Skocz do zawartości
Dijkstra

Freezer 64 vs Mugen: 1:0... WTF?

Rekomendowane odpowiedzi

Tempy mam mniej więcej jak wszyscy - rdzenie są około 10*C cieplejsze, niż wskazania czujki socketa.

 

A ja właśnie czytałem tu na forum, że "wszyscy" mają właśnie 10*C zimniejsze rdzenie niż głòwny :blink: Ja też na nieodblokowanym procku tak mam. Więc jak to jest po odblokowaniu nie wiadomo. A o to rozjeżdzanie właśnie sie obawiałem. I to potwierdziłeś. 70*C to nie za dużo na rdzeniach? Na Intelu to już dużo a AMD myślałem że jest delikatniejsze w tych sprawach...

 

PS. Nawet w poradniku o podkręcaniu jest takie zdanie:

"Mała uwaga - odblokowany procesor może nieprawidłowo wskazywać temperatury. Warto więc najpierw podkręcać na procesorze nieodblokowanym, by sprawdzać temperatury. Gdy znajdziemy już taktowanie nas satysfakcjonujące, wtedy możemy już spokojnie odblokować procesor."

 

Więc na podkręconym X2 miałem max 40*C na rdzeniach, jeszcze na poprzednim chłodzeniu. Chyba, że jest taki myk, że odblokowane dwa jajka wytwarzające dodatkowe ciepło przyczyniają sie do zwiększenia temperatur takze pierwszych dwòch rdzeni i jest wtedy cieplej wszystkim rdzeniom i ta właściwość się zmienia. Nie wiem :)

 

 

A co do ASrocka i jego sekcji, to właśnie ma tak zrobioną, że nie idzie duzego radiatora przykleić i jest ogólnie lipa, bo te małe radiatorki przeznaczone na kostki BGA karty graficznej pewnie prawie nic nie dadzą przy takiej temperaturze, o ile będą sie w ogóle trzymać :) Ale na codzień chodzi na 3,6ghz @ 1,35v to nie będę nic naklejać ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...