Skocz do zawartości
Piospi

problem z wyborem karty dźwiękowej - X-Fi vs Xonar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję nowej karty dźwiękowej. Jest jednak masa pytań na które nie potrafię sobie odpowiedzieć. W wadach Asusa Xonara jest napisane "problemy z grami identyczne jak pozostałe Xonary". Czy ktoś mógłby oświecić mi o co dokładnie chodzi z tymi problemami w grach ? Kolejna zagadka:

 

Cytuj

by podłączyć analogowo zestawy 5.1/7.1 konieczne jest dokupienie specjalnego panelu

Nie bardzo rozumiem, mam zestaw 5.1 i nie mogę go podłączyć ? Z tego co patrzę, to Xonar D2 jest mniej kłopotliwy w podłączaniu głośników. Zastanawiam się czy na prawdę istnieje jakaś różnica między D2/D2X a ST/STX. Generalnie potrzebuję karty dźwiękowej do gier, filmów oraz muzyki (głównie słucham rapu i muzyki klubowej). Najczęściej jednak korzystam z gier. Jeszcze zastanawiam się nad Creative X-Fi Titianium HD, ale nie bardzo wiem co wybrać. Nie wiem na co patrzeć przy wyborze karty dźwiękowej. Zawsze do tej pory miałem X-Fi, czy ta karta ma coś godnego uwagi z technologi żeby przy niej zostać ? Mam na myśli EAXy i inne rzeczy. Chcę kupić coś konkretnego, dlatego pełne pole popisu zostawiam Wam :)

 

Miałem do tej pory X-Fi, ale niestety mi padł.

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu zdecydowałbym się jednak na X-Fi. Współaktor miał Xonara(niestety nie pamiętam modelu dokładnie, ale zdaje się D1) i w grach sprawował się gorzej niż wbudowany Realtek. Dużo gorsza przestrzenność(na słuchawkach).

Do muzyki jednak Xonar jest dużo lepszy. Sam musisz zdecydować na czym Ci bardziej zależy ;)

 

EAX jest wykorzystywany aktualnie tylko w starszych grach. Nowe z niego już nie korzystają więc nie kieruj się tym czy karta go posiada czy nie.

 

PS. Widzę, że masz słuchawki 5.1 co przemawia zdecydowanie na korzyść X-Fi ;)

 

Pozdrawiam

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro stawiasz gierki na 1 miejscu to wymień na X-FI Titaniuma.

Najsensowniejszy wybór z X-FI, o ile nie potrzebujesz dodatkowego panela.

Jest na PCI-Express i ma cyfrowe I/O na śledziu, więc dość przyszłościowy.

 

W gierkach na 5.1 góruje X-FI.

Sam używam słuchawek 5.1 do gier i mam ampa podpiętego cyfrowo do filmów/muzyki. Karta to właśnie X-FI Titanium. W grach wymiata.

 

Xonary to bdb karty do muzyki, filmów.

Z grami różnie sobie radzą, choć ostatnio z tego co czytam to problemów wiele nie stwarzają.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak, moje Medusy 5.1 rozlatują się. Kupiłem je przez przypadek :) Więc jeśli nie przy wymianie karty dźwiekowej, to za jakiś czas przewiduję kupno nowych słuchawek.

Bo jeśli miałbym się nad czymś zastanawiać to Titanium HD X-Fi lub Xonar ST, nie wiem jednak co brać. Cholera, jednak muzyki też dużo słucham :)

 

Z tymi problemami to dowiedziałem się, że wystepują one przy starszych grach. Tak więc, powiedzmy że Xonar niczym mnie nie zniechęca. Czytam i czytam te opinie, już po prostu zgłupiałem :/

Edytowane przez Piospi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście brał bym xonara, jakoś nie mam przekonania do tych nowych kart Creative,

no chyba że dorwiesz jakiegoś starego X-Fi w dobrej cenie na alledrogo :P

Nawet OEMa, najnowsze sterowniki wspierają OEMy ;]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już decydujesz się na x-fi titanium to bierz zwykłą, a nie hd. W przypadku wersji hd płacisz prawie 2x tyle za plastikową obudowę, pozłacane elementy i... właściwie żadnych wymiernych korzyści nie masz. Poprostu różnica jest nieopłacalna, taka jest moja opinia.

 

Sam używam zwykłego titianiuma i w pełni zadowala moje potzeby, a jestem graczem, oglądam dużo filmów hd i słucham muzyki flac/mp3@320/audioCD. Tylko do białej gorączki doprowadza mnie to, że przez kartę unreal tournament III mi się wywala podczas gry gdy włączę w niej OpenAL. Poza tym jednym tytułem problemów z grami nie uświadczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Xonar to zacznij od DX. Wszytskie tańsze xonary to rzeczywiście porównywalne z integrami. Możesz jeszcze zainteresować się auzentech x-meridian 2g, do wyrwania za 550zł w niemieckich sklepach wysyłkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dx mam

x-fi (te pierwsze, pci, 64 sruramu na pokładzie, panel) też miałem. Miałem też vertexa2 i parę innych dźwiękówek.

 

Z dx mam 0 (słownie: zero) problemów w grach - oczywiscie nie używam ichniego emulatora eax, bo nie lubie sztucznego pogłosu(ktory tez występował na x-fi), i który bodajrze potrafi zwieszać gry. Na wszelki zawsze wyłaczam.

Z x-fi ciagle miałem problemy ze sterami, kupe bsodów, zapętlający się dźwięk. NIE wiem jak jest ze sterami teraz. Jakość dźwięku miał gorszą niż xonar.

 

Z xonarem miałem(juz nie mam od ponad roku czy dwóch) pare problemów, na xp, na w7 wszystko ładnie bangla. Używam modowanych sterów uni od wersji 1.25

 

Na tle tego co dotychczas miałem xonar najlepiej mi leży zaraz po vertexie(ten to miał zarąbisty dźwięk przestrzenny bez udziwnień...). A że w stosie audio vista/w7 już nie ma miejsca na hw acceler dźwięku, no i proce coraz szybsze, to atuty x-fi dodatkowo blakną.

 

@UP

Auzen bardzo dobre karty robi tyle że drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta Auzentech - X-Raider 7.1 jest niedrogą kartą, a jakością dźwięku i technologią przewyższa karty podobnej ceny. Także ja ją polecam. No, a jeśli chcesz zainwestować więcej i dostać coś lepszego o lepszych parametrach i możliwościach, to Auzentech - X-Fi Prelude 7.1 jest interesująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...