Offset ustawiony, a Ci się cyferki nie podobają? Stary sprzedaj tą płytę i już żadnej nie kupuj, bo będziesz nas zasrywał postami w takim stylu.

 

Offset po ustawieniu ma działać, jak procek jest stabilny to jaki problem? To, że proc nie chce chodzić na niższym (bo 1,4V się nie podoba :mur: ) to problem procka, a nie płyty. Zrozumiano? :wink: pzdr

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta jest nie stabilna ,na nowym biosie f3d pciex16 działa tylko z prędkościa x8 ,bios chyba czyscilem 10 razy i to samo ,

 

nie zrozumiano ,bo gigabyte są marne mobasy zawsze coś jest nie tak ,w msi tylko vdroop byl wada ,a tutaj nawet procesora stabilnie się nie da podkręcic nawet z napięciem 1.45v ,na msi potrzebowal procesor tylko 1.39v ... po co te turbo w ogóle ,jak ostatniego rdzenia nawet zmienic nie moge ... tobie działa dobrze mobo ,przejdz na evga classified ,i napięcie spadnie o 0.5v wzgledem ud4 ,takie są fakty i sam sprawdziłem to na X58 ud4p 1.35v do stabilnej pracy 4.2ghz ,DFI UT 1.29v

 

nie potraficie odpowiedziec na pytania ,to nie odpowiadajcie w taki sposób ,mobo mam od 2 dni ,każdy może sie pytać innych co mają po 2 miesiace takie mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios F2 sprawdzałeś?

 

Swoje ustawienia dawałem wcześniej: Płyty Gigabyte LGA-1155 (wszystkie modele) - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 5

Wgraj F2, ustaw jak powyżej oczywiście mnożnik może być inny (plus dodatkowe info zawarte w poście). Timingi pamięci ustaw ręcznie. I zdaj relację. :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z F2 mi mobo przyszlo ,na start 5ghz zabotowało ,ale wszystki nie stabilnie ,myślę że to wina ustawień procesora ,napięcia mogą być ,chociaż dostaje nie raz bsody 0x101 albo 0x1e ,linxa przejdzie ,ale wywali się przy przeglądaniu neta... ,jak wszystko ustawione mam na sztywno ,to szyna pci znów pracuje z x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzcie na to ;d

 

nawet 4.6ghz nie stabilne z napięciem 1.4v :blink: na msi taki wynik osiągałem z 1.35v ,a tutaj nawet 1.4v nie pomaga ,LOL co za mobo ,strasznie jest widzę, f3d nigdy w życiu nie wgram juz ,szyna non stop z x8 działa ,gorsze wyniki ,wszystko skacze ,miałem dzisiaj 5 resetów i dopiero za 6 sie uruchomił na tym biosie ,wróciłem do F2 ,i jest słabo ,dzis jeszcze sprawdzę czy defalutowe ustawienia są stabilne ,jak beda bsody na 3.3ghz to gigabyte juz nigdy u mnie nie zwita ,miałem ud4p na x58 i koszmar był że hoho.. na dfi 100% poprawa

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem na CL9 memki ,ale nic z tego ,sytuacja taka sama ,zaraz sprawdze te spread spectrum :)

 

edit: spread spectrum na disabled ,nie przynosi żadnym popraw ,teraz to już chyba wina samego mobasa ,procek nie powinien na takich napięciach latać ,na msi 4.7ghz z 1.4v stabilnie cały czas

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma BSODA to pewnie niewiele brakuje do stabilności.

A spróbuj 1.4V LLC=enabled i x45.

Gdzieś czytałem, że MSI zawyża VCORE. może jednak twój proc ma wyższe wymagania co do VCORE?

 

 

tutaj bardzo ciekawa analiza działania LLC na UD4

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie opcje cpu wyłączone i turbo disabled ,PLL enabled /x45 i 1.4v + QPI/VTT 1.1v i RAM 1.6V = stabilność ,hmm czyli max widze mogę mieć tylko 4.5ghz ... słabo ,aż procesor chyba sprzedam ,bo 5ghz nawet robiło stabilnie na msi z 1,52v ,mierzone DMM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi już się sprzedawać procesora ,i specjalnie kupować inny żeby sprawdzić czy to wina procka ,na biosie f3b nic nie jest stabilne ,a procesor podkrecony na 4.7ghz ma 5.6 pkt w cinebenchu r11.5 :( czyli tak jak na default LOL ,mobo bardziej problematyczne dla mnie niż msi ,tam się ustawiło i działało ,a tutaj wszystkie opcje nie trybia dobrze ,wszystkiego już sprawdzałem ,w poniedziałek zdwonie do sklepu i spytam się czy istnieje mozliwosc wymiany na msi b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...