Skocz do zawartości
Vilgerfortz

trzecia kość pamieci ram is dead...

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu kupilem nowego desktopa, ktory dzialal bez problemu przez jakies kilka miesiecy po czym padla jedna z kosci (patriot) ram. Wymienili mi ja na nowa (takze patriot) od reki. Ta rowniez przestala dzialac uniemozliwiajac uruchomienie komputera. Tym razem zamienilem na OCZ reaper, ktore dzialaly przez kolejne 1,5 roku.

 

Kila dni temu postanowilem wymianic plyte, procka oraz ram:

- CPU: Intel Core i3 540 3.06GHz

- Motherboard: MSI H55M-ED55 (Socket 1156) DDR3 Motherboard

- RAM: OCZ Gold 4GB (2x2GB) DDR3 PC3-10666C9 1333MHz Dual Channel

- Cooler: Artic Cooling Freezer 7 Pro Rev2 CPU cooler

 

Od poczatku zaczely sie problemy. Win7 nie chcial sie instalowac (niebieskie ekrany itp). Udalo sie zainstalowac XP jednak dalej pojawialy sie zwisy, niebieskie ekrany bla bla bla. Nawet Linux zaliczyl crasha. Zaczalem testowac wszystko po koleji i zgadnijcie co? Goldmemory wykazal bledy na jednej z kosci. Wypialem ja i jak do tej pory wszystko smiga.

 

Teraz zastanawia mnie przyczyna? Czy to po prostu ja mam pecha do ram'ow czy to moze cos innego ?

Moj glowny podejrzany to zasilacz (Xilence 600W Gaming Edition PSU).

 

Ale nie jestem pewny czy moze on miec jakis wplyw. I tu pytanie do was ?

 

PS. Przepraszam za brak polskich liter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Pamięci chodzą na defaultowym taktowaniu i woltażu?

- OCZ mają podane maksymalne bezpieczne napięcie, przy którym na 100% nie stracisz gwarancji. Podbij do tego napięcia i sprawdź.

Ja moje OCZ musiałem podbić nawet powyżej, żeby robiły nominalne taktowanie(Nie miałem już siły na kolejne reklamacje jakiegoś sprzętu).

- Ponadto spróbuj zmienić dzielnik, tak żeby dać im więcej luzu i wtedy sprawdzić.

- Zobacz jak sprawdzają się pojedynczo.

- Spróbuj przepiąc w inne sloty.

Przetestuj kości na innym komputerze.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...