Skocz do zawartości
ilear

Zakupy i podwyzka vat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zaloze nowy temat bo moze sie cos dowiem czego niewiem :)

Wiec tak potrzebuje na szybko plyte, mialem upatrzona EVGA Sli3 z ddr2, ale termin realizacji zamowienia jest na tyle dlugi ze bede musial pewnie z niej zrezygnowac i zakupic cos dzis/jutro.

Poki co mam na oku 2 plytki

Asus P6X58D-E

Asus x58 Sabertooth

 

Przy takim wyborze najczesciej staje tez na rowni z tymi dwoma UD3R ale ona jest tak brzydka ze chyba odpada:)

Ktora z tych dwoch asusow ma lepsze chlodzenie plyty? jak sie NB grzeje? BLCK bede ustawial w okolicach 200 do 24/7 (jechalem 4.2 lub 3.2 na dfi dk na procu)

Cos te dwie plyty szczegolnie rozni? Jakies wady maja o ktorych powinienem wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meczy mnie temat podywzki vatu i zakupow przed Nowym Rokiem. Co prawda nie potrzebuje sprzetu juz, ale mysle ze w ciagu pol roku zakupie zapewne monitor i moze dysk ssd drugi, i pare jeszcze innych gadzetow. Pytanie brzmi , czy jest sens zainwestowac w sprzet juz teraz i kupic go poki jeszcze ceny sa takie jak sa, czy za pol roku, 9 miesiecy ceny powinny spasc o tyle, ze zrekompensuja ta roznice po podwyzce ? Pytanie bardzo ogolne, ale nie orientuje sie dobrze jak szybko rynek pc sie zmienia w takich kwestiach, wiem ze uwarunkowane jest to wieloma czynnikami chocby kursem dolara, ale zalozmy ze bedzie on oscylowal w granicach tych co obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny niektórych podzespołów powinny się unormować z biegiem czasu. Tak na przełomie lutego/marca. Jednak nie jestem pewien by tyczyło to monitorów. Dyski SSD moga stanieć, bo to wciąż jeszcze rozwijająca się struktura rynku i ich ceny mogą się wahać. Co po podwyżki VAT to pewnie przekonamy się w ciągu miesiąca. Czy będzie to tylko 1% do całości czy więcej. Bo jak wiadomo, za takie rzeczy jak transport i inne usługi sprzedawcy będą musieli dopłacać co niestety może mieć też wpływ na końcową cenę danego produktu. Możesz za to podziękować naszemu kochanemu rządowi. Ogólnie okres przed i po świąteczny nie jest najlepszy do kupna komputera i sprzętu komputerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...